Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 18. září 2021 Kryštof

Online reportáž

Je konec! Slavia Praha napravila zaváhání ze zápasu proti rakouskému Salcburku, v dnešním utkání si poradila s Rosenborgem poměrem 2:0. Slávisté využily výborných vstupů do obou poločasů, díky čemuž vsítila jediné dvě branky tohoto zápasu. Slavia měla v tomto utkání územní převahu, naopak Rosenborg se směrem dopředu spíše hledal. Norský celek si vypracoval pouze jednu vyloženou šanci, kterou ale dokázal včas uhasit Deli. Sešívaní tak zvládli generálku na ligu, za necelý týden je čeká souboj s Teplicemi.

90+3

Konec zápasu.

90+2

Levi to zkoušel nákopem za obranu, který sice nebyl vůbec špatný, avšak včas se k němu dostal Kolář, jenž sbírá cenné vteřinky.

90+1

Hedenstad se dostal do nepříjemného obležení, přičemž ho osvobodil faul jednoho z napadajících protihráčů. Rosenborgu se nedaří proniknout na druhou stranu.

90
Důležité

Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

89
Střídání

Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Birger Meling, přichází Robert Williams.
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Anders Konradsen, přichází Tobias Bjornebye.

89

Olayinka postupoval po levém křídle, načež si na hranici šestnáctky chtěl narazit s van Burenem, jehož zpětná přihrávka směřovala pouze k protihráči.

88

Masopustovi se nepodařilo vysunout Olayinku, který se i tak nacházel v ofsajdovém postavení. Na druhé straně obral soupeře čistým způsobem Deli.

85

Přišel nedovolený zákrok v podání Leviho, soupeř tak bude rozehrávat volný kop, ke kterému se staví sám brankář Kolář.

84

Nakonec jsme sledovali ještě jeden rohový kop. Johsenova exekuce nebyla vůbec špatná, avšak na hranici malého vápna to zvládl van Buren.

83

Levi se na pravém křídle dostal k centru, který ale zamířil přesně na nohu střídajícího Krála, od kterého se balón odrazil k vedle stojícímu Olayinkovi.

82

Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. Slávisté v poklidu kráčejí za vítěznou generálkou, určitě by potěšilo čisté konto pro brankáře Koláře.

81

Taktický zákrok vytasil jeden z hráčů českého celku, naopak Rosenborg rozehrál po zemi do strany, přičemž se do kombinace zapojil také Hansen.

81
Střídání

Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Josef Hušbauer, přichází Ibrahim Traoré.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Petr Ševčík, přichází Alexandru Baluta.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ondřej Kúdela, přichází Tomáš Vlček.

80

Sledovali jsme autové vhazování v podání Zeleného. Ten si počkal na náběh van Burena, před kterým zasahoval Šerbečić. Další aut pro Slavii.

79
Střídání

Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Samuel Adegbenro, přichází Mikael Johsen.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Simon Deli, přichází Jakub Jugas.
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Denic Djordje, přichází Mike Jensen.

79

Rosenborg se po hodně dlouhé době dostal do slibné příležitosti, avšak Aasenovi se nepodařilo oslovit Adegbenra, který byl zakončoval z malého vápna.

78

Poprvé si s míčem zahrál Frydrych, který se snažil hrudí sklepnout míč na jednoho ze spoluhráčů, avšak tento úmysl přečetl pozorný záložník Aasen.

77

Ven z branky vystartoval brankář Hansen, který zhatil nadějnou příležitost pro soupeře. V opačném případě bychom sledovali nadějné přečíslení v podání Slavie.

76
Střídání

Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jan Bořil, přichází Jaroslav Zelený.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Tomáš Souček, přichází Alex Král.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Vladimír Coufal, přichází Michal Frydrych.

75

Norský celek se kostrbatým způsobem dostal na útočnou polovinu, kde sice Adegbendrovi uskočil míč od nohy, poté ho ale dokázal vybojovat zpět.

74

Hra se nám trochu uklidnila, což narušila Deliho špatná rozehrávka. Rosenborg si tak vyzkoušel autové vhazování, které si vzal na starost Levi.

69

Přetahovanou uprostřed hrací plochy zvládli lépe hráči Slavie. Po pravém křídle se mohl dostat k centru Olayinka, včas ho ale zastavil pozorný Levi.

68
Střídání

Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Miroslav Stoch, přichází Mick van Buren.

68

Netrvalo dlouho a přišel další ostrý zákrok. Tentokráte si taktickým faulem vypomohl Bořil, který u postranní čáry strčil do Djordjeho. Standardka pro Rosenborg.

67

Krátce poté je pískáno, nedovoleným zákrokem si totiž pomohl napadající Ševčík. Rosenborg zkusil rozehrát do strany, Levi ale nevěřil na průnik kolem Coufala.

