Český výběr nastupuje k přípravnému utkání v Maďarsku po čtvrtečním remíze 1:1 s Albánií, ve kterém nepředvedl povedený výkon a nyní si chce zvednout sebevědomí.

Nadále je sice první ve své kvalifikační skupině, ale právě Albánie, i její nedělní soupeř Polsko, se v případě výhry mohou posunout nad český tým.

Maďarsko je své skupině taktéž první, se ziskem deseti bodů za tři výhry a jednu remízu má tříbodový náskok na druhé Srbsko. Utkání s ním navíc ve čtvrtek zvládli Maďaři vítězně (2:1).

Trenér Šilhavý téměř kompletně vyměnil sestavu oproti čtvrtečnímu duelu. Zůstali z ní akorát Brabec a Souček. V bráně nastoupí Staněk, v obraně Stronati se Zimou a v záloze také Michal Sadílek.

MaďarskoMaďarsko(3-4-3)

1 Dibusz
Dibusz
2 Lang
6 Orbán
Orbán
61. min Fiola o hráči
A. Szalai
7 Négo
Négo
84. min Csoboth o hráči
13 Kalmár
Kalmár
46. min Nagy o hráči
17 Styles
Styles
72. min Horváth o hráči
11 Kerkez
Kerkez
20 Sallai
Sallai
84. min Kata o hráči

Brabec
58. min Holeš o hráči
Stronati
Masopust
58. min Provod o hráči
22 Souček
Souček
M. Sadílek
83. min L. Sadílek o hráči
Zelený
Jurečka
72. min Černý o hráči
18 Chytil
Chytil
72. min Lingr o hráči
Hložek
83. min Kuchta o hráči

Rozhodčí: Pajač - Mihajl, Novosel

Na krajích budou hrát ve formaci 3-4-3 Zelený s Masopustem, vepředu trio Jurečka-Chytil-Hložek.

Půl hodiny před výkopem je stadion z poloviny naplněný. Očekává se návštěva kolem padesáti tisíc. Když hlasatel oznamoval sestavu domácích, největší úspěch v burácející Puskás Aréně sklidil záložník Dominik Szoboszlai a trenér Marco Rossi.

Domácí mají za bránou kotel ve spodním patře tříúrovňového stadionu. Prostor, který mohou mezi dvěma plexiskly naplnit, se rovná asi velikosti slávistické severní tribuny.

Před stadionem byla k vidění obrovská fanzona o velikosti dalšího fotbalového hřiště. Diváci si mohli pořídit tetování, vyfotografovat se s nehrajícími členy maďarské reprezentace nebo vyzkoušet různé sportovní aktivity.

Na plochu přichází organizovaný sbor, uniformovaná kapela. Pětadvacet členů v pětistupu se chystá zahrát národní hymnu.

Následují státní hymny obou soupeřů, při maďarské běžely na velkoplošných obrazovkách titulky, zpíval tak celý stadion.

Následuje minuta ticha za oběti ničivých zemětřesení v Maroku.

1

Začal první poločas utkání Maďarsko - Česko

1

Výkop provedli hosté, kteří si chystají půdu rozehrávkou od Staňka.

1

Hned po 50. vteřinách hry první standardka pro české barvy, zahrávat ji bude Sadílek.

2

Nejlépe postaven byl v pokutovém území Sallai. Centr bez potíží odhlavičkoval.

3

Po ztrátě míče Češi presují a hra tak zůstává na maďarské polovině.

3

Domácí se osvobodili dlouhým odkopem jen na české kopačky. Začátek zápasu se nám zamlouvá.

4

Poprvé je v permanenci je česká obrana, Stronati musel zasáhnout proti Vargově centru.

4

Ouha, teď se Masopust nechal hravě obehrát u lajny a před Staňka šel další míč. Opět zasahoval Stronati, tentokrát s daleko většími problémy, nicméně poradil si.

5

První zakončení má na svědomí Hložek, v nadějné pozici se netrefil.

5

Maďaři nebývají na útočné polovině moc často, ale pokud už, je to bleskové a nebezpečné. Négo od pravé lajny poslal střílený centr, na první tyči mu dobíhal spoluhráč.

7

Úspěšný Zimův zásah v obraně. Protihráče udržel za zády a pohlídal balon do zámezí.

9

Masopust hledal na malém vápně Chytila. Při prvním doteku se zdálo, že Chytil ještě posunuje míč někomu za sebe patičkou, pak se český útočník pokoušel zakončit. Obrana domácích si s ním poradila.

