To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 8:7. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:14.

Je konec! Bayer Leverkusen předvedl skvělou formu z předkoronavirové pauzy a zvítězil na půdě Brém 4:1. Už se zdálo, že se v první půlhodince nedočkáme gólu, ale nakonec se dokázal prosadit ve 28. minutě Havertz. Ovšem odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a o dvě minuty později srovnal Gebre Selassie. Ve 33. minutě si ale Bayer vzal vedení zpět na svou stranu a podruhé se trefil Havertz. Začátek druhé půle byl rovněž opatrný, ale v 61. minutě poslal hosty do dvoubrankového vedení Weiser. V 78. minutě už to bylo 4:1 pro Bayer, když se trefil Demirbay. Brémy tak ve druhém poločase nepředvedly takřka nic a zaslouženě prohrály.

Vogt
85. min Osako
Bargfrede
54. min Eggestein
Bittencourt
71. min Sargent
9 Selke
Selke
71. min Woltemade
Rashica
85. min Bartels

Aránguiz
85. min Paulinho
Demirbay
27 Wirtz
Wirtz
62. min Bellarabi
11 Amiri
Amiri
71. min Baumgartlinger
19 Diaby
Diaby
62. min Bailey
29 Havertz
Havertz
85. min Alario

90+2

Karim Bellarabi se dostal ke střele z levé strany, ale jeho pokus letěl hodně vedle domácí svatyně.

90+1

Další střelecký pokus hostů, tentokrát to byl Bailey, ovšem jeho rána zpoza vápna byla zblokována do zámezí a následuje opět roh Leverkusenu.

90

Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.

90

Následný rohový kop ale nepřinesl nic velkého a Jiří Pavlenka se tak postará o odkop od své svatyně.

89

Hostující tým se nakonec procpal po pravém křídle do nebezpečné situace, kdy si domácí obránce málem srazil balón do vlastní sítě, ale Pavlenka pátou branku nepustil.

88

Nyní se zapojil do hry také gólman hostů Lukáš Hrádecký, ale jeho odkop nakonec nepřinesl nic velkého.

87

Tapsoba si bez problémů poradil s nákopem soupeře a z voleje poslal míč ke svému brankáři.

86

Jak určují nová pravidla, tak se také stalo a obě mužstva vyčerpaly limit pěti střídání.

85

Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Milot Rashica, přichází Fin Bartels.
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Lucas Alario.
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Kevin Vogt, přichází Juja Osako.
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Charles Aránguiz, přichází Paulinho.

84

Další faul pozastavil hru a chystá se střídání.

83

Leverkusen se z levé strany sice procpal do šance, ale nakonec sudí odpískal nedovolený zákrok.

81

Stále se hosté snaží něco podniknout směrem dopředu, ale dávají si pozor na nějaké zbytečné chyby.

80

Frustrace jde na domácích hráčích jasně vidět a posledních deset minut bude spíše formalitou.

78

Leverkusen právě vstřelil branku!
Je definitivně rozhodnuto, jelikož Bayer vede už 4:1! Karim Bellarabi naprosto excelentní přihrávkou naslepo dostal do jasné tutovky KEREMA DEMIRBAYE, který mohl přihrát míč Baileymu, ale nakonec dloubáčkem překonal Pavlenku. Asistence: Karim Bellarabi.

76

Leverkusen opět uklidnil hru, když dostal míč pod kontrolou a pomalou kombinací nedává soupeři moc šancí.

75
Karty

Friedl podrazil Demirbaye a uviděl od sudího kartu žluté barvy.

74

Následně přišel protiútok Leverkusenu, který byl ale zbržděn a nakonec se balón dostal zpět k brankáři Hradéckému.

73

Brémy vyrazily dopředu po pravé straně, kdy si Rashica připravil míč na levou nohu, ale jeho pokus byl zblokován.

72

Pomalu začíná pod kotlem přihořívat a na hrací ploše se tak hraje ostřeji, ale také rychleji a důrazněji.

71

Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Davie Selke, přichází Nick Woltemade.
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Leonardo Bittencourt, přichází Josh Sargent.
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Nadiem Amiri, přichází Julian Baumgartlinger.

