Příjemný čtvrteční večer, vítejte u sledování on-line reportáže z kvalifikačního utkání o fotbalové EURO 2016 Slovensko - Španělsko.

Oba týmy mají za sebou vítězný vstup do kvalifikace. Slovensko překvapivě vyhrálo na Ukrajině 1:0, Španělé doma smetli Makedonii 5:1.

Své zastoupení má v utkání i Synot liga. V základní sestavě nastupuje plzeňský brankář Matúš Kozáčik, mezi náhradníky bude čekat na šanci mladoboleslavský útočník Michal Ďuriš.

o hráči
62. min Stoch o hráči
Hamšík
o hráči
7 Weiss
Weiss
o hráči
54. min Ďuriš o hráči

ŠpanělskoŠpanělsko(4-5-1)

Casillas
o hráči
Juanfran
o hráči
81. min Cazorla o hráči
3 Piqué
Piqué
o hráči
2 Albiol
Albiol
o hráči
58. min Pedro o hráči
18 Alba
21 Silva
Silva
o hráči
71. min Alcacer o hráči

Počet diváků: 0

Stadion v Žilině je vyprodaný, nyní na trávník nastupují oba týmy.

Zní hymny, nejprve pochopitelně ta španělská.

1

Začal první poločas utkání Slovensko - Španělsko
Rozehráli Španělé.

1

Iniesta se uvolnil uprostřed hřiště a přihrál na levou stranu Albovi, který však byl pokrytý.

2

Pekarík si na vlastní polovině pomohl přihrávkou na Kozáčika, který udržel míč na lajně a poté ho odkopnul z vlastní šestnáctky.

3

Hned ve třetí minutě Španělé rozehrávali nebezpečný přímý kop z pravé strany dva metry před pokutovým územím. Centroval Costa, ale míč trefil špatně.

4
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Juraj Kucka (Slovensko)
za faul na Busquetse.

5

Pozvolná španělská rozehrávka. Alba na levé straně na první pokus neprošel přes Maka, ale pak se k němu míč vrátil.

5

Kozáčik stáhl ze vzduchu centr od rohového praporku v podání Fabregase.

6

Na opačné straně u Casillase začíná španělská kombinace.

7

Kucka poblíž půlící čáry mezi třemi protihráči prostrčil míč na Weisse, který se s ním však o moc dál nedostal.

8

Z pravé strany Juanfran poslal přízemní centr, Kozáčik byl u míče jako první.

8

Alba nalevo nadělal starosti domácím, Gyömbér odkopnul míč do autu.

9

Weissova kolmice směřovala za španělskou obranu na Hamšíka, ale slovenská hvězda nestihla zpracovat přihrávku na hrací ploše.

10

Španěl Iniesta už byl s míčem v nebezpečném prostoru v pokutovém území, ale nepovedla se mu klička přes Pečovského.

10

Znovu Pečovský vs. Iniesta. Tentokrát domácí hráč zblokoval Španělovu přihrávku.

11

Hubočan na levé straně zachytil přihrávku křížem směřující na Juanfrana.

11
Důležité

První velkou šanci měli Slováci! Hamšík hezky přihrál na pravou stranu na Pekaríka, po jehož centru Mak zakončoval od penaltového puntíku. Casillas reflexivně na brankové čáře vyrazil míč mimo.

12
Důležité

Dobrá příležitost i na druhé straně. Centroval Fabragas, hlavičkoval Costa a minul zhruba o třicet centimetrů.

14
Důležité

Další španělské zakončení. Costa se uvolnil z levého křídla od rohového praporku, přihrál na střed před pokutové území Iniestovi a jeho technické zakončení letělo vedle.

15

Škrtel v pádu odvrátil do zámezí Costův centr zleva.

16

Albův přízemní centr zleva neměl šanci na úspěch. Domácí odkopnuli míč z vlastní šestnáctky.

17

Busquets na obranné polovině fauloval pronikající Ďuricu. Domácí budou rozehrávat přímý kop přibližně z 26 metrů.

17

Juraj Kucka (Slovensko) vstřelil gól. Slovensko - Španělsko 1:0
Slováci se radují, k prvnímu gólu jim pomohl přímý kop. Kucka tvrdě pálil na střed, míč trochu zaplaval a Casillas ho nedokázal vyrazit.

19

Roh pro Slovensko.

20

K Weissovi se po rozehrání rohu míč vrátil, hezky zakombinoval se střelcem Kuckou, ale nakonec si Weiss míč akrobaticky ukopnul do zámezí.

21

Juanfranův centr z pravé strany přeletěl před bránou Kozáčika všechny hráče, pak odkopnul míč Pekarík.

22

Další Juanfranův centr, domácí obrana ho zblokovala na roh.

