To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!

Sezóna nicméně ještě není u konce, Leverkusen příští týden krom odvety s West Hamem v rámci Evropské ligy čeká také ligové střetnutí s Dortmundem. Werder oproti tomu bude hrát se Stuttgartem.

Trávník BayAreny je posetý tisícovkami červenočerných dresů, Bayer potvrdil roli favorita proti Werderu a dokráčel ke svému historicky prvnímu mistrovskému titulu! Papírově slabší Brémy sice Leverkusenu relativně dlouho kladly odpor, po druhém domácím gólu ale jejich odhodlání zmizelo a Xabiho svěřenci si dalšími třemi přesnými zásahy pojistili zisk Meisterschale.

Sestavy a rozestavení

LeverkusenLeverkusen(3-4-2-1)

Hrádecký
Kossounou
4 Tah
Tah
12 Tapsoba
Tapsoba
19 Tella
Tella
62. min Frimpong
Andrich
34 Xhaka
Xhaka
77. min Palacios
Hincapié
77. min Grimaldo
Hofmann
21 Adli
Adli
46. min Wirtz
Boniface
62. min Schick

BrémyBrémy(3-5-2)

Zetterer
Malatini
36 Groß
Groß
Veljković
8 Weiser
Weiser
20 Schmid
Schmid
14 Lynen
Lynen
Bittencourt
77. min Hansen-Aarøen
27 Agu
Agu
69. min Deman
Woltemade
69. min Kownacki
Ducksch

Rozhodčí: Osmers – Kempter, Siewer.

Náhradníci
Leverkusen
 • 17Kovář
 • 2Stanišić
 • 13Arthur
 • 20Grimaldo
 • 30Frimpong
 • 10Wirtz
 • 25Palacios
 • 32Puerta
 • 14Schick
Náhradníci
Brémy
 • 38Haesler
 • 40Röcker
 • 2Deman
 • 21Hansen-Aarøen
 • 35Opitz
 • 9Kownacki
 • 26Imasuen

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 9:4. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 10:4.

Důležité

Už je to definitivní, Leverkusen se stává mistrem německé Bundesligy pro sezónu 2023/24!

90

Konec zápasu.

90
Góly

Leverkusen právě vstřelil branku!
Tak tohle už je k Werderu možná trochu krutý výsledek, FLORIAN WIRTZ v samotném závěru po souhře s Grimaldem přidává ještě další zásah! Domácí forvard střelou z křídla uzavřel hattrick a na hřiště znovu míří davy fanoušků, tady se nejspíš nastavovat nebude... – 5:0!

87

Oslavy, pochopitelně zatím nepříliš bujaré, už začaly i na domácí střídačce. Leverkusen má hru pod kontrolou, Brémy mu nekladou příliš velký odpor.

86

Bayer stále nemá dost a znovu se vrhá dopředu, Zetterer to rudé mlze opravdu nemá jednoduché.

85

Pořadatelům se nakonec podařilo situaci urovnat velmi rychle, diváci se vrátili zpět za bariéry. Polovina hřiště je zahalena do rudého dýmu z pyrotechniky domácích ultras. Pokračovat budeme brzy.

83
Góly

Leverkusen právě vstřelil branku!
Inu, tak si závěr souboje malinko prodloužíme. FLORIAN WIRTZ se po nákopu Palaciose dostal do úniku a jednoduchým zakončením předčasně odšpuntoval radost fanoušků, přičemž hned několik desítek z nich vběhlo na hřiště! Chvilku se v Leverkusenu hrát nebude – 4:0!

82

Spíše než to, co se děje na trávníku, je teď zajímavé sledovat dění v ochozech. Fanoušci začali hromadně opouštět své sedačky a přesunuli se k dolním reklamním poutačům, tohle budou velké oslavy...

81

Zetterer se natáhl po nepřesném centru z levé strany a schoval ho do svých rukavic.

80

Frimpong dostal hodně prostoru na křídle. Domácí pak chvíli kombinovali ve vápně, série přihrávek ale vedla jen k výrazně nepřesné střele.

79

Leverkusen se po drobném ofenzivních záchvěvu hostů ujal míče a uklidňuje hru přihrávkami na středu hřiště. Poslední minuty jsou už jen formalitou.

77
Střídání

Střídání v týmu Werder Brémy:
ze hřiště odchází Leonardo Bittencourt, přichází Isak Hansen-Aarøen.

77
Střídání

Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
ze hřiště odchází Granit Xhaka, přichází Exequiel Palacios,
ze hřiště odchází Piero Hincapié, přichází Alejandro Grimaldo.

76

Rýsují se střídání na obou stranách, z domácí střídačky brzy naskočí do hry Alejandro Grimaldo.