70

Následně získal Bayer ještě jeden roh, ale nakonec ani jeden nepřinesl větší vzrušení, neboť se Brémy dokázaly ubránit.

69

Pokus hostujícího hráče byl zblokován domácím borcem a následuje rohový kop Leverkusenu.

68

Nyní se sice domácí celek usadil na polovině soupeře, ale nepřesný pas na pravou stranu zbrzdil celou útočnou akci.

67

S Brémami to ovšem nevypadá moc dobře, jelikož jsou pod tlakem a Leverkusen tak svým presinkem vybojoval autové vhazování.

66

Znovu se Leverkusen dostal do šance, ale pokus Baileyho nakonec rozvlnil boční síť domácí svatyně.

64

Tentokrát se už Karim Bellarabi z pravé strany dostal ke střele, kterou Pavlenka vyrazil a následná dorážka byla zblokována.

63

Bayer je dnes lepším týmem a tentokrát se snažil poslal nového hráče na hrací ploše Bellarabiho, ovšem přihrávka na pravé straně zavítala do zámezí.

62

Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Leon Bailey.
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Florian Wirtz, přichází Karim Bellarabi.

61

Hosté odskakují do dvoubrankového vedení! Brémy dnes mají velký problém s centrovanými míči, jelikož už potřetí obdrželi gól hlavou. Tentokrát odcentroval před bránu z levé strany Diaby a MITCHELL WEISER se celkem lehce probojoval ke hlavičce, kterou z bezprostřední blízkosti prostřelil Pavlenku. Asistence: Moussa Diaby.

60

Nakonec ale velice dobře rozjetá akce neskončila ani střelou a po hodině hry tak Bayer stále vede 2:1.

59

Po boji ve středu hrací plochy se k balónu dostalo domácí mužstvo, které se jedním dotykem dostalo za obranu soupeře.

57

Leverkusen se sice snaží něco vymyslet, ale aktuálně je k vidění spíše nudnější pasáž hry.

56

Momentálně se toho na hrací ploše Weserstadionu v Brémách moc neděje.

55

Kevin Vogt si nyní něco vyříkával s trenérem soupeře, ale nakonec se vše vyřešilo domluvou.

54

Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Philipp Bargfrede, přichází Johannes Eggestein.

54
Karty

Moisander chtěl na levé straně poslat malou domů, ale ukopl se a následně tak zatáhl za ruční brzdu, když přichytil soupeře a uviděl žlutou kartu.

52

Domácí se nepohodli uvnitř své šestnáctky a špatný odkop tak zachytil soupeř, ovšem na pravé straně tentokrát Wirtz nedokázal nic vymyslet.

51

Moc dlouho jej ale neudržely a Bayer tak znovu předvádí poklidnou kombinaci po zemi.

50

Hostující hráč Bender se dopustil faulu na polovině soupeře a Brémy tak budou rozehrávat s míčem u nohy.

48

Posléze se hostující hráč dopustil nedovoleného zákroku a domácí mužstvo tak mělo k dispozici standardní situaci, ovšem z té nebylo nic nebezpečného.

47

Brémy se hned na začátku utkání dostaly ke střele, ale ta byla zblokována obráncem soupeře.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 21:32.

První poločas je u svého konce a Bayer Leverkusen vede nad Werder Brémy 2:1. Už se zdálo, že se v první půlhodince nedočkáme gólu, ale nakonec se dokázal prosadit ve 28. minutě Havertz. Ovšem odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a o dvě minuty později srovnal Gebre Selassie. Ve 33. minutě si ale Bayer vzal vedení zpět na svou stranu a podruhé se trefil Havertz. Gólové hody během pěti minut tak přinesly tři branky a můžeme se těšit na druhou várku.

45+1

První poločas skončil.

45+1

Leverkusen se ke konci poločasu ještě dostal ke střele, ale ta byla na hranici vápna zblokována.

45

Rozhodčí nastavil jednu minutu navíc.

44

Po centru ze standardní situace se domácí hráč snažil procpat do zakončení, ale nakonec balón odvrátila obrana Bayeru.