66

Deli si gestem ruky řekl o podporu spoluhráčů, jeho přihrávka nakonec směřovala na defenzivně laděného Součka, který okamžitou příhrou oslovil Stocha.

65

Aasen zapojil do útočného výpadu také střídajícího Šerbečiće, který na hranici pokutového území hledal Adegbenra, jenž prodlužoval pouze ke Kolářovi.

64

Kolář si tak trochu překvapivě vybral pro spolupráci Bořila, který pochopitelně v hlavičkovém souboji neuspěl, avšak soupeř poslal míč pouze do autu.

63

Olayinka se snažil vybojovat autové vhazování, což se mu nakone nepodařilo. Dobře to totiž udělal obránce Hovland, který otřel míč o nohu protihráče.

62
Střídání

Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jaromír Zmrhal, přichází Lukáš Masopust.
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Pal Helland, přichází Jonathan Levi.
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Yann-Erik de Lanlay, přichází Vegard Hedenstad.
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Gustov Valsvik, přichází Besim Šerbečić.

61

Hodně tvrdý zákrok vytasil Kúdela, který u autové čáry nedovoleně zastavil Adegbenra. Rosenborg se rozhodl rychle rozehrát, avšak uvidíme pouze odkop od branky Slavie.

60

Kolář si poradil s těžkou přihrávkou od Coufala, následně se k vyvezení míče dostal Stoch, kterému se na pravém křídle nepodařilo oslovit Zmrhala.

59
Důležité

Málem to bylo o tři branky! Zdálo, že se Slavia nadějnou akci překombinovala, nakonec se k pohotové ráně dostal Olayinka, který těsně minul branku.

58

Kúdela si na vlastní polovině vyměnil míč s vedle stojícím Coufalem, kterému se podařilo trefit napadajícího Aasena, od kterého se balón odrazil do zámezí.

57

Hansen si pořádně zahrával s odkopem, který přeci jenom poslal ven z hrací plochy. Pochvalu si zaslouží jeden z hráčů Slavie, jenž aktivně napadal rozehrávku.

56

Stoch obstaral rohový kop od levého praporku. Vysoký centr našel osamoceného Kúdelu, kterému se nepodařilo vrátit míč před branku soupeře.

55

Sešívaní opět pracují s míčem, tentokráte na vlastní polovině. To se pochopitelně nelíbilo soupeři, Söderlund nakonec donutil Deliho ke zpětné přihrávce.

54

Stoch vyprodukoval hodně zajímavý centr, na který si naskakoval Souček. Hlavička druhého jmenovaného nebyla špatná, míč ale vyletěl vysoko nad.

53

Každopádně standardku obstaral záložník Helland, který jí nerozehrál vůbec dobře. Jeho polovysoká přihrávka měla najít Melinga, což se ale nestalo.

52

Ve vzdušném souboji si rukama pomohl Souček, který povalil k zemi Söderlunda. Hlavní sudí z Portugalska ještě musel uklidňovat oba protihráče.

51

Olayinka se po Zmrhalově kolmici dostával do šestnáctky, kde jeho úmysl dokázal zablokovat Meling. Navíc to bude odkop od branky norského celku.

50

V tuto chvíli to bude pro Rosenborg hodně složité, bude muset dotahovat dvoubrankové manko. Do konce zápasu ale zbývá ještě dostatek času.

49
Góly

Slavia právě vstřelila branku!
Slávisté vstupují výborně i do druhého poločasu! Stochova skvostná přihrávka směřovala na naběhnuvšího Zmrhala, který před brankářem píchl míč na PETERA OLAYINKU, jenž bez větších problémů zamířil do odkryté části branky.

49

Průniková přihrávka směřovala mezi obránce na Hellanda, jenomže norský forvard měl k míči přeci jenom daleko. Včas z branky vystartoval Kolář.

48

O autové vhazování z pravé strany se postaral de Lanlay, který si na hranici pokutového území vybral pro spolupráci Hovlanda, jenž ale neudržel balón.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzal na starost Rosenborg, který bude hrát pro změnu zleva doprava.

46
Střídání

Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Milan Škoda, přichází Peter Olayinka.

46

Začal druhý poločas.

Máme za sebou první poločas, který nám nabídl jedinou branku. O tu se hned po třech minutách hry postaral Stoch, jenž využil dobré práce Zmrhala, který už předtím donutil brankáře k zákroku. Postupem času se začal projevovat také Rosenborg, jenž si vypracoval jednu vyloženou šanci, kterou ale z předbrankového prostoru dokázal odvrátit Deli. Mimo jiné sledujeme celou řadu nepřesností, oba celky mají velké potíže s přechodem do finální fáze.

45

První poločas skončil.

