Nový český trenér Ivan Hašek si v utkání, které se hraje v Oslu, odbude premiéru. Do nominace pozval pět nováčků: brankáře Jaroše, obránce Gabriela, Vlčka, Hranáče a útočníka Šulce.

V norské nominaci jsou i Erling Haaland z Manchesteru City, jeden z nejlepších útočníků světa, a středopolař Martin Ödegaard z Arsenalu. Norským kouče je Stale Solbakken, otec sparťanského záložníka Markuse.

Z pěti nováčků nakonec v první základní sestavě trenéra Haška figuruje pouze plzeňský Šulc, který v útočné trojici doplní Schicka s Chytilem.

Do zálohy vysunul kouč Krejčího, jenž bude hrát po boku kapitána Součka. Za nimi nastoupí čtveřice obránců.

Berg
46. min Thorstvedt o hráči
Ödegaard
86. min Vetlesen o hráči
8 Berge
Berge
22 Bobb
Bobb
75. min Dönnum o hráči
Haaland
75. min Larsen o hráči

Zelený
61. min D. Jurásek o hráči
13 Chytil
Chytil
72. min Lingr o hráči
22 Souček
Souček
14 Provod
Provod
72. min Sadílek o hráči
Krejčí
61. min Barák o hráči
11 Šulc
Šulc
61. min Hložek o hráči
10 Schick
Schick
87. min Chorý o hráči

Rozhodčí: Delajod - Finjean, Drouet

Hráči už jsou na hrací ploše a zní národní hymny.

Úvodní výkop obstarají čeští fotbalisté.

1

Začal první poločas utkání Norsko - Česko

1

Výkop se musel opakovat, ale napodruhé už bylo vše v pořádku a Češi začali dlouhým nákopem dopředu.

2

Provod velmi agresivně napadal domácí rozehrávku, brankář Nyland ho nákopem trefil, ale míč zamířil pouze do zámezí.

2

Na druhé straně zkoušel Ödegaard průnikovou přihrávkou vybídnout Haaland, tenhle pokus ale česká obrana přečetla.

4

Další akci rozjel Ödegaard, Sörloth jeho přihrávku sklepával patičkou, ale byl v ofsajdu.

6

Norové teď drží Čechy před vápnem, svěřencům trenéra Haška se nedaří vyjet z obranné ulity.

6

Nepovedlo se jim to ani po autovém vhazování, Douděra míč nakopl dopředu, ale pouze do autu.

7

Ödegaard zkoušel vnějším nártem vyslat do náběhu Haaland, před ním ale ve vápně zachytil míč Zima.

8

Ale Norové opět skvěle napadali, nedovolili Čechům rozehrát a už jsou zpět na míči.

8

Bobb zatím dělá problémy Zelenému, už několikrát ho rychlostně předčil, teď na něm získal ve středu hřiště faul.

9

A Bobb byl i na konci následující akce, oběhl Zeleného a dával míč pod sebe do vápna, kde ale byl připravený Zima a míč odkopl.

10

Dlouhým nákopem to zkoušel Ajer, nemířil ale přesně a míč doplachtil pouze ke Staňkovi.

11

Sörloth dostal míč do běhu a už už to vypadalo, že vymotá dvojici Douděra-Holeš, nakonec přes ně neprošel, ale získal roh.

11

Bergův roh na přední tyč ale obrana odvrátila.

12

K prvnímu zakončení se dostal Haaland. Ajer ho z pravé strany našel takřka osamoceného na penaltovém puntíku, ale norský kanonýr tentokrát poslal míč těsně nad bránu.

13

Češi zachytili norskou rozehrávku, dopředu se ihned vydal Schick, kterému na poslední chvíli ve vápně vypíchl míč Östigaard.

14

Schick sice zůstal ležet na zemi, zákrok na penaltu to však nebyl.

15

A tak zahrozili opět norové, Ödegaard získal další roh, který tentokrát odhlavičkoval Souček.

17

Češi se sérií autových vhazování dostali až na útočnou polovinu, ale jejich snahy utnul špatný hod v podání Provoda, který se pokoušel poslat míč až do vápna.

18

Zelený vyslal do vápna Šulce, který po odkopu obránce získal roh, ale sudí nakonec odpískal ofsajd právě Šulce.

20

Oscar Bobb (Norsko) vstřelil gól. Norsko - Česko 1:0
A Češi inkasují. Náramně to udělal Bobb, který se opět na pravém křídle elegantně dostal přes Zeleného. Šulc se vrátil pozdě a Bobb se rychlou kličkou dokázal mezi oběma hráči prosmýknout do vápna a střelou na bližší tyč propálit Staňka.

