Situace před posledním zápasem je jiná, než by kdekdo čekal. Španělé ještě nevyhráli a po dvou remízách nemají postup jistý. Zato Slovákům, kteří mají na kontě tři body, stačí remíza. Hraje se však na domácí půdě Španělů v Seville, byť v zápise jsou vedení coby hosté.

Španělé uhráli remízy proti Švédsku (0:0) a Polsku (1:1). „Věřím, že se zlepšíme hlavně v zakončení,“ přeje si kouč Luis Enrique. „Slovensko je velmi dobře organizované v obraně a nebezpečné při standardkách. Stačí mu remíza, proto bude hrát velmi defenzivně.“ Plusem pro Španěly je comeback Sergia Busquetsa, kapitán je po koronaviru zpátky v týmu.

Slováci v říjnu 2014 v evropské kvalifikaci doma porazili Španěly 2:1. Na letošním šampionátu stejným výsledkem přemohli Polsko a pak podlehli 0:1 Švédsku. „Španělé budou dominovat v držení míče, ale na minulých turnajích ME a MS jsme ukázali, že umíme hrát velké zápasy. Snad se to podaří opět,“ uvedl záložník Patrik Hrošovský.

Mužstva jsou na hřišti, zní státní hymny. Slováci se drží kolem ramen, Španělé taky.

o hráči
69. min Suslov o hráči
19 Kucka
Kucka
o hráči
Hamšík
o hráči
90. min Bénés o hráči
25 Hromada
Hromada
o hráči
46. min Lobotka o hráči
20 Mak
Mak
o hráči
69. min Weiss o hráči
8 Duda
Duda
o hráči
46. min Ďuriš o hráči

ŠpanělskoŠpanělsko(4-3-3)

23 Simón
Simón
o hráči
Azpilicueta
o hráči
77. min Oyarzabal o hráči
24 Laporte
Laporte
o hráči
12 García
García
o hráči
71. min P. Torres o hráči
18 Alba
8 Koke
Busquets
o hráči
71. min Alcántara o hráči
26 Pedri
Pedri
o hráči
9 Moreno
Moreno
o hráči
77. min Traoré o hráči
7 Morata
Morata
o hráči
66. min F. Torres o hráči

3

Slováci začali nebojácně, byť do šestnáctky se stále nedostali.

5
Důležité

Morata se na levém kraji vápna uvolnil a vystřelil z úhlu, Dúbravka musel zakročit. Dorážku Španělé nasměrovali do jednoho z bránících hráčů.

6

Po přízemním centru Morena skončil Dúbravka a míč čapl.

8

Další centr lapil Dúbravka, teď ze vzduchu.

10

VAR řeší zákrok v pokutovém území Slovenska. Sudí se jde podívat na video!

11
Důležité

Hromada trefil zezadu Kokeho nohu ve vápně, když ji Španěl strčil do Hromadova odkopu - penalta!

11
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ondrej Duda (Slovensko)

12
Důležité

Dúbravka vychytal Moratovu penaltu! Španělský útočník ji neumístil dobře k tyči, ale jen kousek od středu a slovenský brankář míč vyrazil.

15

Kokeho centr znamená roh.

15

Slováci odvrátili centr po rohovém kopu soupeře.

17

V souběžně hraném zápase Švédsko vede nad Polskem 1:0.

19
Důležité

Pedriho bochánek za obranu padl přímo před Sarabiu, ten však míč jen lízl špičkou, takže směr nezměnil.

20

Španělský centr jen o milimetry netrefil hlavou Morata a nohou Sarabia.

24
Důležité

Morata si vzal míč v penaltovém oblouku, našteloval si ho na střelu a Dúbravka musel plachtit vzduchem, aby balon vyrazil.

25

Občerstvovací přestávka.

28

Hromada se svíjí na trávníku po faulu Kokeho.

29

Standardka Slováků skončila po pár přihrávkách u brankáře Simóna.