45

Před Koláře přiletěl prudký centr, který na druhé straně našel Melinga, jehož další nabídku srazil pozorný obránce Deli.

44

Dokonce jsme sledovali rohový kop, o který se postaral Hušbauer. Jeho centr dokázal odklidit de Lanlay, následný centr Coufala prosvištěl k Hansenovi.

43

Kúdelovi se podařilo přenést hru na Stocha, který pro změnu hledal Coufala, před kterým zakročil Valsvik. Bude z toho aut pro pražský celek.

40

Na pořadu dne byla standardka pro Rosenborg. K oné rozehrávce se postavil Helland, jehož přímý pokus nakonec směřoval do náruče Koláře.

39

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.

38

To je velká škoda. Slávisté rozjeli akci středem hrací plochy, přičemž Ševčík našel na pravé straně Škodu, který si ale nepohlídal postavení – ofsajd.

37

Hušbauer vracel míč před branku, kde se sice k němu dostal Škoda, druhý jmenovaný měl na pohyb v šestnáctce málo času, čehož využil obránce Valsvik.

36

Kolář musel jednat hodně rychle, při rozehrávce ho totiž neúnavně napadal Konradsen, který málem donutil slávistického brankáře k chybnému odkopu.

35

U postranní čáry dobře zapracoval Kúdela, který ještě otřel míč o nohu protihráče. Logicky z toho byl aut pro Slavii, která ihned přenesla hru vlevo.

34

Adegbenro se pokusil dostat mezi dvojicí protihráčů, která zasáhla hodně hraničně. Pokutový kop to nebude, hlavní sudí ukazuje, že se jednalo o čistý zákrok.

33

Na opačné straně se k centru z pravé strany dostal Hušbauer, jehož vysokou nabídku schoval do náruče Hansen. Norský brankář rozjel protiakci.

32

Následoval rohový kop pro Rosenborg, který ale nepřinesl nic nebezpečného. Kolář si tak vyzkouší další rozehrávku od své svatyně.

31
Důležité

To jsou věci! Kolář vyrazil centr pouze před sebe, kde měl tutovou šanci Helland. Sešívaného brankáře ale zastoupil Deli, který vyhlavičkoval míč z čáry.

30

Söderlund si dokázal hrudí zpracovat míč, načež ho okopávala smečka protihráčů. Sudí nakonec pískl do píšťalky, Meling se rozhodl rozehrát urychleně.

29

Hodně zkušeně to před malým momentem provedl Coufal, který hlavičkou poslal míč do náruče Koláře. Druhý jmenovaný rozjel akci dalekonosným výhozem.

28

Hušbauer byl po odehrání míče faulován, akce jeho celku ale pokračovala. Ševčík se pokoušel vysunout Škodu, avšak na poslední chvíli zasáhl Valsvik.

24

Konradsenova kolmice byla až moc prudká, míč doskákal až do moci brankáře Koláře. V těchto momentech zápasu sledujeme celou řadu nepřesností.

23

Hluboko na vlastní polovinu se stáhl také Hušbauer, který celkem dlouho hledal vhodného adresáta. Nakonec vše vyřešil Coufal, jenž přihrál Kolářovi.

22

Do kombinace se zapojil také brankář Kolář, který okamžitě oslovil vedle stojícího Kúdelu, jenž pro změnu přenášel hru k levé postranní lajně.

21

Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, zatím sledujeme celkem zajímavou podívanou. Kolář se stále bez vážnější práce, Slavia má územní převahu.

20

Bořil si vyměnil míč s vedle stojícím Delim, načež jsme sledovali nadýchanou nabídku, kterou nekompromisně odklidil z velkého vápna Meling.

19

Ševčík dokráčel do pokutového území, kde si počkal na náběh Hušbauera, jehož přízemní ránu srazil protihráč. Následně čistě zasáhl obránce Djordje.

18

De Lanlay zachytil čitelnou přihrávku na Stocha, avšak poté se Slavia pustila do napadání, které donutilo Melinga ke zpětné přihrávce na Hansena.

17

U středového kruhu byl faulován Djordje, rozehrávky se následně ujal obránce Valsvik. Rosenborg stále hledá cestičku k opačné šestnáctce.

16

Zmrhal nastřelil ruku Valsvika, čehož si všiml také hlavní sudí, jenž okamžitě odpískal. Slávisté rozehráli nakrátko po zemi na vlastní polovinu.

15

Rosenborg se po delší době mohl podívat na útočnou polovinu, avšak rozehrávajícího Aasena nedovoleně zastavil Ševčík, následovat bude volný kop.

14

Součkovi se podařilo vybojovat další aut, který okamžitě obstaral aktivní Coufal. Posléze se Ševčíkovi nepodařila příhra, tu totiž zachytil Adegbenro.

