Slovácko čeká třetí pokus o první postup z dvojzápasu v některém z hlavních evropských pohárů. Loni svěřenci trenéra Martina Svědíka ve druhém předkole Konferenční ligy vypadli až po penaltách s Lokomotivem Plovdiv. V aktuálním ročníku byl vítěz domácího poháru zařazen do třetího předkola Evropské ligy a po výsledcích 0:3 venku a 1:1 doma nestačil na Fenerbahce Istanbul.

AIK Stockholm, švédský vicemistr, se do závěrečného předkole Konferenční ligy probojoval po dvou dramatických dvojzápasech: ukrajinskou Vorsklu Poltava vyřadil po prodloužení, Škendiji Tetovo ze Severní Makedonie až po penaltách.

V sestavě Slovácka se nečekaně objevuje záložník Havlík, který nedohrál kvůli poranění kotníku první duel s Fenerbahce a vynechal pak všechny tři následující zápasy. Na hrotu dostává šanci Mihálik.

Fanoušci AIK plní svůj kotel a zatím jsou proti těm domácím v převaze.

Kalabiška
85. min Doski o hráči
Petržela
85. min Tomič o hráči
Daníček
Trávník
76. min Kohút o hráči
20 Havlík
Havlík
7 Holzer
Holzer
70. min Sinjavskij o hráči
Mihálik
76. min Šašinka o hráči

AIK StockholmAIK Stockholm(3-5-2)

Nordfeldt
33 Lustig
Lustig
82. min Mbunga Kimpioka o hráči
Papagiannopoulos
Sichenje
46. min Mendes o hráči
34 Ring
Ring
74. min Bahoui o hráči
Larsson
Y. Ayari
56. min Elbouzedi o hráči
Hussein
Björnström
Guidetti
Stefanelli
82. min Ahmed Fatah o hráči

Rozhodčí: Fesnic - Avram, Cerei
Počet diváků: 6 032

V Hradišti dnes panuje tropické počasí, i teď navečer je parné dusno.

Z kotle fanoušků AIK se valí dým, v jejich sektoru hoří několik světlic.

1

Začal první poločas utkání Slovácko - AIK Stockholm

1

Domácí si museli rozehrávku zopakovat.

1

Po 15 vteřinách měli domácí velkou šanci, propadlý centr spadl Reinberkovi ve vápně před nohu, slovácký bek ale z dobré pozice překopl bránu.

2

Larssonův centr z přímého kopu odhlavičkoval do bezpečí Hofmann.

4

Slovácko je od začátku aktivnější, útočí zejména po levé straně.

5

Björnström se diví, rozhodčí mu ale pískl faul na Petrželu u půlící čáry.

7

Na Kalabiškův centr si počkal brankář Nordfeldt a pohodlně ho zachytil v pětce nikým neatakovaný.

8

Petržela se prosmýkl do vápna, míč mu ale utekl do zámezí.

10

Nevinné podklouznutí Kalabišky před vápnem hostů mohlo přijít domácím pěkně draho. Po rychlém kontru scházel na zadní tyči Stefanellimu krok, aby zakončoval po křížném pasu do prázdné brány.

12

Roh Slovácka hosté ubránili, Daníček se dopustil útočného faulu.

14

Slovácko napadá vysoko, hosty zatlačilo k rohovému praporku.

15

Za míčem se rozběhl Trávník, nahrávka ale byla dlouhá a prolétla do zámezí.

17

Guidetti vybojoval pro hosty roh, Kadlec šel do souboje nedůrazně.

17

Larsson posadil míč na hlavu Sichenjeovi, jeho střela mířila do náručí Ngyuena.

18

A hned je tu roh na opačné straně.

19

Slovácko ho zahrálo na krátko a míč do vápna hostů nedostalo.

22

Petrželovi střela z jedné vůbec nesedla, trefil nejbližšího protihráče do těla.

23

Rozhodčí dal pokyn k občerstvení a osvěžení hráčů.

25

Po technické pauze pokračuje hra s míčem na kopačkách AIK.

27

Reinberk nacentroval přesně na hlavu Mihálika, který poslal míč nějakých 10 metrů vedle brány.

