Úterý 28. září 2021, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 28. září 2021 Den české státnosti

Online reportáž

Je konec! Pražská Sparta zakončuje zimní přípravu dalším vítězstvím, v dnešním klání si poradila s bulharskou Sofií poměrem 3:2. Pražané sice dlouhou dobu prohrávali o jednu branku, avšak nabídnutý pokutový kop dokázal zužitkovat Kanga. Aby toho nebylo málo, tak učebnicový protiútok hravě vyřešil Chipciu, který poslal svůj celek do vedení. Sparta byla i v dnešním utkání herně lepší, soupeř ale mohl za stavu 2:1 vsítit třetí branku, v tu dobu ale podržel svůj celek Nita, což byl klíčový moment druhého dějství.

90+1

Konec zápasu.

90

Před závěrečným hvizdem další strkanice, která přinesla žlutou kartu pro jednoho z hráčů. Bulharský celek koncovku utkání moc nezvládá.

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, Sparta stále vede o jednu branku. Uvidíme, zda se bude něco nastavovat.

88

Radaković šel do hlavičkového souboje s Evandrem, úspěšnější byl druhý jmenovaný, který se ale ani přesto nedokázal dostat k volnému míči.

85

O malý moment později skončil na zemi Kadlec, který dostal do obličeje loktem. Nemilá záležitost, na hrací plochu přispěchal lékařský personál.

84

Pulkrab dokázal v hlavičkovém souboji přeposlat míč za sebe, kde ale nečíhal nikdo v rudém. Následně Pulkrab dohrál jednoho z protihráčů.

83

Dalekonosná kolmice v podání Rodriguese postrádala větší přesnost, což Spartě určitě nevadí. Naopak si Nita dává záležet s odkopem od své branky.

82

Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. V tuto chvíli musí dotahovat CSKA Sofia, do konce zápasu ale nezbývá už moc času.

81
Góly

Sparta právě vstřelila branku!
To jsou věci, máme tu vedoucí branku z protiútoku! Vše odstartoval Hložek, jenž obešel protihráče, načež vysunul Kadlece. Ten do samostatného úniku vyslal ALEXANDRA CHIPCIUA, který si v poklidu pohrál s brankářem.

81

Atanasov si navedl míč na pravou nohu, načež jeho centr dokázal zablokovat Hanousek. Následovat bude rohový kop, který obstará Rodrigues.

81

Hanousek celkem dlouho hledal vhodného adresáta, načež si vybral vedle stojícího Kangu, který pro změnu přenášel hru k opačné postranní lajně.

80
Střídání

Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Guélor Kanga, přichází Adam Hložek.

79

K pohotovému zakončení se dostal Kanga, jenž to zkoušel z hranice šestnáctky. Rána prosvištěla kousek nad, Černiauskas nemusel zasahovat.

78

V místě konání tohoto zápasu se celkem slušně rozpršelo. Pro hráče to není určitě příjemná záležitost, avšak téměř celé utkání svítí slunce.

77

Ofsajdové postavení, ve kterém se zjevil záložník Pinto. Rozehrávku volného kopu si vzal na starost Nita, který sice našel Pulkraba, jenž ale ve vzduchu neuspěl.

76

Kadlec se probíjel kupředu podél autové čáry, tam ho ale čistým zákrokem zastavil jeden z protihráčů. I tak to znamená autové vhazování pro Spartu.

75

Posléze si obrannou povinnost splnil Atanasov, který předskočil Pulkraba, díky čemuž poslal míč do autu. Sparta se tak dostane k další rozehrávce.

74

K pokutovému území zavítal Bickel, který ale nedokázal přesně přihrát spoluhráči. Toho využil Chipciu, jenž se dostal k centru, který poslal k protihráči.

69

CSKA se dostalo zpět na vlastní polovinu, kde přišla hodně nepovedená přihrávka, která ale zaskočila obranu Sparty. Postupný atak ale odvracel Hanousek.

68

Černiauskas nepředvedl zrovna přesvědčivý odkop, jenomže to nemuselo tolik vadit. Na zemi se ocitl Sowe, který pro svůj celek vybojoval standardku.

67
Góly

Sparta právě vstřelila branku!
Máme opět srovnáno! K rozehrávce se postavil GUÉLOR KANGA, který bez větších rozpaků zamířil po zemi do levé části brány, kam se sice vydal také brankář, avšak na balón nedosáhl.

67
Důležité

Je tu pokutový kop pro Spartu, Pereira totiž fauloval Pulkraba!

67

Celek z Letné přečkal kritický moment, o pár vteřinek později si faulem pomohl napadající Pinto. Sparta i tentokráte zvolila rozehrávku po zemi.

