Fotbalisté Slavie budou v odvetě závěrečného předkola Konferenční ligy dohánět jednogólové manko z Polska. Před týdnem prohráli v Čenstochové s Rakówem 1:2.

Trenér Jindřich Trpišovský posílá do základní sestavy i útočníka Tecla, který se o víkendu blýskl hattrickem proti Pardubicím. Od začátku nastupují například i Douděra, Usor nebo levý bek David Jurásek.

„Potřebujeme změnit mentalitu, což snad přijde s podporou fanoušků. Právě v bojovnosti jsme v Polsku zaostávali,“ řekl před zápasem slávistický kouč. Eden je dnes vyprodaný

Čtyřicet minut před výkopem je však stadion zatím poloprázdný, jen na severní tribuně, kde se scházejí ti nejhlasitější slávističtí fanoušci, je už nyní početná skupina lidí.

SK Slavia PrahaSlavia(4-2-3-1)

28 Mandous
Mandous
o hráči
Masopust
o hráči
55. min Lingr o hráči
o hráči
80. min Oscar o hráči
Douděra
o hráči
55. min Schranz o hráči
Ševčík
o hráči
93. min Tiéhi o hráči
o hráči
77. min Provod o hráči
11 Tecl
Tecl
o hráči
55. min Olayinka o hráči

Raków ČenstochováRaków Čenstochová(3-4-3)

Kovačevič
o hráči
Svarnas
o hráči
112. min Racovitan o hráči
o hráči
111. min Berggren o hráči
88 Gvilia
Gvilia
o hráči
90. min Czyž o hráči
23 Kun
Kun
o hráči
96. min Kochergin o hráči
27 Nowak
Nowak
o hráči
46. min Wdowiak o hráči
Musiolik
o hráči
46. min Gutkovskis o hráči
11 López
López
o hráči

Rozhodčí: Pawson - Betts, Hussin
Počet diváků: 19 370

Na trávníku se mezitím rozcvičují brankáři obou týmů. ti domácí vyrazili do arény jako první a fanoušci je vítali aplausem.

1

Začal první poločas utkání Slavia - Raków Čenstochová

1

Za mohutného povzbuzování fanoušků směřovala první akce domácích na Tecla, ten si v pokutovém území netroufl na střelu, tak hledal Traorého. Jemu rána nesedla.

2

Fanoušci zpívají národní hymnu, stadionem se pompézně nese.

3

Pozor však především na rohový kop polského celku.

3

Zakončený střelou Rundiče, naštěstí pro Slavii šla nad. Rundič to dostal proti noze do dobré pozice.

4

Douděra se pokusil utéct po pravém křídle, rychlostní souboj se svým strážcem nezvládl.

5

Lópezovu přihrávku do pokutového území domácí obrana zachytila.

5

Holeš zastavil postupný útok Slavie, jeho přihrávka šla dozadu.

6

Domácí začínají od Mandouse.

7

Slavia v ofsajdu, za obráncem se zapomněl Usor.

8

Ševčík má potíže, způsobil si je při napadání. Z něho odkulhal.

9

Svarnas chtěl založit křídelní akci, spoluhráč na jeho kolmici ale nezareagoval.

9

Tecl a Usor spolupracovali na malé vzdálenosti, v přehuštěném prostoru před pokutovým územím o míč přišli.

10

Douděra doběhl míč u rohového praporku, za což si vysloužil potlesk.

10

Tleská se i Holešovi za vyhraný osobní souboj a zisk míče.

10

Juráskův centr sbírá bez potíží brankář hostí Kovačevič.

12

Brankář polského celku Kovačevič otálí s odkopem a rozhodčí mu ukazuje, že promrhaný čas nastaví.

13

Tudorovi při pokusu o otočku kolem Juráska utekl míč do autu.

14

Masopustův nákop uletěl do autu.

15

Traoré se pokusil změnit bezbrankový stav střelou ze střední vzdálenosti. Po zemi šla vedle.

16

Usor si dělal prostor před pokutovým územím soupeře tělem. Arseniče srazil na zem, což je útočný faul.

17

Po Ševčíkově průnikové přihrávce vystartoval Usor, chyběl mu krok.