10

První obrovská šance Maďarska! Rychlá kombinace vyvrcholila přihrávkou do prostoru, v němž si míč sebral Sallai, jehož pokus o obstřelení vyrazil Staněk před sebe.

12

Po ztrátě míče Kalmár fauloval Hložka.

13

Jurečka rozehraje český roh.

13

Na zadní tyči byl dobře hlídaný Brabec, nestačil na míč vyskočit.

15

Pasáž, v níž se víc takticky vyčkává než hrne kupředu.

17

Držení míče je 58:42 ve prospěch domácích. Nejedná se přitom o nějakou válcovačku, zápas je vyrovnaný.

18

Zelený si složitě zpracovával míč na levém křídle, Szoboszlai mu ho upálil do autu.

18

Masopustův nákop nebyl vyloženě nebezpečný, přesto ho A. Szalai raději odehrál na roh.

20

Négo si dobře zaběhl za českou obranu, jeho přihrávku před branku zastavil Souček.

21
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Zsolt Kalmár (Maďarsko)
Karta za protesty. Kalmár zasáhl čistě a rozhodčí pískal faul, jenže maďarský hráč nevěděl, že to bylo ukončení výhody po předchozím nedovoleném zákroku. Vztekal se tam okatě, že je napomínán.

24

Szoboszlai poslal přímák přes zeď vysoko nad českou branku.

25

Hložek pořádně kopnul do vrtule, rychlý kontr využil k vyslání Chytila do šance. Dibusz byl dobře postaven, takže si připsal pohodlný zákrok.

27

Hložek se osměluje, další svoji akci zkusil zakončit sám. Branku netrefil.

29

Négo přihrál před Staňka do prostoru, který si Češi dobře hlídají. Zima to má na přední tyči pokryté.

29

Střet dvou hráčů před českým pokutovým územím a po něm bolestivé grimasy ve tvářích obou.

29

Rozhodčí to posoudil jako maďarský faul. Nás bude víc zajímat, aby se rychle zvedl Souček.

30

Vše v pořádku, hraje se dál.

31

Po ostrém zákroku ve středu pole měli Češi výhodu. Jurečka s Masopustem ji promrhali nepřesností na pravém křídle.

32

Maďaři si pár vteřin dávali přednost v pokutovém území, kdo odkopne balon. Hložek a spol. toho nedokázali využít.

33

Szoboszlai si vykoledoval faul na Sadílkovi, který po něm zbytečně lehce sáhnul.

34

Faulovaný hráč rozehrál standardku, ta se mu však vůbec nepovedla.

35

Z nepříliš dobře připravené pozice si A. Szalai nadhodil míč a levačkou ho poslal k tyči. Staněk polovysokou ránu vyrazil na roh.

36

Signál po rohu už zaváněl daleko víc! Po přetaženém pasu na roh velkého vápna pálil Kalmár a před brankou se jeho střelu pokusil hlavou umístit do branka Sallai. Teč poslal nad.

39

Na Zimovu přihrávku číhal před maďarskou brankou Hložek. Chytil do přihrávky strčil nohu a tak Hložkovi ztížil pozici.

41

Ostrý zákrok na Součka a český plejer se vyčítavě dívá po rozhodčím, že ho nechává okopávat.

42

Sallai se pokusil z úhlu překvapit Staňka. Ten sice na míč nedosáhl, ale pokus domácího hráče se nevešel mezi jeho tyče.

44

Před poločasem nechce nikdo udělat chybu.

Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Willi Orbán (Maďarsko)
Důrazný zákrok maďarského stopera odnesl Chytil.

51

S nabídnutou standardkou naložil nepřesně Sadílek. Češi se ale stačili rychle zformovat, takže nedovolili domácím založit brejk.

52

Roland Sallai (Maďarsko) vstřelil gól. Maďarsko - Česko 1:0
O pár desítek vteřin později už tu rychlý výpad je a hned zakončený gólem. Domácí sehráli autové vhazování, na křídle se uvolnil Kerkez, na malém vápně našel Sallaie a ten nekompromisně zavěsil.

54

Souček se probíjel pokutovým územím, padl na zem, píská se ale až následující útočný zákrok Zeleného.

56
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Roland Sallai (Maďarsko)
Taktický faul ve středovém kruhu a další varování.