43
Karty

Sven Bender tvrdým skluzem přerušil únik Bittencourta po levé straně a uviděl tak od sudího kartu žluté barvy.

41

Nakonec ale centr na přední tyč odhlavičkoval domácí hráč a posléze Brémy získaly odkop od své svatyně.

40

Tentokrát Bayer Leverkusen vybojoval rohový kop z pravé strany a kanonýr Kai Havertz si hledá místo, odkud by mohl završit hattrick.

39

Skvělý náběh předvedl Leonardo Bittencourt za obranu, kde si zpracoval míč a v dobré pozici vystřelit, ale jeho pokus skončil vedle svatyně soupeře.

38

Milot Rashica to tentokrát vzal na sebe a vypálil z dálky, ovšem jeho střele chybělo vše a Lukáš Hrádecký tak bude mít odkop od své svatyně.

36

Nepovedená přihrávka středem hrací plochy skončila u Pavlenky, který tak okamžitě rozehrál.

35

Leverkusen už je opět u míče a snaží se vstřelit další gól. Zatím to tak nevypadá na další bleskovou odpověď.

33

Nakonec tady máme v první půli gólové hody a Bayer si bere vedení zpět na svou stranu! O zahrání standardní situace se centrem z pravé strany postaral Demirbay, jenž přesně našel hlavu KAIA HAVERTZE a ten podruhé překonal Pavlenku. Asistence: Kerem Demirbay.

32

Nyní se ovšem Diaby dopustil nedovoleného zákroku a Leverkusen tak má k dispozici volný kop z pravé strany.

30

Werder právě vstřelil branku!
Vše odčiněno, jelikož se prosazuje český obránce THEODOR GEBRE SELASSIE a Werder Brémy tak rychle srovnávají na 1:1! Centr Bittencourta letěl do malého vápna, kde fantasticky dokázal zakončit Gebre Selassie a odčinil tak chybu při obdržené brance. Asistence: Leonardo Bittencourt.

29

Rashica se snažil procpat po levém křídle, ovšem Brémy získaly rohový kop.

28

Máme tady úvodní branku utkání, kterou dává Bayer a ujímá se tak vedení 1:0! Moussa Diaby se skvěle dostal na pravé straně k centru na zadní tyč, kde zaspal Gebre Selassie a KAI HAVERTZ tak ve zrovna nelehké pozici dokázal zakončit hlavou za záda Pavlenky. Asistence: Moussa Diaby.

27

Nadiem Amiri si udělal místo a zpoza vápna vypálil k levé tyči, ovšem Jiří Pavlenka byl připraven a vyrazil balón mimo tři tyče!

27

Leverkusen ale může vše napravit, protože po odhlavičkovaném centru Gebre Selassiem získal další možnost rohového kopu.

26

Centr ze standardní situace se ale Bayeru nepovedl podle představ, neboť letěl na přední tyč, kde jej odhlavičkoval domácí hráč.

25

Florian Wirtz tentokrát na levé straně zkoušel odcentrovat, ale vybojoval pro svůj celek alespoň rohový kop, který bude zahrávat Nadiem Amiri.

24

Philipp Bargfrede velice dobře zabojoval, kdy sebral dvěma skluzy míč soupeřovi, ale nakonec je z toho jen aut pro hosty.

23

Domácí celek se ale posléze opět dostal k míči, který drží na své polovině a snaží se najít skulinku v obraně soupeře.

22

Theodor Gebre Selassie si na sebe vzal hodně těžké sousto a únik po pravém křídle byl nad jeho síly.

21

Po chvíli přiletěl znovu centr z kopačky hostujícího hráče, ale ten i tentokrát skončil jen v zámezí.

20

Opět se nám naskytl stejný obrázek jako v úvodu zápasu, kdy Bayer drží míč na polovině soupeře a krátkými přihrávkami se snaží něco vymyslet.

19

Hned poté byl k vidění rychlý brejk Leverkusenu a centr z levé strany, jenž proletěl vápnem do zámezí.

18

Nakonec se dostal do zakončení obránce Niklas Moisander, ale jeho pokus v pádu neměl nárok na úspěch.

17

Werder Brémy získaly svůj první rohový kop a to z pravé strany. Davie Selke si už tak hledá místo před bránou a bude chtít otevřít brankový účet.