23
Důležité

Centrovaný míč propadl na malé vápno, Albiol se dostal k nebezpečnému zakončení, ale zblízka přestřelil!

24

Juanfran hezky přihrál do pokutového území Silvovi, který přistrčil míč Fabregasovi, ale ten místo zakončení ještě volil kličku, což nevyšlo.

25

Hubočan zkoušel individuální průnik na levé straně, ale přes Juanfrana se neuvolnil a míč si ukopnul do autu.

26

Mak bojoval na pravé straně proti trojnásobné přesile a o míč přišel.

28

Pečovský napřáhl ze střední vzdálenosti, pálil zpoza bránícího hráče šikovně k tyči a Casillas vyrazil míč na roh.

28

Centroval Mak, míč odvrátil Koke.

29

Útočný faul Costy na Škrtela.

30

Další souboj Škrtela s Costou, slovenský stoper si pomohl malou domů na Kozáčika.

31

Na chvíli byla hra přerušena, protože na trávníku zůstal ležet Kucka. Nakonec je v pořádku a může pokračovat, Slováci vrací míč Španělům.

32

Fabregasův útočný faul, španělský hráč se po verdiktu rozhodčího zamračil.

33

Znovu nedovolený zákrok Fabregase, tentokrát na Kucku přesně na půlící čáře.

34

Španělé zatlačili domácí tým k šestnáctce, ale zatím nezakončili.

35

Kucka na hranici dovolených zákroků přerušil španělskou kombinaci a domácí mohli jít do brejku, jenže Mak si příliš předkopnul míč.

36

Piqué před Hamšíkem odhlavičkoval míč do autu.

37
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tomáš Hubočan (Slovensko)
za zákrok na Costu.

38

Iniestovu skrytou střelu z levé strany přibližně ze dvaceti metrů vyrazil Kozáčik na roh. Pak se Slováci ubránili.

39

V závěru poločasu mají Španělé jasně více ze hry, ale do tutovky se zatím neprokombinovali. Domácí zodpovědně brání.

40

Pekarík jen odkopává míč na španělskou polovinu, hosté mají prostor pro další akci.

40

Výkop pro Kozáčika po dobré obranné práci Pekaríka.

41

Costa po Škrtelově odkopu dohrál slovenského stopera. Škrtel s podporou diváků žádal žlutou kartu pro španělského útočníka, ale marně.

42

Po Pekaríkově odkopu se míč odrazil od Iniesty do zámezí. Vykopává Kozáčik.

43

Škrtelovi se nepovedl obranný odkop. Španělé získali roh.

43

Další španělský roh, tentokrát z opačné strany zprava.

44

Kozáčik vyboxoval míč nedůrazně, ale spoluhráči pomohli s odvrácením balonu z nebezpečného prostoru.

44
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal David Silva (Španělsko)

45

Po hektické rozehrávce Slováků mají Španělé ještě jeden roh před koncem poločasu.

45
Důležité

Španělé v závěru poločasu mohli vyrovnat! Po rohu hlavičkoval v gólové pozici z hranice malého pokutového území Busquets, ale Kozáčik vytáhl reflexivní zákrok.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

45

Slováci po poločase kvalifikačního utkání proti superfavoritům ze Španělska drží senzační vedení 1:0. O gól se postaral exsparťan Kucka tvrdou ranou z přímého kopu, kterou nedokázal vyrazit Casillas, i když šel míč doprostřed brány.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slovensko - Španělsko
Rozehráli Slováci.

47

Pečovský na útočné polovině fauloval Fabregase.

48

Roh pro Španělsko po zblokované střele Kokeho.

48
Důležité

Iniesta zatáhl míč do pokutového území a ve střelecké pozici vylepšil akci přihrávkou na Silvu. Ten už nedokázal z úhlu prostřelit vyběhnutého Kozáčia.

50
Důležité

Další španělská šance. Po Busquetsově přihrávce střílel Juanfran, ale Kozáčik se stihl natáhnout k tyči.

51

Slováci ubránili následný roh a Mak spěchal do brejku, ale neměl žádnou podporu spoluhráčů.

52
Důležité

Kozáčik je zatím slovenským hrdinou! Nyní vychytal i Costu, který prošel na hranici šestnáctky kolem Pekaríka a pálil tvrdě po zemi.

53

Kokeho centr zleva pouští Slováci do zámezí.

54

Španělé každopádně vstoupili do druhého poločasu stejným způsobem, jakým zakončili ten předcházející. Tedy velkým náporem.

54
Střídání

Střídání Slovensko: ze hřiště odešel Vladimír Weiss, nahradil ho Michal Ďuriš
Nastupuje útočník Mladé Boleslavi.