22

Češi mohli rychle odpovědět, Provodovu střelu z rohu vápna vyrazila Nyland před sebe, kde dorážel Krejčí, ale míč trefil pouze do norského brankáře.

22

Zmatek ve vápně vznikl i po rohovém kopu, Češi ale míč nedokázali protlačit až k brankáři. Na obdržený gól nicméně zareagovali velmi dobře.

24

Češi opět hrozili, Souček ale ve vápně přišel o míč a Norové vyrazili do protiútoku tři na dva, míč vedl Haaland, ale byl z úhlu a k zakončení se nakonec nedostal.

25

Haaland teď vybojoval přímý kop ve středu pole, Norové mohou trochu uklidnit hru.

27

Zelený teď sice obral o míč Bobba, jenže vzápětí nepřesným vysokým míčem dopředu jen odevzdal míč soupeři.

27

A tak hrozili opět Norové, Haaland vyslal dopředu Sörlotha, který byl z úhlu, zvládl se ale otočit kolem vlastní osy a pálil tvrdou střelou nad bránu.

28
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Alexander Sörloth (Norsko)

31

Souček získal míč ve středu hřiště, vysílal dopředu Schicka a už to vypadalo, že Češi využijí otevřenější obrany, ale celou akci zhatil ofsajd českého útočníka.

32

Teď už se ale Schick až do zakončení dostal, zpoza vápna vyslal tvrdou střelu, která ještě na malém vápně skočila, ale Nyland ji zvládl vyrazit.

35

Norové kombinují a snaží se vytáhnout českou obrannou linii o něco výš.

35

A nakonec jim to vyšlo, Ödegaard dostal míč do volného prostoru před vápno, nahrál Haalandovi, který sice balon nezpracoval, ale ten skočil přímo na nohu Holešovi, jenž si málem po nešťastném odrazu dal vlastní gól.

37

David Zima (Česko) vstřelil gól. Norsko - Česko 1:1
A je vyrovnáno! Češi přežili rohový kop, vyrazili do rychlého protiútoku, který zakončil centrem z pravé strany Souček. Ve vápně byli Češi v přečíslení a míč do sítě nakonec poslal Zima, který celou akci výborně podpořil.

39

Češi mohou zase zahrozit, Chytil získal rohový kop.

39

Po Douděrově rohu míč propadl až k Chytilovi, jehož střelu z otočky zablokovala obrana.

42

Další českou akci táhl Provod, došel až před vápno, ale nikoho z nabíhající útočníků nakonec nenašel.

43

Dynamika zápasu se po vyrovnání změnila, Norové více zalezli a Češi mají prostor kombinovat.

45

Norové to opět zkusili přes osu Ödegaard-Haaland, tentokrát si ale tihle dva nevyhověli a míč vystihl Zima.

46

Souček hned v úvodu druhé půle fauloval kousek za středem hřiště, domácí rozehrají přímý kop.

47

Ödegaardův centr ale obrana odvrátila a Douděra hned založil rychlý protiútok, ten nicméně Chytil nedotáhl až do zakončení.

47

Bobb posílal centr na zadní tyč, kde číhal Haaland, ale před ním výtečně hlavou zasáhl Holeš.

48

Thorstvedt si seběhl do vápna, dostal přihrávku od Sörloth, ale skvělý zákrok na bližší tyči vytáhl Staněk.

49

Po rohu hlavičkoval Östigaard nad bránu.

52

Opět si Haaland sbíhal na zadní tyči, tentokrát ale dostal pro změnu příliš dlouhý balon, který nezvládl dostat pod kontrolu.

52

Teď ale Sörloth obešel na levé straně Douděru, našel milimetrovým centrem Haaland, jenž na malém vápně přeskočil Zimu a vyslal prudkou hlavičku, kterou na čáře fantasticky zlikvidoval Staněk.

55

Norové kombinovali kolem vápna, pak Bobb zrychlil hru přihrávku na Ödegaarda, jenž zkoušel proniknout skrz přesilu hráčů do šestnáctky, ale čeští obránci ho společnými silami zastavili.

55

Pak pálil Haaland, levačkou ale po přihrávce za obranu míč poslal mimo tři tyče.

57

Sörloth byl kousek za vápnem faulován Douděrou, sudí odpískal přímý kop.

58

Ödegaardův vysoký balon ale česká obrana odvrátila.

59

Hra po přestávce připomíná úvod zápasu, Češi jsou pasivní, jen se brání a nechávají soupeře hrát s balonem.