28

Milan Petržela (Slovácko) vstřelil gól. Slovácko - AIK Stockholm 1:0
Holzer dal míč do vápna na levačku Petržely, který ho svojí slabší nohou uklidil na zadní tyč.

30

Slovácko gól povzbudil a míč má pod kontrolou.

32

Kalabiška si naběhl na kolmici Trávníka, od noh slováckého beka se ale míč odrazil do zámezí.

35

Petrželův přetažený centr trkl na zadní tyči těsně nad bránu Reinberk.

36

Slovácko je aktivní, hraje se víceméně jen na půlce AIK.

37

Kalabiška a pak Petržela měli ve vápně šanci vystřelit, první ale ideální moment prováhal, druhého hosté zablokovali.

39

Ring si navedl míč na střelu, z hranice vápna ale bránu překopl.

41

Nápor domácích opadl, ale teď si po akci na pravé straně kopnou roh.

43

Kadlec ve výskoku fauloval, AIK se ubránilo.

44

Škoda! Po Holzerově pasu trefil Petržela z kroku břevno.

45

Kalabiška hledal na zadní tyči hlavou spoluhráčů, situace si přitom žádala spíše zakončení.

46

Střídání AIK Stockholm: ze hřiště odešel Collins Sichenje, nahradil ho Josafat Mendes

46

Hosté provedli změnu na pravé straně obrany, kde měl velké problémy Sichenje.

47

Fanoušci AIK začali druhý poločas opět pyrotechnickou vložkou.

48

Po akci Holzera s Trávníkem střílel zpoza vápna Petržela nad bránu.

50

Abbas Ayari položil ve vápně ruku na Petrželu, který spadl na trávník, rozhodčí zůstal v klidu.

53

Reinberk vybojoval míč, nadějný brejk ale vzápětí zkazil nahrávkou do protihráče.

54

Havlíkovu překvapivou ránu vyrazil Nordfeldt nad bránu.

55

Z rohu ale žádné nebezpečí pro bránu AIK nevzešlo.

56

Domácí chybovali v rozehrávce a Guidetti hned protáhl Nguyena dalekonosnou střelou k tyči.

56

Daníček viděl na levé straně vápna volného Kalabišku, který z jedné těsně přestřelil.

56

Střídání AIK Stockholm: ze hřiště odešel Yasin Ayari, nahradil ho Zachary Elbouzedi

60

Trávník prostrčil míč na rozběhnutého Mihálika, jemuž se ale meruna zamotala mezi nohama.

61

Petržela zkusil na zadní tyči zakončit, střela mu ale nevyšla. Nordfeldt ji u tyče snad zachytil.

63

Havlík kroutil míč na zadní tyč, prolétl dva metry vedle ní.

65

Po centru Kadlece budou domácí zahrávat roh.

66

Hosté se ubránili, vzápětí se ale míč hned vrátili do jejich vápna. Kalabiškovi ovšem střela sjela a Nordfeldta neohrozil.

67

Pauza na občerstvení. Hráči míří k lavičkám.

69

Počet diváků 6 032 (74 % z kapacity 8 121)

70

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Daniel Holzer, nahradil ho Vlasij Sinjavskij

72
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Michal Trávník (Slovácko)
První kartu zápasu dostal Trávník.

73

Hosté skórovali, gól ale neplatí, asistent zvedl praporek . ofsajd.

Vlasij Sinjavskij (Slovácko) vstřelil gól. Slovácko - AIK Stockholm 2:0
Perfektní centr Kohúta z pravé strany uklidil ve skluzu do odkryté brány Sinjavskij. Tohle střídání se Svědíkovi povedlo náramně.

81

Petr Reinberk (Slovácko) vstřelil gól. Slovácko - AIK Stockholm 3:0
Slovácká fantazie! Po rychlém kontru zakončoval na přední tyči mezi nohy brankáře Reinberk.

82

Střídání AIK Stockholm: ze hřiště odešel Nicolás Stefanelli, nahradil ho Amar Abdirahman Ahmed Fatah

82

Střídání AIK Stockholm: ze hřiště odešel Mikael Lustig, nahradil ho Benjamin Mbunga Kimpioka

85

Hosté se na chvilku dostali před bránu Slovácka, jejich akce skončila faulem na Nguyena.