Domácí Nizozemci už mají jisté vítězství ve skupině. Rakušané či Ukrajinci se na ně sice mohou bodově dotáhnout, ale s „oranjes“ prohráli vzájemný zápas.

Severní Makedonie ještě živí naději na postup, ale kromě výhry, která je nezbytnou podmínkou, si musí ještě výrazně vylepšit skóre, které má nyní 2:5.

Přestože Nizozemsko dlouhodobě patří mezi přední týmy, do play off evropského šampionátu postoupilo poprvé od roku 2008.

Oba týmy se v historii střetly čtyřikrát, naposledy v dubnu 2009. Dvakrát vyhrálo Nizozemsko, dvakrát duel skončil remízou.

Tričkovski
56. min Čurlinov o hráči
17 Bardhi
Bardhi
78. min Stojanovski o hráči
21 Elmas
Elmas
5 Ademi
Ademi
79. min Nikolov o hráči
Trajkovski
68. min Hasani o hráči
10 Panděv
Panděv
68. min Kostadinov o hráči

NizozemskoNizozemsko(5-3-2)

Stekelenburg
Dumfries
46. min Berghuis o hráči
de Vrij
46. min Timber o hráči
de Ligt
17 Blind
Blind
van Aanholt
F. de Jong
79. min Gakpo o hráči
Wijnaldum
Gravenberch
10 Depay
Depay
66. min Weghorst o hráči
18 Malen
Malen
66. min Promes o hráči

Rozhodčí: Kovács - Marinescu, Artene

Přestože mají Nizozemci své jisté, nastupují v takřka totožné sestavě jako v předchozích duelech. Nováčky v základní jedenáctce jsou pouze záložník Gravenberch a útočník Malen.

Severní Makedonie pouze jedinkrát z posledních sedmnácti zápasů zůstala bez gólu, skórovala i v obou duelech Eura.

Nováčky v makedonské sestavě jsou krajní záložníci Tričkovski a Trajkovski.

Kapitán Severní Makedonie Goran Panděv obdržel nizozemský dres s číslem 122, odkazující na počet jeho startů v národním týmu.

Hraje se sice v Amsterdamu, ale oficiálně je domácím týmem Severní Makedonie, která nastupuje v bílých dresech. Nizozemci hrají v černém.

1

Začal první poločas utkání S. Makedonie - Nizozemsko

2

Duel začal postupnou kombinací Nizozemců. Tu završil pokusem kousek zpoza vápna Gravenberch, jeho technická střela prolétla nad břevnem.

4

Tričkovski z levé strany dovedl míč až do nizozemského vápna, jeho přihrávku však odpálil de Ligt.

5

Nizozemské napadání vyústilo ve špatnou přihrávku Makedonců, kterou vystihl Wijnaldum, ale následná Depayova kolmice adresáta nenašla.

8

Outsider vstoupil do utkání nebojácně, jeho snahu před nizozemským pokutovým územím ukončil až útočný faul Trajkovskiho.

9

Tričkovski tváří v tvář Stekelenburgovi vystřelil na opačnou stranu, než na níž se vrhl nizozemský brankář, ale jeho gólovou radost zkazil těsný ofsajd. Ten potvrdilo i video.

10

Nizozemci rozebrali obranu soupeře, ale Depayovi finální přihrávka nevyšla.

13

Nizozemci teď dlouho drželi míč na makedonské polovině, ale nic nevymysleli.

16

Ademi skončil u nizozemské šestnáctky po souboji s Gravenberchem na zemi, rozhodčí faul nepískl. Záložník Severní Makedonie poté odkulhal ze hřiště.

18
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Stefan Ristovski (S. Makedonie)
„Odměna“ za poznámky směrem k rozhodčímu.

18

Po Depayově rohu se vrhl Dumfries, ale v pádu nedokázal usměrnit míč na bránu.

19

Wijnaldum si u brankové čáry udělal prostor na centr, na který brankář Dimitrievski nedosáhl, ale zachránil ho stoper, jenž míč odhlavičkoval.

21

Obléhaní Makedonci vyrazili do protiútoku, který se nadějně rozběhl, ale zkazila jej špatná přihrávka Alioskiho.