17

A další útok na branku polského celku, startoval Tecl. Kovačevič vyběhl před velké vápno a balon odehrál hlavou.

18
Důležité

Slavii zatrnulo, když Musiolik spěchal do nebezpečného brejku. Mohl ho dotáhnout až před Mandouse, kdyby si však v rychlosti neukopl míč do zámezí.

19

Roh pro Slavii.

19

Ševčíkův centr hosté bez potíží odvrátili.

19

Traoré si v pokutovém území pomohl rukou, rozhodčí útok Slavie zastavuje.

20

Mimo hru se srazili Masopust a Musiolik, budou potřebovat chvilku na oklepnutí a občerstvení.

22

Kunovu přihrávku do šance před Mandouse zastavil Holeš.

23
Důležité

Teď stáli při Slavii všichni svatí! Mandous sice vychytal Lópeze, střelu však vyrazil jen před něho a López orazítkoval tyč!

24

Ševčík standardkou našel hlavičkujícího spoluhráče. Zakončení šlo vedle.

26

Ševčíkova nabídka vzduchem šla na Usora do souboje. Usor na ní nedosáhl, odkopávat od branky bude Kovačevič.

27

Ševčík si ve snaze vybojovat míč na Rundičovi pomohl faulem.

27

Další hrozba od Rakówa, konkrétně v podání Tudora. Jeho centr před branku na Musiolika srazil Jurásek na roh.

28
Důležité

Z rozehraného rohu vypálil Gvilia těsně vedle, zase to bylo o centimetry!

29

Usor u rohového praporku zdvojený, míče se jen zbavil.

29

Jurásek si v urputném souboji s Tudorem ukopl balon do autu.

30

Juráskův centr před branku prodloužil Traoré, za míčem se tlačil Tecl a po pádu se dožadoval penalty. Rozhodčí přiznává Slavii jen roh.

31

Douděra se ujal přetaženého rohu, šel do křídla a po skluzu bránícího Tudora padá.

32

Zase se domácí dožadují penalty, a to za domnělou ruku. Zase z toho nic není.

34

Slavia si s dobře zorganizovanou obranou Rakówu nadále neumí poradit, navíc její hráči po ztrátách míče často faulují. Holeš podrazil Lópeze tak zhurta, že López zůstává ležet.

35

López se šourá za postranní čáru, diváci jeho počínání odměňují pískotem.

36

Taky Usor si v běžeckém souboji pomohl faulem. Hra se kouskuje tak, že se domácí ne a ne dostat do tempa.

37

Holeš se neodvážil vypálit, raději dál rozehrává kolem pokutového území.

37

Eduardo Santos vyslal táhlý míč na zadní tyč, tam jeho pobídku v poklidu sbírá Kovačevič.

38

Kun elegantně obešel Ševčíka ve středu pole, dál už jeho kombinace nebyla přesná.

41

Jeden z obránců Rakówa viditelně odrazil balon za branku, místo rohu tu je odkop od branky hostí.

41

Ševčík faulován při rozehrávce Slavie.

42

Traoré sice napravo od Kovačevičovy branky stihl přihrávku od Douděry, přihrávku ale poslal přímo do brankáře.

44

Pokus o tlak, k němuž se Slavia před koncem poločasu nadechovala, je zase otupen.

44

Potvrdil to Tecl, nachytaný při číhání na Douděrův centr v ofsajdu.

45

Masopustův nízký centr odkopl Rundič.

45

Nastavují se tři minuty.

45

Směrem k brance Rakówa směřoval nejen Douděrův pas, ale i Tecl, který znovu padá a znovu je to moc okatá výzva rozhodčímu.

45

Musiolik náběhem nutí obranu domácích k ostražitosti, nakonec svoje snažení zakončil faulem na Masopusta.

45

Usor před pokutovým územím prováhal čas ke střele, pak se pokusil prokličkovat do lepší pozice a v tom mu zabránil Arsenič.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slavia - Raków Čenstochová

46
Střídání

Střídání Raków Čenstochová: ze hřiště odešel Sebastian Musiolik, nahradil ho Vladislavs Gutkovskis

46
Střídání

Střídání Raków Čenstochová: ze hřiště odešel Bartosz Nowak, nahradil ho Mateusz Wdowiak

46

Domácí zatím nestřídali, trenér Trpišovský má s jedenáctkou z prvního poločasu trpělivost.