66
Důležité

Chybná rozehrávka přinesla obrovskou šanci pro CSKA! Kanga se nechal obrat o míč, poté Evandro přeposlal míč na Jorginha, kterého vychytal Nita.

65

Radakovićovi se podařilo vyvézt míč na útočnou polovinu, kde ale Hašek neprošel kolem protihráče. Sparta se ale hodně rychle dostala zpět k balónu.

64

Následovala krátká strkanice. Chipciu totiž tak dlouho zpracovával Bikela, který se po protihráči ohnal. Vše se ale obešlo bez karetních trestů.

63

Radaković si gestem ruky řekl o přihrávku, kterou také obdržel. Posléze se Chipciuovi nepodařilo přeposlat míč na Zahustela, který měl k němu daleko.

62

Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, CSKA Sofia stále vede o jednu branku. Ve druhém dějství má navrch Sparta, avšak stále naráží na pozornou obranu.

61

Rodrigues obstaral další standardku, kterou ale zakroutil přímo do náruče rumunského brankáře. Nitovi se ale nepodařilo rozehrát dle představ.

60

Pulkrab se po kontaktu s protihráčem ocitl na zemi, pokutový kop to ale nebude. Následná rána od Zahustela prosvištěla kousek vedle branky.

59
Střídání

Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Martin Frýdek, přichází Václav Kadlec.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází David Karlsson, přichází Martin Hašek.

59

Po delší době se připomněl obránce Hanousek, který svým centrem našel pouze hlavu protihráče. Sparta se v tuto chvíli usadila v pokutovém území.

58

Karlsson si hezkým způsobem navedl míč na levou nohu, načež zkoušel technickým způsobem zaměstnat brankáře, který ale sevřel míč do náruče.

57

Pulkrab dokázal vybojovat volný kop, který chtěl rychle rozehrát Frýdek. V tom mu ale zabránil jeden z protihráčů, načež se zopakovala výměna názorů.

56

Sparta se dokázala ubránit, následně se Pinto prezentoval nepřesnou přihrávkou na levou stranu. Pražané si tak vyzkouší další aut z pravé strany.

55

Posléze si faulem pomohl Radaković, který v souboji zpracovával Bickela. Následovat bude standardka, kterou zanedlouho obstará záložník Rodrigues.

54

Už se opět pokračuje ve hře, mezitím se autového vhazování ujal Chipciu. Jeho celek okamžitě přenášel hru na pravou stranu, kde pracuje s míčem Zahustel.

53

Nyní se na zemi ocitl Pinto, který se po souboji s protihráčem svalil na hrací plochu. Na nic vážného to nevypadá, avšak na hrací plochu přispěchal lékař.

52

Středem hrací plochy si to namířil Sáček, který posléze vyzval ke skórování Pulkraba, jehož rána z velice ostrého úhlu prosvištěla daleko od branky.

51

Pulkrab zkoušel udeřit do skákajícího míče, který ale poslal pouze do nohy Pereiry. Vzápětí si napadající hráč Sparty pomohl nedovoleným zákrokem.

50

Také Nita si poprvé ve druhém dějství vyzkoušel práci s míčem, který posílal na levou stranu. Pražané to zkoušejí postupnou kombinací po zemi.

49

Následně byla přihrávka na Karlssona až příliš dlouhá, pro míč si v poklidu doběhl brankář Černiauskas, který ho okamžitě sevřel do svých rukavic.

48

Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali standardní situaci. Frýdek posílal do šestnáctky vysoký balón, který ale dokázal odvrátit protihráč.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzala na starost Sparta, která bude pro změnu hrát zprava doleva.

46
Střídání

Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Václav Drchal, přichází Matěj Pulkrab.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Lukáš Štětina, přichází Uroš Radaković.

46

Začal druhý poločas.

Máme za sebou první poločas, který nám nabídl hodně aktivní vstup v podání Sparty. Pražané mohli udeřit hned z první šance, avšak Frýdek trefil pouze tyč. Sparta se přeci jenom dočkala vedoucí branky, tu obstaral Václav Drchal. Postupem času se směrem dopředu probudila také Sofia, jenž si vybojovala pokutový kop, který vzápětí hravě proměnil Tiago Rodrigues. Ke konci poločasu se Sparta dostala do náznaků šancí, avšak o další branku se postaral soupeř, jenž se dostal do vedení.

45

První poločas skončil.

45
Karty

Žlutou kartu dostává Ali Sowe (CSKA Sofia).

43
Karty

Nita si vyzkoušel práci s míčem, tentokráte se mu podařilo rozehrát do strany, načež byl faulován Frýdek. Následovala strkanice, kterou odstartoval faul na hráče Sparty. Hlavní sudí rozdala dvě žluté karty.