75

Po dlouhé době nyní musel do akce také Hrádecký, který si počíhal na Demanovu střelu a vyrazil jí. Dorážka Schmida se pak do brány nevešla.

74

Hincapié sice na křídle odzbrojil Bittencourta, jenže nedokázal udržet míč v mezích hrací plochy. Brémští tak budou vhazovat na domácí straně hřiště.

72

Werder má míč ve své moci, čelí ale ohromnému pressu a nedaří se mu dění odsunout pryč.

71
Důležité

Frimpong byl úplně sám na pravém kraji vápna, Zetterer byl ale tentokrát připraven a tvrdou střelu skvěle vytěsnil mimo nebezpečí!

70

Sledujeme kombinaci domácích na levém křídle. Hosté jsou zralí na ručník a rezignovaně se honí za protihráči, kteří mají dění na trávníku plně pod kontrolou.

69
Střídání

Střídání v týmu Werder Brémy:
ze hřiště odchází Felix Agu, přichází Olivier Deman,
ze hřiště odchází Nick Woltemade, přichází Dawid Kownacki.

68
Góly

Leverkusen právě vstřelil branku!
Veškeré pochybnosti o vítězství Bayeru (a zisku mistrovského titulu) jsou definitivně pryč, Leverkusen přidává další zásah! Pod dalším domácím zásahem je podepsán FLORIAN WIRTZ, který zachytil Andrichovu přihrávku a blýskl se naprosto precizně narýsovanou střelou pod břevno. Zetterer se natahoval marně – 3:0!

66

Schick si rychle zpracoval Kossounouovu přihrávku a odehrál míč na stranu na Frimponga, který se rychle prokousává zpět k Zettererově svatyni.

65

Nápor Leverkusenu stále nebere konce, naopak teď bude ještě pokračovat dalším rohovým kopem.

64

Werder působí hodně opařeným dojmem a od Xhakovy branky se mu nedaří se dostat zpět do zápasu, Zetterer musí být takřka konstantně ve střehu.

63
Důležité

A rovnou to mohlo být i 3:0! Schick s Hofmannem nachytali brémskou defenzívu na švestkách, jenže druhý jmenovaný po zachycení pasu z dílny toho prvního slabě zakončil vedle pravé tyče!

62
Střídání

Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
ze hřiště odchází Victor Boniface, přichází Patrik Schick,
ze hřiště odchází Nathan Tella, přichází Jeremie Frimpong.

60
Góly

Leverkusen právě vstřelil branku!
Velmi mírný domácí nápor nakonec přeci jen nese ovoce, legendární Meisterschale je už opravdu hodně blízko! Zetterer nestačil včas zareagovat na nádhernou padající ránu GRANITA XHAKY, který zpoza vápna uklidil míč přesně k bližší tyči. Už je to o dva góly – 2:0!

58

Krátce po standardní situaci zkoušel štěstí právě Wirtz, jehož prudká rána se od některého ze spoluhráčů odrazila za bránu. Zetterer bude rozehrávat.

57

Malatini v šestnáctce ubránil Bonifaceho, Leverkusen nicméně získává další rohový kop.

56

Wirtz se pokusil se prodrat před Zetterera, na hraně vápna ho ale rychle a čistě odzbrojil Lynen.

55

Malatiniho nepromyšlený nákop do vápna skončil u Hrádeckého, který míč rozehrál na křídlo.

54

První minuty druhého poločasu vyšly lépe vzdorujícímu Werderu, který vede jak ve statistice držení míče (62 % – 38 %), tak střel na branku (1 – 0).

53

Na druhém konci hřiště v šestnáctce operovali Ducksch s Woltemadem, kteří si ale úplně nerozuměli a domácí jejich souhru nakonec včas rozbili.

52

Bonface nenápadným pasem za obranu vysunul do vápna Wirtze, který mu pak míč vrátil. Následovala nepřesná rána a zdvižený praporek pomezního.

51

No, tohle už nebylo špatné. Schmid krátkou přihrávkou připravil dlouhou střelu pro Bittencourta, který ovšem zpoza vápna mířil jen do středu svatyně.

49

Stále čekáme na nějakou první pohlednější akci od konce přestávky. Sledujeme spíš bojovný fotbal, moc hezké to teď na trávníku BayAreny není.

48

Hra se v úvodu části kouskuje, tentokrát byl odpískán faul na Bittencourta na středovém kruhu.

47
Karty

Druhý poločas otevřela malá výměna názorů mezi Pierem Hincapiém (LEV) a Leonardem Bittencourtem (BRM), oba borci za strkanici vidí žlutou kartu.

46
Střídání

Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
ze hřiště odchází Amine Adli, přichází Florian Wirtz.

46

Začal druhý poločas.