22

Severní Makedonii už podruhé chybělo jen pár centimetrů ke gólu, když Trajkovski napřáhl z nějakých dvaadvaceti metrů a jeho střela se odrazila od tyče. Stekelenburg se po míči natahoval marně.

24

Memphis Depay (Nizozemsko) vstřelil gól. S. Makedonie - Nizozemsko 0:1
Parádní brejk rozjel Malen, který si u půlící čáry vyměnil míč s Depayem. Následně Malen zprava našel Depaye v makedonské šestnáctce a ten z první po zemi uklidil balon ke vzdálenější tyči. VAR ještě zkoumal případný faul na Panděva, který celé akci předcházel, ale nakonec gól posvětil.

28

Van Aanholt od levé autové čáry přihrával před makedonskou bránu, tam se po míči vrhl gólman Dimitrievski.

29

Trajkovskiho rána z dálky letěla příliš vysoko.

29

Malen si mohl připsat druhou asistenci, když z levé strany našel na malém vápně Dumfriese, ten však trefil nohy vybíhajícího brankáře Dimitrievskiho.

31

Teď to Malen zkusil sám, ale zpoza vápna poslal míč do nebes.

33

Rychlé tempo na okamžik opadlo, míč stále drží častěji Nizozemci.

36

Nizozemské dobývání soupeřovy poloviny zakončil nepřesný centr Gravenbercha, který dolétl až za brankovou čáru.

37

Dumfries při svém výpadu z pravé strany narazil na Alioskiho, který odehrál míč na roh. Ten směřoval právě na Dumfriese, který však na centr nedoskočil.

38

Při dalším nizozemském rohu si Malen pomohl faulem.

38

Panděv patičkou vysunul Ristovskiho, jehož centr z pravé strany odvrátil De Vrij na roh.

40

Severní Makedonie se na půlku soupeře nedostává často, ale když ano, dokáže zlobit. Poslední závar zakončila nepřesná rána Bardhiho.

41

Na rohový kop si naskočil Musliu, dokázal však jen prodloužit míč vedle nizozemské brány.

43

Depay si v pokutovém území pohrál hned se dvěma Makedonci, jeho přihrávku před bránu však zblokoval gólman Dimitrievski.

44

De Jong vyslal obloučkem kupředu Depaye, situaci však dobře přečetl brankář Severní Makedonie a výběhem až před vápno tuto šanci zhatil.

45

Gravenberch po otočce v šestnáctce Severní Makedonie upadl, ale o faul nešlo.

45

Rozhodčí nastavuje dvě minuty.

45

Nizozemci dohrávají poločas s balonem na kopačkách.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání S. Makedonie - Nizozemsko

46

Střídání Nizozemsko: ze hřiště odešel Stefan de Vrij, nahradil ho Jurriën Timber

46

Střídání Nizozemsko: ze hřiště odešel Denzel Dumfries, nahradil ho Steven Berghuis

47

Rychlé akci Makedonců chyběl jen lepší centr.

48

Míč létal nizozemskou šestnáctkou zleva i zprava, ale k zakončení se Makedonci nedostali.

48
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Visar Musliu (S. Makedonie)
Makedonský obránce na půlce zastavil rozběhnutého Depaye.

50

De Ligt parádně trkl hlavou do centru z rohu, ale za brankáře zaskočil Tričkovski, který míč odhlavičkoval.

51

Georginio Wijnaldum (Nizozemsko) vstřelil gól. S. Makedonie - Nizozemsko 0:2
Teď už Nizozemci slaví. Depay na levé straně pokutového území parádně převzal kolmou přihrávku od Berghuise a předložil míč na malé vápno, odkud jej Wijnaldum snadno doklepl do prázdné brány.

54

Další nizozemský nápor zakončil Gravenberch hodně nepovedenou střelou z rohu šestnáctky.

55

Van Aanholt zezadu povalil Tričkovskiho, Makedonci budou mít k dispozici přímý kop těsně za hranicí pokutového území.

55

Bardhi obstřelil nizozemskou zeď, ale míč mířil doprostřed brány, kde jej Stekelenburg vyrazil.