42

Další útočnou akci táhl Rodrigues, který ale nedokázal prohodit míč do pokutového území. Bulharský celek se ujme dalšího autového vhazování.

41
Góly

Tým CSKA Sofia právě vstřelil branku!
Rázem tu máme vedoucí branku CSKA! Pro dalekonosný pas si vyběhl Nita, od kterého se míč odrazil přímo k volnému JORGINHOVI, jenž levačkou zamířil do opuštěné svatyně, kam se rumunský brankář nedokázal vrátit.

40

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.

39

Zajímavý moment. Čorbadžiskij vypustil hodně prudkou malou domů, která byla pro brankáře složitým soustem. Sparta se sice dostala k míči, avšak nedokázala obejít brankáře soupeře.

38

Následovala další standardka pro soupeře. Ta byla mnohem nebezpečnější, jeden z hráčů Sparty si málem krkolomným způsobem srazil míč do vlastní brány.

37

I tak to bylo s lehkou tečí, což přineslo rohový kop pro CSKA. Rodriguesovi se rozehrávka moc nepovedla, míč totiž přeletěl celé pokutové území.

36

Rozehrávky se ujal Rodrigues, který to nemyslel vůbec špatnou nabídkou. Štětina jí odvrátil pouze na nohu Jorginha, jenž i přesto vypálil vysoko nad.

35

Zahustel by donucen ke zpětné přihrávce, která přinesla nepřesnou příhru. Následoval taktický zákrok, po kterém přijde standardka pro bulharský celek.

34

Černiauskas to zkoušel dalekonosným nákopem na druhou stranu, kde ale zasahoval Frýdek. Následně přišel nedovolený zákrok v podání Soweho.

33

Štětina se konečně vrátil do hry, jeho celek tak hraje v kompletním složení. Mezitím Drchal bojoval o zdánlivě ztracený míč, protihráč si ale počínal zkušeně.

32

Karlsson to zkoušel chytrou přihrávkou na Drchala, který s ní moc nepočítal. Proto jsme sledovali další ofsajd, který byl i z velké dálky zřejmý.

31

Pražané se ujali dalšího autového vhazování. Ještě před ním musel za postranní čáru obránce Štětina, kterému teče krev z obličeje.

30

Ve středu hrací plochy velmi dobře zapracoval Gyasi, který obelstil smečku protihráčů, avšak následná přihrávka na levou stranu byla nepřesná.

29

V posledních minutách sledujeme celkem nezáživnou podívanou. V tuto chvíli se ujímá odkopu od branky brankář Černiauskas, jenž zřejmě bude hledat Sowe.

24

Logicky byl na pořadu dne rohový kop pro Spartu. I tentokráte se jednalo o přímý centr, který ale pouze proskákal pokutovým územím až na nohu soupeře.

23

K míči se postavil Frýdek, který stáčel míč směrem do pokutového území. Tam si na centr naskakoval Ljaskov, jenž prodloužil balón daleko za vlastní branku.

22

Pražané se ihned dostali ke kombinaci na vlastní polovině, načež se na zemi ocitl střelec první branky. Drchal vybojoval standardku od postranní lajny.

21
Góly

Tým CSKA Sofia právě vstřelil branku!
Máme opět vyrovnáno! K exekuci pokutového kopu se postavil TIAGO RODRIGUES, jehož tvrdá dělovka směřovala pod břevno, kam se Nita nedokázal natáhnout.

21
Důležité

Budeme svědky pokutového kopu pro CSKA!

21

Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám přinesla jedinou branku. Sofia trochu vyrovnala hru, avšak rumunský brankář Nita je bez vážnější práce.

20

Napadající Karlsson dokázal zablokovat přihrávku od soupeře, avšak jeho celek se daleko s míčem nedostal. CSKA to tak zkouší přes pravé křídlo.

19

Míč se nyní ocitl v zámezí, tentokráte se o autové vhazování postaral soupeř. Následně Ljaskov přešel ke středovému kruhu, odkud přenášel hru.

18

Hezká akce po levém křídle přinesla centrovanou nabídku od Hanouska, avšak Kanga byl natolik překvapený, že se mu nepodařilo zalepit padající balón.

17

Nyní se Sofii povedlo napadání, díky kterému se do slibné střelecké pozice dostal Jorginho. Tvrdá rána pravačkou nakonec doletěla metr vedle branky.

16

Na opačné straně se do pokutového území chtěl dostal Ljaskov, který měl míč daleko od nohy. Budeme sledovat odkop od branky pražského celku.

15

Frýdek se po souboji s protihráčem ocitl na zemi, nakonec se o nedovolený zákrok nejednalo. Sparťanský hráč ale celkem nešťastně dopadl na hrací plochu.