Leverkusen dělí už jen jeden poločas od historicky prvního německého titulu v klubové historii, díky proměněné penaltě totiž nad Brémami vede 1:0. Domácí byli v uplynulém dějství lepším týmem na pažitu, nicméně Werder sem tam také zahrozil a určitě není definitivně ze hry. Vše je ještě otevřené, tak se nechme překvapit, co nám nabídne druhá část.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 6:4.

Druhý poločas začne přibližně v 18:35.

45+4

První poločas skončil.

45+4

Ducksch s Woltemandem se k dlouhému nákopu některého hostujících zadáků nedostali, poslední brejk Brém se nekoná. První poločas je u konce.

45+3

Domácí chtějí poločas dokončit v klidu, rozvážně kombinují a odkrajují zbylé sekundy z nastavení.

45+2

Šance Werderu zafungovala jako facka pro Leverkusen, který dostal míč pod kontrolu a odmítá ho byť jen na chvilku odevzdat aktivním protihráčům.

45+1
Důležité

Mohlo být vyrovnáno! Schmidův centr vedl k hodně nepřehledné situaci před domácí svatyní, přičemž slabý moment své obrany skvělým zákrokem vykompenzoval Hrádecký!

44

Veljković na kruhu dlouze pátral po někom, komu by mohl přihrát. Nakonec zvolil Schmida, ten se teď snaží posunout Brémy blíže k Hrádeckému.

43

Xhakův centr končí v Zettererově náručí, tohle byl pro hostujícího brankáře vesměs jednoduchý úkol.

42

Zatím vše nasvědčuje tomu, že dalšího gólu se už v první půli nedočkáme. Hra se drží na středu.

40

Sledujeme opatrnou kombinaci Leverkusenských, kteří si u středové čáry rychle vyměňují balón.

39

První poločas se pomalu chýlí ke konci. Schmid přes stranu posunul hru pryč od své brány a nahrál na střed Bittencourtovi, hosté přechází do ofenzívy.

38
Důležité

Naopak na druhém konci hřiště byl další gól proklatě blízko! Adli se uvolnil na levé straně vápna a následnou prudkou střelou orazítkoval břevno Zettererovy brány!

37

Brémy v prvním poločase působí vysloveně bezzubým dojmem, Hrádecký je bez práce. Ze strany hostů stále čekáme na první přesnou střelu v utkání.

36

Přes levé křídlo to nevyšlo, Leverkusenští tak krátkými přihrávkami přesunuli hru napravo a zkouší to tam.

35
Důležité

Jen pár sekund po restartu hry se v obrovské šanci octil Hofmann, který ale odražený míč nasměroval jen do protihráče! To je obrovská škoda pro Bayer, Zetterer byl totiž úplně mimo pozici a jeho svatyně zela prázdnotou!

33

Uff, tohle určitě nebylo příjemné: odkopnutý míč nyní z bezprostřední blízkosti zasáhl Nathana Tellu do obličeje a způsobil mu krvavý šrám. Na plac míří zdravotníci.

32

Werder byl po delší době v útoku. Centrem na zadní tyč se pokusil domácí potrápit Agu, jehož míč byl ale až moc důrazný a spadl až za Hrádeckého svatyni.

31
Karty

První karta je na světě. Amin Adli (LEV) sice na sudího kouká s podivem, jeho verdikt ale nezmění.

30

Brémy tápou o něco méně než v posledních minutách a pomalu se svými soupeři srovnávají krok.

28
Důležité

Před Zettererem teď zavádl hotový chaos, Werder měl ale obrovské štěstí a nakonec se mu podařilo míč vytěsnit do bezpečí!

27
Důležité

Tohle nebylo vůbec špatné! Hofmann další domácí rohový kop nasměroval za vápno na Xhaku, jehož rychlý projektil někdo z hostů v šestnáctce tečoval těsně nad břevno!

26

Kossounou pod tlakem na křídle posunul míč dozadu na Hrádeckého, který obratem přesunul hru na opačnou stranu. Bayer chce co nejdříve znovu zaútočit.

25
Góly

Leverkusen právě vstřelil branku!
Historický titul je o další krůček blíž, VICTOR BONIFACE se nemýlil a proměnil pokutový kop v první trefu utkání! Zetterer sice spadl na správnou stranu, na míč letící k brankové konstrukci ale nakonec nedosáhl – 1:0!

24

Exekuci penalty si vezme na starost Boniface.

23
Důležité

Pokutový kop pro Leverkusen!

22
Důležité

Sudí Osmers se blíží kouknout k monitoru!

21
Důležité

Ale pozor, tohle by mohlo být zajímavé! Hofmann se po kontaktu se sokem ve vápně sesunul k zemi, o penaltě bude rozhodovat video!