60

Zima nezachytil náběh Haaland, ten ale na Bobbovu přihrávku nedosáhl a míč sebral Staněk.

63

Když to nejde ze hry, tak zkusili Češi zahrozit z rohového kopu, který zajímavě na první tyči prodloužil Holeš, ale nikdo ze spoluhráčů se nakonec k zakončení nedostal.

66

Hanche-Olsen na půlce hřiště jako poslední hráč přihrávkou trefil Schicka, naštěstí pro Nory se mu ale míč odrazil zpět na nohu a český útočník tohle zaváhání nemohl potrestat.

68

Kombinace krajních beků málem vedla k nebezpečnému zakončení, Douděra ale na zadní tyči Juráskův centr netrefil čistě.

69

Na druhé straně si pro změnu do vápna seběhl levý bek Björkan, chtěl míč poslat pod sebe na Haalanda, ale pod tlakem Holeše míč poslal pouze do náruče Staňka.

72

Střídání Česko: ze hřiště odešel Mojmír Chytil, nahradil ho Ondřej Lingr

72

Střídání Česko: ze hřiště odešel Lukáš Provod, nahradil ho Michal Sadílek

73

Jurásek posílal prudký centr, na který číhal střídající Lingr, ale Hanche-Olsen skvěle zasáhl.

74

Sörloth vyslal do vápna Haalanda, ten si chtěl počíhat na míč, ale skvěle mu ho vypíchnul Holeš.

74

Češi pak vyrazili do protiútoku, Barák výborně podržel míč a vyslal dopředu Schicka, který přihrávkou pod sebe našel ve vápně Lingra, ale ten v dobré pozici pálil nad bránu.

75

Střídání Norsko: ze hřiště odešel Erling Haaland, nahradil ho Jorgen Strand Larsen

75

Střídání Norsko: ze hřiště odešel Oscar Bobb, nahradil ho Aron Dönnum

78

Sadílek ve středu pole získal míč, vyvezl ho a po přenesení hry od Součka centroval nepřesně Jurásek.

80

Tempo utkání postupně upadá, dočkáme se v závěrečné desetiminutovce ještě branky?

81

Jurásek zkoušel obejít Ajera, ale ten jeho čitelnou kličku vystihl.

82

Na druhé straně centroval Dönnum, ale před Larsenem odhlavičkoval Zima.

84
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Andreas Hanche-Olsen (Norsko)
Teď mají Češi velkou příležitost, Barák vysílal Lingra do otevřeného prostoru a toho těsně před vápnem fauloval Hanche-Olsen. Bude z toho hodně zajímavý přímý kop.

85

U míče stojí dvojice Hložek-Barák, vypadá to spíš na druhého jmenovaného.

85

Antonín Barák (Česko) vstřelil gól. Norsko - Česko 1:2
A byl to Barák a trefil to náramně! Technicky skvělý vybavený záložník překvapil brankáře Nylanda, jelikož nestřílel přes zeď, ale podél ní a míč zaplaval přesně do šibenice.

86

Střídání Norsko: ze hřiště odešel Martin Ödegaard, nahradil ho Hugo Vetlesen

87

Norové chtěli okamžitě odpovědět, ale Dönnum si na pravém křídle míč příliš předkopl a odkopávat bude Staněk.

87

Střídání Česko: ze hřiště odešel Patrik Schick, nahradil ho Tomáš Chorý

88

Z levé strany teď centroval Sörloth, ale míč sebral na malém vápně Staněk.

89

Češi vyrazili do protiútoku, Jurásek centroval do vápna, kde na míč číhali Chorý s Hložkem, zakončoval ten mladší z nich, ale nepřesně.

90

Nastavují se tři minuty, Češi drží míč na útočné polovině.

90

Norové sice získali míč, ale ještě na vlastní polovině špatně rozehráli a poslali ho do zámezí.

90

Češi jsou necelé dvě minuty od úvodní výhry pod trenérem Haškem.

90

Češi zkušeně kombinují, závěr utkání už pravděpodobně zvládnou.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:2

90

Češi zvládli první zápas pod trenérem Haškem vítězně, Norsko porazili 2:1 navzdory tomu, že jejich soupeř byl mnohem aktivnější.

22. března 2024 18:00Norsko-Česko 1:2
10. června 2017 20:45Norsko-Česko 1:1
11. listopadu 2016 20:45Česko-Norsko 2:1
5. března 2014 18:30Česko-Norsko 2:2
10. srpna 2011 20:00Norsko-Česko 3:0
16. listopadu 2005 20:15Česko-Norsko 1:0
12. listopadu 2005 19:30Norsko-Česko 0:1