47

Další útočný faul Slavie. I když se to domácím fanouškům nelíbí, López je na zemi a píšťalka zazněla.

49
Důležité

Kovačevič šel ven z branky, před opuštěnou brankou ho zastavil Arsenič.

49

Další odpískaný zákrok hráče domácích jako útočný faul.

50
Důležité

Co nejde domácím dokáže Raków zdánlivě jednoduše! Wdowiak utekl po pravém křídle, na přední tyči hledal Gutkovskise a tomu chyběl krůček k smrtícímu zásahu! Holeš na poslední chvíli zahrál na roh.

51

Emoce jsou už hodně vysoko. Tecl fauloval jednoho z protivníků, diváci se cítí ukřivdění a dávají to hlasitě najevo.

52

Na lavičce domácích vidíme rychlé přípravy střídání, není na co čekat.

53

Wdowiakův kontr po levém křídle dobře přibrzdil Traoré, navíc dokázal soupeře nastřelit míčem a vybojovat aut.

53
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Petr Ševčík (Slavia)
Ševčík si ledabyle pustil míč od nohy, hrozila velmi nebezpečná ztráta, a tak Gviliu bez váhání sestřelil.

Důležité

Wdowiak si za obranu domácích naběhl na kolmý pas, udělal kličku Mandousovi a stačilo trefit odkrytou branku. Nezvládl to, trefil boční síť a Slavia dostává ještě jeden život v tomto dvojzápase.

59

Lópezovu střeleckou pozici překazil jeden z domácích hráčů, jeho ránu srazil na roh.

60

Slavia se snaží zvednout z útlumu, má k dispozici roh.

61
Důležité

Konečně šance domácích! Ševčík kopl roh parádně, na malém vápně si naskočil Traoré a zblízka hlavičkoval dopřed branky, kde na čáře zasáhl Kovačevič.

62

Moses Usor (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Raków Čenstochová 1:0
Tak to je neskutečné! Právě v době, kdy se zdálo, že se Slavia trápí, zůstala obrana Rakówa otevřená, Ševčík našel křížně Schranze, ten předložil míč Usorovi a jeho ránu do horního rohu branky zastavila až síť.

64

Domácí vedou s velkým štěstím, skórovali z ojedinělé šance, ale na to se nikdo zítra ptát nebude. Hlediště žene sešívané za dalším gólem.

65

Špatná zpráva pro hosty je, že se jim při došlápnutí zranil nejlepší obránce Arsenič.

65
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Milan Rundič (Raków Čenstochová)
Rundič si nevěděl rady s rychlým Olayinkou, bodyčekem ho poslal na zem a to je za kartu.

66

Arsenič je na nohou, chystáme se na standardku Slavie. Míč si zhruba 30 metrů od branky staví Usor, před položením na zem ho políbil pro štěstí.

67

Usor poslal svoji střelu kolem zdi přímo do míst, kde ji čekal Kovačevič.

67

Olayinka se vydal do souboje k rohovému praporku, dotíral na Rundiče a fauloval ho.

69

Tudor si v útoku sám narazil míč o Juráskova záda, obejít ho však nedokázal.

70
Důležité

Ševčíkovi nesedla rána z pokutového území, míč mu sjel šťastně na puntík a odtud Usor protáhl Kovačeviče! Brankář hostí polovysokou střelu vyrazil.

71

Za hlavu se po souboji s Olayinkou drží Svarnas.

74

Od vstřeleného gólu má Slavia výraznou převahu, Rakow se sice dokáže bránit, ale dopředu už nehrozí.

74
Důležité

Kovačevič podběhl centr, v prázdné brance ho zastoupil jeden z obránců.

75

Usor si ukazuje na lýtko a žádá zastavit vhazování Slavie.

76

Usor je nadále ošetřován na hrací ploše, vypadá to zatím na křeč.

77

Ale ne, tohle nevypadá dobře, Usor je schopen opustit hřiště jen s pomocí doprovodu.