16

Tentokrát to ale hráči Bayeru přehnali se svou agresivitou a dopustili se nedovoleného zákroku.

15

Leverkusen má od začátku zápasu vysunutý presink a rychle tak napadá domácí rozehrávku.

14

Florian Wirtz se opět snažil probojovat dopředu po pravém křídle, ale obrana Brém si znovu poradila a míč se dostal k nohou brankáře Jiřího Pavlenky.

13

Tentokrát je hra opět přerušená, protože se domácí hráč dopustil faulu ve středu hřiště.

11

Gebre Selassie si poradil v těžké chvíli, kdy na něj doléhal útočník soupeře.

10

Nyní je hra přerušena, neboť Leonardo Bittencourt zůstal ležet na hrací ploše po faulu soupeře.

9

Už se zdálo, že se Brémy dostanou středem hrací plochy do zakončení, ovšem finální přihrávku zblokovala obrana soupeře.

8

Hosté se sice dostali až k hranici malého vápna, ale následná přihrávka byla zblokována. Po chvíli musel Pavlenka řešit další problém, ale také s dalším centem si dokázal poradit.

7

Domácímu celku se ale nepovedla kombinace uprostřed hrací plochy a zadarmo tak odevzdal míč soupeři, který tak má k dispozici autové vhazování.

6

Nyní navíc přišel centr vzduchem do domácí šestnáctky, ale s tím neměl český brankář Jiří Pavlenka žádný problém. Kromě Pavlenky dnes hraje také další český hráč a to hned po jeho pravém boku Theodor Gebre Selassie.

5

Nizozemský trenér Bosz moc dobře věděl, proč dát hned do základní sestavy debutanta Floriana Wirtze, který je na začátku velice aktivní.

4

Dominance v držení míče je v úvodních minutách ze strany Bayeru obrovská, jelikož Brémy se kromě výkopu snad nedostali k balónu.

3

Sedmnáctiletý debutant Florian Wirtz zkoušel odcentrovat z pravé strany, ale jeho přízemní pokus byl zblokován domácí obranou.

2

Stále to jsou hosté, kteří drží balón na svých kopačkách a pomalou kombinací se snaží něco vymyslet po pravé straně.

1

Leverkusen se dostal s míčem až ke svému brankáři Hradéckému, který zachoval klid a dokázal rozehrát.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Werder Brémy: Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, N. Moisander, Friedl – M. Eggestein, Vogt, Bargfrede – Bittencourt, Selke, Rashica.
Náhradníci: Kapino – Bartels, J. Eggestein, Lang, Langkamp, Osako, Şahin, Sargent, Woltemade.

Bayer Leverkusen: Hrádecký – Weiser, S. Bender, Tapsoba, Sinkgraven – Aránguiz, Demirbay – Wirtz, Amiri, Diaby – Havertz.
Náhradníci: R. Özcan – Alario, Bailey, Baumgartlinger, Bellarabi, Dragović, Palacios, Paulinho, Tah.

Rozhodčí: Stieler – Henschel, Neitzel-Petersen.

Bayer Leverkusen:

Bayer Leverkusen aktuálně najdeme na 5. pozici se 47 body a skóre 45:30. V posledním zápase hraný rovněž 7. 3. přivítal Bayer na svém stadionu Frankfurt, se kterým si ovšem razantně poradil a zvítězil jednoznačně 4:0. Nejlepším střelcem je s 9 góly Volland.

Werder Brémy:

Brémy se momentálně nacházejí na 17. místě s 18 body a skóre 27:55. V posledním utkání, které hrály 7. 3. na půdě Herthy skončil remízou 2:2. Na baráž o sestup momentálně Werder Brémy ztrácí čtyři body a dnes by se tak body velice hodily. Nejlepším střelcem je se 7 góly Rašica.

Po dlouhé koronavirové pauze je tady zpět německý fotbal, ve kterém se proti sobě utkají týmy Werder Brémy a Bayer Leverkusen! Hrát se bude na Weserstadionu, ovšem bez přítomnosti diváků. Úvodní výkop je naplánován na 20:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.