55

Costa na útočné polovině stáhl Pekaríka, který se snažil vyvést míč.

56

Fabregasova nepřipravená střela ze střední vzdálenosti byla nepřesná, domácí obrana ji snadno zblokovala.

57

Busquetsovu kolmici Juanfran na pravé straně nestihl zachytit na hrací ploše.

58
Střídání

Střídání Španělsko: ze hřiště odešel Raúl Albiol, nahradil ho Rodríguez Pedro

59

Španělé pokračují v silném náporu. Costa už byl s míčem v pokutovém území, ale patičkou nedokázal přesně přihrát.

60

Střídající Ďuriš odkopnul míč od slovenské šestnáctky, ale balon okamžitě bez námahy přebírají Španělé.

61

Znovu v akci Ďuriš. Dobře si počínal v defenzivě a vybojoval španělský faul.

62
Střídání

Střídání Slovensko: ze hřiště odešel Róbert Mak, nahradil ho Miroslav Stoch

63

Iniesta nedokázal přihrát od levé pomezní čáry, ale Španělé budou vhazovat na útočné polovině.

64

Při Fabregasově centru zakročil spolehlivý Kozáčik.

64

Hned po výkopu slovenského brankáře však získávají míč Španělé, což je tradiční obrázek ve druhém poločase.

65

Silva na levé straně vracel do pokutového území přihrávku Iniestovi, ale Pečovský míč zachytil a odkopnul.

66

Další házenkářský nápor Španělů. Slováci stále drží senzační vedení.

67

Slováci se ojediněle dostali ke krátké kombinaci na útočné polovině, ale přihrávka Pečovského nebyla přesná.

67

Ďuriš takticky fauloval Iniestu u půlící čáry.

68

Roh pro Španělsko.

69

Třináctý španělský roh rozehrával Fabregas, odražený míč napálil Juanfran, ale výrazně minul. Chvilka oddychu pro Slováky při výkopu Kozáčika.

70

Hamšík na pravé straně u půlící čáry nedosáhl na příliš dlouhou přihrávku.

71

Hamšík u půlící čáry přihrál Ďurišovi, který udělal kličku Busquetsovi a ten ho pak fauloval.

71
Střídání

Střídání Španělsko: ze hřiště odešel David Silva, nahradil ho Paco Alcacer

71

Roh pro Slovensko, první ve druhém poločase.

72

Do brejku se rozbíhal Iniesta, ale včas ještě na útočné polovině ho zastavil Pekarík.

73

Hamšík výborně prostrčil míč ke Stochovi, který však nedokázal přihrát nabíhajícímu Ďurišovi.

74

Napětí mezi Juanfranem a Hamšíkem po odpískaném faulu španělského hráče. Rozhodčí krotí oba soupeře.

75

Ďuriš měl na pravé straně těžkou pozici, ale vybojoval vhazování.

76

Fabregasův oblouček odvrátila slovenská obrana z vlastního pokutového území.

77

77

Fabregasův centr stáhl ze vzduchu Kozáčik.

78

Kucka u půlící čáry fauloval Alcacera.

79

Škrtel zablokoval španělskou kombinaci v pokutovém území.

79
Důležité

Kozáčik v pokutovém území vyběhl proti Costovi a nedovolil mu vystřelit z ostrého úhlu.

80

Kozáčik zneškodnil další španělský roh, následuje menší potyčka u jeho brány. To domácím vyhovuje.

81

Pečovský se přetahoval s Iniestou a fauloval ho.

81
Střídání

Střídání Španělsko: ze hřiště odešel Juanfran, nahradil ho Santiago Cazorla

82

Paco Alcacer (Španělsko) vstřelil gól. Slovensko - Španělsko 1:1
Nyní už se Slováci neubránili. Alba poslal z levé strany centr za domácí obranu, Alcacer na hranici ofsajdu převzal přihrávku a osamocený před Kozáčikem vyrovnal střelou k tyči.

83

Španělé po vyrovnávacím gólu rychle spěchali s míčem k rozehrávce. Pochopitelně chtějí strhnout výhru na svou stranu.

86

Piquého dlouhý nákop odvrátil Škrtel před vlastní šestnáctkou.

86

Vykopává Kozáčik.

87

Miroslav Stoch (Slovensko) vstřelil gól. Slovensko - Španělsko 2:1
Neuvěřitelné! Slováci se vrací do senzačního vedení, navíc pár minut před koncem. Zprava odcentroval Ďuriš a nepokrytý Stoch hlavičkoval pod nohy Casillase.

88
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Miroslav Stoch (Slovensko)
za gólovou oslavu.

89

Slováci vhazují na vlastní polovině, velké kvalifikační překvapení je na spadnutí.

90

Pedrův centr odhlavičkoval Ďurica na roh.