56

Střídání S. Makedonie: ze hřiště odešel Ivan Tričkovski , nahradil ho Darko Čurlinov

58

Georginio Wijnaldum (Nizozemsko) vstřelil gól. S. Makedonie - Nizozemsko 0:3
Další krásná nizozemská akce. Malen sklepl míč do vápna Depayovi, jeho přízemní střelu na zadní tyč gólman Dimitrievski ještě s námahou vytlačil, ale Wijnaldum míč dorazil do odkryté brány.

61

Zápas začíná vypadat jako nizozemská exhibice. Na zpětný pas Malena si naběhl agilní Wijnaldum a z první jej poslal jen těsně nad břevno.

64

Z hlediště se ozývá nesmělý pískot, ale většina diváků se baví mexickou vlnou.

65

Depay dlouho tancoval nad míčem, nakonec se pokusil o patičku, kterou Bardhi vystihl.

65
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ezgjan Alioski (S. Makedonie)
Příliš ostrý zákrok zezadu.

66

Střídání Nizozemsko: ze hřiště odešel Memphis Depay, nahradil ho Wout Weghorst

66

Střídání Nizozemsko: ze hřiště odešel Donyell Malen, nahradil ho Quincy Promes

67

Weghorst se hned mohl radovat, když převzal přihrávku od de Jonga a prostřelil brankáře, ale míč drcl do břevna.

68

Střídání S. Makedonie: ze hřiště odešel Aleksandar Trajkovski, nahradil ho Ferchan Hasani

68

Střídání S. Makedonie: ze hřiště odešel Goran Panděv, nahradil ho Tihomir Kostadinov
Makedonští hráči vytvořili pro svou legendu špalír, kterým Panděv naposledy v reprezentačním dresu odešel ze hřiště. Útočníkovi aplauduje celý stadion.

71

Na hřišti je znát, že už je o vítězi rozhodnuto, hraje se převážně ve středu hřiště.

72

Už podruhé makedonskou gólovou radost kazí praporek asistenta rozhodčího. Tentokrát si za obranu naběhl Čurlinov, který svůj samostatný únik zakončil přízemní střelou k tyči, ale byl v ofsajdu.

73

Dalekonosná rána Timbera skončila v rukavicích brankáře Dimitrievskiho.

75

Obránce Severní Makedonie odvrátil Promesovu přihrávku jen k Berghuisovi, ten si připravil míč na střelu, ale trefil jen dalšího beka.

77

Nizozemci nemají dost a pořád se tlačí do makedonské šestnáctky.

78

Střídání S. Makedonie: ze hřiště odešel Enis Bardhi, nahradil ho Vlatko Stojanovski

79

Střídání S. Makedonie: ze hřiště odešel Arijen Ademi, nahradil ho Boban Nikolov

79

Střídání Nizozemsko: ze hřiště odešel Frenkie de Jong, nahradil ho Cody Gakpo

81

Čurlinov provětral nizozemskou obranu a vybojoval roh.

82

Centr z rohu našel na malém vápně zcela volného Velkovskiho, ale ten hlavou trefil míč špatně a poslal jej vedle brány.

84
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tihomir Kostadinov (S. Makedonie)
Makedonský náhradník na útočné polovině tvrdě zajel do Berghuise.

87

Severní Makedonie se pokouší vstřelit čestný gól a poslední minuty hraje hodně ofenzivně. Nikolov převzal míč v šestnáctce, ale následná střela mu vůbec nesedla.

88

Gakpo si pomocí patičky udělal místo v makedonské šestnáctce, poté však trefil nohu brankáře Dimitrievskiho.

88

Vzápětí makedonského gólmana protáhl dělovkou z dálky de Ligt, Dimitrievski míč vytáhl na roh.

90

Nadějné přečíslení Nizozemců zkazil nezvládnutým centrem Promes.

90

Rozhodčí nastaví čtyři minuty.

90

Elmas se snažil v nizozemské šestnáctce roztančit Timbera, ten na jeho finty neskočil.

90

Nizozemci odvrátili střílený centr z přímého kopu.

90

Nizozemský brankář Stekelenburg si pohrál s napadajícím Stojanovskim a kličkou jej posadil na zadek.