13

Ševčík se dokázal proháčkovat z přehuštěného prostoru, načež se mu na druhé straně podařilo najít Zmrhala, před kterým se k míči dostal brankář Hansen.

12

Byl to právě Coufal, který musel pořádně zabrat. Za nakopávaným míčem se totiž řítil Adegbenro, který byl v rychlostním souboji pomalejší.

11

Kúdelovo přenesení hry našlo u postranní čáry volného Coufala, který si těžkou přihrávku zpracoval hrudí, avšak poté poslal míč zpět k obráncům.

10

Rosenborg si vyzkoušel úvodní rohový kop tohoto zápasu. K rozehrávce se postavil Konradsen, jehož centr na přední tyč dokázal odklidit Škoda.

8

Po krátké kombinaci jsme sledovali nepřesnou přihrávku, která zamířila až do pokutového území soupeře, kde si brankář Hansen vyzkouší odkop od branky.

7

To nemuselo tolik vadit, neboť český celek táhl útočnou akci po pravém křídle, kde ale zasahoval Valsvik. Bořil si tak vyzkouší další autové vhazování.

6

Od levé postranní čáry vhazoval míč zpět do hry Bořil, který zkoušel spolupracovat se Zmrhalem, který mu ale vracel balón daleko vedle nohy.

5

Slávisté podnikli další rychlou protiakci, přičemž Škodova nabídka směřoval a na nohu Bořila, který z jedničky zamířil vysoko nad branku soupeře.

4

Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli dlouho čekat, v tuto chvíli je na tahu Rosenborg, jenž po rozehrávce opět přišel o kulatý nesmysl.

3
Góly

Slavia právě vstřelila branku!
Máme tady úvodní branku dnešního zápasu! Po pravém křídle si to namířil před brankáře Zmrhal, jehož ránu Hansen vyrazil pouze před sebe, kam si naběhl MIROSLAV STOCH, jehož dorážka slavila úspěch. První útočná akce Slavie končí brankou!

3

Dalekonosný pas směřoval na Söderlunda, který ho dokázal prodloužit za sebe, kam si nabíhal jeden ze spoluhráčů. Včas u míče ale byl Kolář.

2

Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzala Slavia, která bude v prvním poločase hrát zleva doprava.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Rosenborg BK: Hansen (C) – Meling, Djordje, Konradsen, Helland, de Lanlay, Söderlund, Hovland, Åsen, Adegbenro, Valsvik
Náhradníci: Lund – Hedenstad, Jensen, Levi, Björnebye, Šerbečić, Johsen, Williams

SK Slavia Praha: Kolář – Coufal, Kúdela, Deli, Bořil – Souček, Hušbauer – Zmrhal, Ševčík, Stoch – Škoda (C)
Náhradníci: Kovář – Jugas, Olayinka, Zelený, van Buren, Baluta, Matoušek, Frydrych, Traoré, Masopust, Vlček, Král

Rozhodčí: Gonçalves – Soares, Casanova (všichni Portugalsko).

Rosenborg BK

Na opačné straně stojí hodně silný kalibr, kterým je Rosenborg BK. Norský celek v uplynulém ročníku získal mistrovský titul, na druhé Molde měl náskok pěti bodů. Rosenborg se nejprve účastnil kvalifikace o Ligu Mistrů, ve které ale nestačil na skotský Celtic. Norský celek logicky putoval do základní skupiny Evropské ligy, ve kterém výsledkově zaostával. V konkurenci Salcburku, Ceticu a Lipska se umístil na poslední pozici, dohromady nasbíral pouze jediný bod, a sice za remízu z posledního utkání. Rosenborg rovněž uspěl v domácím poháru, v samotném finále si totiž poradil se Strömsgodsetem výsledkem 4:1.

SK Slavia Praha

Fotbalisté Slavie mají za sebou čtyři přípravné zápasy, ve kterých prohráli pouze jedinkrát. V tom prvním se utkali na Strahově proti Ústí nad Labem, které vzdorovalo pouze jeden poločas. V tom prvním sice vstřelili jednu branku, avšak ten další nabídl dalších sedm tref, Ústí si tak odvezlo porážku 0:7. Sešívaní v rámci soustředění v Portugalsku vyzvali čínský Beijing Guoan, který rovněž nevstřelil ani jednu branku, podlehl totiž výsledkem 0:4. Následoval zápas v rámci Atlantic Cupu, který lépe zvládl Salcburk, jenž se o jedinou branku postaral necelých dvacet minut před koncem. Slávisté si o den později spravili chuť, porazili totiž rezervní tým Brentfordu poměrem 4:0.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Pražská Slavia má před sebou generálku na druhou polovinu sezóny, v dnešním utkání změří síly s norským Rosenborg BK.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Mohlo by vás zajímat