30

Martin Dúbravka (Slovensko) vstřelil vlastní gól. Slovensko - Španělsko 0:1
Z hrdiny brankář, který ztropil hroznou chybu! Špatnou rozehrávku Pekaríka ztrestal Sarabia tvrdou ranou z hrany vápna, která narazila do břevna. Míč se vznesl vysoko do vzduchu a padal zpátky. Při snaze odplácnout ho u břevna na roh udělal Dúbravka nechtěný volejbalový smeč do vlastní branky.

33

Se standardkou Španělů si Slovensko poradilo.

34

Kolmice Busquetse, centr Sarabia, ale ve vápně míč soupeř odklonil.

36
Důležité

Duda postupoval sám na brankáře Simóna, který jeho křížný pokus vyrazil. Ovšem vzrušení zbytečné, jednalo se o ofsajd.

37

Kucka se svezl na zádech Morena, Španělé mají standarku. Ale naložili s ní špatně.

40
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Sergio Busquets (Španělsko)
Dva Slovácky jednou ranou poslal k zemi.

45

Z pořádné dálky napřáhl Koke, Dúbravka sice míč jistil skokem k tyči, ale rána letěla vedle.

45

Rozhodčí přidá 4 minuty.

45

Sarabia centroval, Škriniar odvrátil hlavou na roh.

45

Aymeric Laporte (Španělsko) vstřelil gól. Slovensko - Španělsko 0:2
Ve 3. minutě nastavení Španělé navyšují vedení! Po rohu, který vypadal, že Slováci odvrátili. Hromada ale míč nedůrazně odkopl, soupeř ho chytil, poslal k lajně a odtamtud jej Moreno vrátil do malého vápna. Laporteho hlavička do šibenice šla do protipohybu Dúbravky.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:2

45

Španělé sice nedali penaltu, ale jsou nebezpečnější, diktují hru a zaslouženě vedou, byť první gól si dal brankář Dúbravka sám.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slovensko - Španělsko

46
Střídání

Střídání Slovensko: ze hřiště odešel Jakub Hromada, nahradil ho Stanislav Lobotka

46
Střídání

Střídání Slovensko: ze hřiště odešel Ondrej Duda, nahradil ho Michal Ďuriš

48

Ďuriš pálil zpoza vápna, střela zablokovaná hned v zárodku.

53

Hlubočan a Sarabia se kočkují kvůli loktu slovenského hráče.

55
Důležité

Ďuriš dostal balon za obranu, z úhlu střílel v záklonu, a tak balon jen odevzdal Simónovi.

56

Pablo Sarabia (Španělsko) vstřelil gól. Slovensko - Španělsko 0:3
Tohle už bude pro Slováky neřešitelná situace. Jordi Alba z levé strany našel na středu vápna Sarabiu, který z první míč poslal k tyči.

57

Španělská kolmice, ale Dúbravka vyběhl za vápno a míč odkopl.

59

Škriniar odvrátil ve vzduchu Kokeho trestňák.

59
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jordi Alba (Španělsko)
Zastavil brejk Slováků, ale Harasín mu kvůli tomu šlápl na nohu a Španěl je ošetřovaný,

62

Haraslín to zkusil z běhu a z dálky, ovšem minul španělskou branku.

66
Střídání

Střídání Španělsko: ze hřiště odešel Álvaro Morata, nahradil ho Ferran Torres

67

Ferran Torres (Španělsko) vstřelil gól. Slovensko - Španělsko 0:4
To je nástup! Torres po 44 vteřinách na hřiště skóruje - a jak! Sarabia poslal míč na malé vápno a hráč Manchesteru City překonal Dúbravku mazanou patičkou.

Střídání

Střídání Španělsko: ze hřiště odešel Sergio Busquets, nahradil ho Thiago Alcántara

71
Střídání

Střídání Španělsko: ze hřiště odešel Eric García, nahradil ho Pau Torres

71

Juraj Kucka (Slovensko) vstřelil vlastní gól. Slovensko - Španělsko 0:5
Druhý vlastní gól Slováků! Španělé vraceli míč před branku, po hlavičce Laporteho střídající Pau Torres míč nasměroval zblízka mimo dosah Dúbravky, ale až Kuckův odkop síť rozvlnil.