14

Po kratší době přišel nedovolený zákrok, na zemi se ocitl talentovaný Plechatý. Sparta okamžitě rozehrála, v tuto chvíli má míč na noze Štětina.

13

Drchal se dokázal protáhnout až před brankáře, avšak jeho ránu pravačkou dokázal Černiauskas zneškodnit. Posléze ještě pálil do protihráče Karlsson.

12

Kanga si ukázkovým způsobem dal před míč tělo, napadající Bickel nakonec dokázal vypíchnout balón do zámezí. Další aut pro celek z Letné.

11

Ljaskov se kostrbatým způsobem dostal k postranní čáře, kde ho ale obrala pozorná obrana soupeře. Navíc se český celek dostane k autovému vhazování.

10

V tuto chvíli to pro bulharský celek bude složité, prohrává totiž o jednu branku. Do konce zápasu zbývá dostatek času, skóre se klidně může otočit.

9
Góly

Sparta právě vstřelila branku!
Máme tady úvodní branku dnešního zápasu! Frýdkova nepovedená střela směřovala na kopačku VÁCLAVA DRCHALA, který si prudký balón zpracoval a poté nepříliš razantní střelou překonal brankáře Černiauskase.

9

Následně si obrannou povinnost splnil Štětina, který u postranní čáry zastavil Jorginha. CSKA Sofia se tak ujme dalšího autového vhazování.

8

Kousek za středovým kruhem si nedovoleným zákrokem pomohl Pereira, který poslal k zemi Kangu. Sparta se rozhodla rozehrát nakrátko.

7

Bulharský celek se ujal autového vhazování z pravé strany hrací plochy. Jorginho si pro spolupráci vybral Pinta, kterému nedaroval prostor Zahustel.

6
Důležité

Pražané se usadili s míčem na útočné polovině, kde Štětina přenášel hru křížem. Po krátké kombinace se ke střele dostal Frýdek, který orazítkoval tyč.

5

Na druhé straně se dostával k míči Sowe, který posléze ještě jednal se záložní řadou, jenž posléze předvedla zpětnou přihrávku na obrannou polovinu.

4

Kanga se ujal rozehrávky rohového kopu, který posílal na hlavu Plechatého, jenž prodlužoval míč za sebe, kde nebyl nikdo ze spoluhráčů.

3

U postranní čáry se ujal míče Karlsson, který přenášel hru na levou stranu, kde se nacházel Hanousek, kterému se podařilo vybojovat autové vhazování.

2

Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzala Sofia, jenž bude hrát zprava doleva.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

CSKA Sofia: Černiauskas – Atanasov, Čorbadžiskij, Pereira, Ljaskov, Bikel, Pinto (C), Rodrigues, Jesse, Jorginho, Sowe

AC Sparta Praha: Nita – Zahustel, Plechatý, Štetina, Hanousek – Karlsson, Frýdek, Kanga, Sáček, Chipciu – Drchal..

CSKA Sofia

Na opačné straně stojí druhý celek bulharské nejvyšší soutěže, kterým je CSKA Sofia. Sofia se po dvaceti kolech nachází na již zmiňované druhé pozici, na vedoucí Ludogorec ztrácí pouze šest bodů. CSKA má za sebou tři přípravné zápasy, ve kterých se mu dařilo tak trochu kolísavě. Hned první klání nabídlo nerozhodný výsledek 1:1 proti německé Bochumi. Následovala celkem překvapivá porážka proti maďarskému Puskásu (1:3), se kterým například remizovala také plzeňská Viktoria. Právě celek ze západu Čech změřil síly se Sofií v posledním utkání, bulharské mužstvo ale dokázalo zvítězit 2:1.

AC Sparta Praha

Fotbalisté Sparty si před startem druhé poloviny sezóny vedou velmi dobře. Dohromady sehráli hned šest přátelských zápasů, přičemž ani jednou neprohráli. V posledním klání dokázali porazit čínský Peking Žen-che, který prohrál poměrem 1:4. Už předtím se Spartě podařilo porazit ukrajinský Dynamo Kyjev (3:2), které zřejmě bylo nejtěžší zkouškou. Pražané si rovněž poradili s maďarským MOL Vidi (3:1), třetiligovým Vltavínem (5:0), německou Chotěbuzí (2:0) a také Českými Budějovicemi (3:1). Celek z Letné ale v posledních dnech řeší nemilé věci, z kádru se totiž stěhuje tahoun týmu Nicolae Stanciu, jenž si to namířil do saúdskoarabské ligy.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům! AC Sparta Praha má před sebou poslední přípravné utkání, v dnešním klání změří síly s CSKA Sofia.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Mohlo by vás zajímat