77
Střídání

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Moses Usor, nahradil ho Lukáš Provod

79

Slavia drží tempo zápasu, hraje se dál na polovině Rakówa.

80
Střídání

Střídání Slavia: ze hřiště odešel David Jurásek, nahradil ho Murphy Dorley Oscar

81

Po Schranzově zákroku proti Gviliovi se vrací přízrak útočných faulů Slavie.

82
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Murphy Dorley Oscar (Slavia)
Oscar se na křídle nechal snadno obejít, ještě není zahřátý. Tudora raději stáhl rukou.

83
Důležité

Teď to bylo o fous! López zatočil standardku velmi dobře na malé vápno, kde Rundič naskakoval sám. Míč mu po hlavě sjel a skončil vedle.

83

Počet diváků 19 370 (100 % z kapacity 19 370)

85

Hra začíná být opatrná, raději než riskovat už by asi oba celky braly prodloužení.

86

Provodův centr hosté odvrátili, ale Slavia se dostala k odraženému míči.

86
Důležité

Oscar ve výtečné pozici nalevo od branky, jeho hlavička šla k tyči, tam se však dokázal dostat Kovačevič a rukama si poradil!

88

Slavia ukazuje větší snahu rozhodnout ještě v základní hrací době.

89
Důležité

Lingr ustál souboj ve velkém vápně a zůstal nachystaný na Olayinkovu přihrávku, ze které pak zakončil do horního rohu. Mohlo být hotovo, jenže Kovačevič ránu vyrazil.

90

Ševčík pozdržel střelu, ještě obešel svého strážce a navedl si balon na levačku. Tou vypálil vedle.

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Zoran Arsenič (Raków Čenstochová)
Ševčík si chtěl posunout míč hlavou, Arsenič šel po míči nohou a trefil ho.

90
Střídání

Střídání Raków Čenstochová: ze hřiště odešel Valerian Gvilia, nahradil ho Szymon Czyž

90

Nastavuje se pět minut, tolik nás dělí od prodloužení.

90

Olayinka se zády k brance Rakówa pověsil do vzduchu a pokoušel se o nůžky. Míč nezasáhl.

90

Dvě minuty nastaveného času jsou pryč, akci hostí zastavuje rozhodčí odpískáním Wdowiakova faulu.

90

A po půl minutě útočný faul Slavie. Arsenič po něm klečí na trávníku a zavazuje si tkaničku. Fanouškům se zdržování nelíbí a čas utíká.

90

O aut se po souboji u postranní čáry hlásí Ševčík i Kun, vhazovat bude Slavia.

90

Minuta nás dělí od prodloužení.

90

Olayinka si podržel míč pro sebe, kryl si ho tělem a nechal se faulovat.

90

Ještě Schranzovo vhazování nadohled pokutového území hostí.

90

Eduardo Santos hlavičkuje vedle.

90

Už se hraje přes ohlášený nastavený čas.

90

Skončil druhý poločas utkání. Následuje krátká přestávka před prvním prodloužením 1:0

90

Slavia byla zralá na vyřazení, hosté měli víc vyložených brankových šancí. Pak ale Usor zvedl prapor domácích gólem v 62. minutě, to zcela změnilo ráz utkání. Od gólu na 1:0 vládla Slavia, šla za pojistkou, tu však nedala a to nám přináší prodloužení.

90

Nyní jsou střely na branku 9:1, rohové kopy jsou 6:5.

91

Začalo první prodloužení utkání Slavia - Raków Čenstochová

91

Raków ukázal zájem zaútočit, Eduardo Santos raději zahrál do autu.

92

Rázem je zase odvážnější Raków. Gutkovskis se dostal do střelecké pozice a trefil Mandouse.

93

Ševčík přihrál od rohového praporku před velké vápno do míst, kde byli jen hosté, a ti zakládají brejk.

93
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Lukáš Provod (Slavia)
Provod brejk zastavuje faulem.

93
Střídání

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Petr Ševčík, nahradil ho Christ Tiéhi

95

Provodův nákop přes půl hřiště končí u Kovačeviče.