58

Střídání Česko: ze hřiště odešel Lukáš Masopust, nahradil ho Lukáš Provod

58

Střídání Česko: ze hřiště odešel Jakub Brabec, nahradil ho Tomáš Holeš

59

Provoda hned po pár vteřinách na hřišti přivítal ostrým zákrokem ve vzdušném souboji souboji Szoboszlai.

60

A na „pachateli“ posledního faulu se okamžitě vyřádil Souček. Szoboszlaie sejmul u lajny, nechal ho vstát a čelem se na něho výhružně nalepil.

61

Střídání Maďarsko: ze hřiště odešel Willi Orbán, nahradil ho Attila Fiola

62

Jurečka zbytečně dojel rozehrávajícího Vargu.

63

Václav Jurečka (Česko) vstřelil gól. Maďarsko - Česko 1:1
Maďaři udělali hrubku v obraně a Češi bez milosti trestají! Chytil odstavil váhajícího Langa, hlavou posunul balon dobíhajícímu Jurečkovi a ten pohodlně trefuje.

66

Maďaři jsou rozhození, Chytil je opět dokázal potrápit. Lang jeho důrazný průnik ukončil ukopnutím na roh.

66

Centr vyrazil Dibusz, zároveň s tím trefil svého spoluhráče. Před brankou domácích se bude ošetřovat.

68

Z české strany souboj odnesl Chytil. Ne zásahem gólmana, ale po dopadu na zem. Snad bude v pořádku.

69

Česká lavička chystá dvojí střídání.

70

Hlavou nedůrazně prodloužený centr si stahuje Staněk.

71

Sallai si nabíhal do ofsajdu, přichází avizované střídání.

72

Střídání Česko: ze hřiště odešel Mojmír Chytil, nahradil ho Ondřej Lingr

72

Střídání Česko: ze hřiště odešel Václav Jurečka, nahradil ho Václav Černý

72

Střídání Maďarsko: ze hřiště odešel Callum Styles, nahradil ho Krisztofer Horváth

75

Urputný boj se nyní odehrává na maďarské polovině.

75

Lingra domácí vytlačili k pravé lajně, kde českému hráči míč utekl do zámezí.

76
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Michal Sadílek (Česko)
Zbytečný skluz soupeři pod nohy po odehrání míče přímo volalo po kartě.

78

Před Szoboszlaiem se nakrátko otevřela cesta k české brance. Maďarský borec se do ní vydal, ještě si chtěl obhodit Součka, ten ho krok před vápnem podťal.

79

Češi mají mohutnou zeď, za ní ještě leží Provod.

79

Szoboszlai se to pokusil vyřešit technicky a ani z tohoto pokusu netrefil branku, navíc poměrně o dost.

81

Další akce maďarského borce s číslem 10. Z běhu se pokusil o střelu z více než 20 metrů, trefil Stronatiho.

82

A znovu! A zase trefil hráče před sebou, a to Sallaie.

82

Odražený balon napálil Kerkez bez přípravy směrem na Staňka, trefil boční síť.

86

Domácím se podařilo ubránit Černého centr, hned jdou dopředu.

86
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Lukáš Provod (Česko)
Provod se oběma rukama pověsil za Katu, ani hokejista by se za takové hákování nemusel stydět.

87
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Kuchta (Česko)
Kuchta se šel hádat o aut tak intenzivně, že hned vidí kartu. Jako omluva mu nemůže sloužit ani fakt, že byl v právu.

89

Hosté hrají v závěru zápasu snaživě dopředu. Brzdí je nepřesnosti.

90

Kuchtovi při útočném pokusu utekl míč od nohy. Dobře šel napadat brankáře, které ho tak donutil k odkopu do autu.

90

Nastavuje se pět minut.

90

Stronati vyváží míč na útočnou polovinu. Tam přichází nepřesná přihrávka.

90

Souček si seběhl na Provodovu přihrávku, po jeho sraženém centru budou mít hosté rohový kop.

90

Černý ho zahrál na malé vápno, do souboje si naskakoval Souček. Míč končí nad brankou.

90

Hlásili se hráči obou celků, odkopávat od branky budou domácí.

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Milos Kerkez (Maďarsko)
Ještě jeden nevybíravý zákrok, Kerkez si Holeše odstrčil fackou do obličeje.

90

Nákop do vápna domácích, tři čtyři hlavičkové souboje - a míč končí u gólmana Dibusze.