96
Střídání

Střídání Raków Čenstochová: ze hřiště odešel Patryk Kun, nahradil ho Vladyslav Kochergin

97
Důležité

Tiéhi si nachystal placírku na precizní zakončení, mířil na zadní tyč a Kovačevič bravurně vyráží na roh.

98
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Fran Tudor (Raków Čenstochová)
Holeš předstoupil před Tudora, aby nemohl vyběhnout do kontru. Tudor to neunesl a Holeše podrazil.

100

Schranzův centr někdo z hostí lehce nadzvedl tak, aby na něj nikdo ze sešívaných nedosáhl.

101

Sledujeme překopávání míče na jistotu.

101

Oscar zasáhl nohou Lópeze a zase se chvilku nehraje.

103

Holeš přihrávkou zahnal Schranze až do autu, vhazování pro hosty.

105

Wdowiak si zaběhl k pravému rohovému praporku na Lópezovu šikovnou přihrávku, Schranz ho raději poslal na zem.

105

K prvnímu poločasu prodloužení rozhodčí přidává jednu minutu.

105

Hosté mají standardku z pravého křídla.

105

Ještě si sice vybojovali právo kopat rohový kop, ale kvůli tomu, že utekla nastavená minuta, se bude konat přestávka.

105

Skončilo první prodloužení. Probíhá změna stran před druhým prodloužením 1:0

106

Začalo druhé prodloužení utkání Slavia - Raków Čenstochová

107

Po ofsajdu hostí bude mít Slavia klid na rozehrávku.

107
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Mateusz Wdowiak (Raków Čenstochová)
Kosa na Provoda, navíc zezadu, to nemohlo dopadnout jinak než kartou.

109

Provodův centr hosté v pohodě odvrátili.

109

Povedlo se jim to ale jen na kopačky Slavie, ta zůstává na útočné polovině.

109

Provodovi nesedla střela levačkou, i tak byl jeho pokus nebezpečný, mohl se odrazit od kohokoliv před brankou. Mohl, leč nestalo se.

110

Oscar vybojoval roh a fanoušci jsou zase na nohou.

110

Od zadní tyče hlavičkoval Schranz nad.

111
Střídání

Střídání Raków Čenstochová: ze hřiště odešel Ioannis Papanikolaou, nahradil ho Gustav Berggren

112
Střídání

Střídání Raków Čenstochová: ze hřiště odešel Stratos Svarnas, nahradil ho Bogdan Racovitan

113

Raków vysunul před Mandouse dva hráče, kteří čekali na dlouhý pas. V tomto počtu se neprosadili.

114

Mandousova rozehrávka se kolem půlící čáry odrazila k hostům.

115

Na Rundičův nákop čekal Gutkovskis, byl dobře hlídaný.

116

A teď pro změnu míč za brankou Rakówa. Opatrnost už pochopitelně převažuje.

116

López nedokázal centrem přehrát Oscara a pak do něho strčil, což se píská jako faul.

117
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ivan López (Raków Čenstochová)
Za rozčilování a úder rukou do míče vidí López kartu.

118

Hosté se dostali do ofsajdu, Holeš v krátkém přerušení vyklepává ze svalů křeč.

119

Slavia v nadějném postavení v pokutovém území před Kovačevičem, Traoré se snaží probít do střelecké pozice, ale je ve velkém úhlu.

119

Zároveň se domácí dostali do ofsajdu.

120

V posledních vteřinách zápasu ještě pálí Schranz těsně vedle.

120

Nastavují se dvě minuty, pak bude definitivní konec hry. Ve vzduchu jsou penalty.

120

Ivan Schranz (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Raków Čenstochová 2:0
Ale penalty nebudou! Slavia rozhoduje, zblízka se hlavou trefuje Schranz!

120
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Peter Olayinka (Slavia)

120

Mandous posílá od své branky dlouhý nákop až na opačnou stranu.

120

Hrajeme už pět minut přes čas, dopředu chvátají hosté, domácí se dožadují konce.

120

Skončilo druhé prodloužení. Zápas byl ukončen 2:0

120

Je dobojováno, Slavia slaví euforický postup. Rozhodla střídání, která se povedla i Rakówu a byl nebezpečný, nicméně na vynikajícího Schranze to nestačilo. Poprávu je autorem vítězného gólu právě on.