20

Na obou stranách tomu zatím něco chybí, o čemž svědčí i aktuální nepříliš oslnivá statistika očekávaných gólů (xG): poměr je pouhých 0,36 – 0,17.

19

Sledujeme sérii hostujících přihrávek kolem středového kruhu, Wernerův tým chce jít dopředu.

18

Andrich si ve své šestnáctce proti Weiserovi počínal hodně odvážně, jeho zákrok se ovšem dle rozhodčího vešel do mezí pravidel. Pokutový kop to nebude.

17

Brémy jsou už několik minut pod mírným tlakem a nedaří se jim se zmocnit míče, Leverkusen naopak z náporu nezvládá produkovat výraznější šance.

16

Xhaka se s tím nepáral a vsadil na dalekonosnou ránu, která se od stehna bránícího Große odrazila za bránu. Zetterer se musí připravit na další roh.

15

Odpískáno postavení mimo hru, tentokrát na druhé straně. Boniface ve vápně operoval marně.

13

Zetterer se rychle dostal k míč a padl na něj, následně ho zahrál na stranu na Malatiniho. Werder hledá nějakou skulinu ve zpevněné domácí defenzívě.

12

Bayer z následného protiútoku vytěžil dnešní první rohový kop. Uvidíme, co Xabiho svěřenci vymyslí.

11

Obrana Leverkusenu si vybrala slabší chvíli a pustila jednoho z protihráčů do zakončení. Střela byla zblokována a obratem byl odmáván ofsajd.

10

Útočný faul si na křídle vynutil Woltemade, Brémy tak budou rozehrávat na vlastní polovině.

9

Hlavní rozhodčí domlouvá Andrichovi, jehož zákrok na Schmida na středovém kruhu nezůstal bez povšimnutí. Žlutá karta z toho ovšem není.

8
Důležité

Werkself se zničehonic dostali do obrovské šance! Tella vedle vápna prokličkoval kolem dvou protihráčů a narýsoval pas k zadní tyči na nabíhajícího Hincapiého, jehož následnou teč ale zastavil výborný vysunutý Zetterer!

7

Když už se Brémy dostanou na balón, život jim výrazně znepříjemňuje neúprosný domácí press. Malatini míč pro jistotu posílá dozadu na Zetterera.

5

Úvodní minuty střetnutí jsou hodně klidné, ani jedné straně se nedaří prorazit blíže ke svatyni soupeřů. Aktivnější je nicméně stále Leverkusen.

4

Postranní rozhodčí Adliho přistihl v ofsajdu, hra bude pokračovat odkopem z dílny Zetterera.

3

Malatini na křídle zneškodnil Tellu a rychle se pokusil míč nasměrovat dopředu, kde si jej ale zpracoval jen protihráč. Bayer se vrací do útoku.

2

Domácí toho na první dobrou před Zettererem moc nevymysleli, ten tak bude za chvíli odkopávat.

1

Leverkusen rychle otupil první hostující útok, zmocnil se míče a nyní ho drží těsně před středovou čarou.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní výkop obstarají Brémy, jdeme na věc!

Oba celky nastupují před našlapané tribuny BayAreny, domácí v černočervených a hosté v bílých dresech.

Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný nedělní podvečer, utkání začíná za pár minut. Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní sestavy.

Úvodní sestavy:

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Kossounou, Tah, Tapsoba – Tella, Andrich, Xhaka, Hincapié – J. Hofmann, Adli – Boniface.
Náhradníci: Kovář – Stanišić, Arthur, Grimaldo, Frimpong, Wirtz, Palacios, Puerta, Schick.
Trenér: Xabi Alonso.

Werder Brémy: Zetterer – Malatini, Groß, Veljković – Weiser, Schmid, Lynen, Bittencourt (C), Agu – Woltemade, Ducksch.
Náhradníci: Haesler – Röcker, Deman, Hansen-Aarøen, Opitz, Kownacki, Imasuen.
Trenér: Ole Werner.

Rozhodčí: Osmers – Kempter, Siewer.

DNEŠNÍ DELEGACE

Hlavním rozhodčím dnešního utkání bude zkušený Harm Osmers, kterého si mohou vybavit fanoušci Sparty: řídil totiž mimo jiné i prosincové utkání Pražanů s kyperským Limassolem v Evropské lize. Jeho asistenty budou pánové Robert Kempter a Thorben Siewer.

PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Dnešní soupeři na sebe poprvé v této sezóně narazili na konci listopadu a body tehdy, dle očekávaní, bral Bayer. Už v deváté minutě se tehdy dostal do vedení po vlastním gólu Demana, na který pak později navázali Frimpong a Grimaldo. Sečteno, podtrženo – 0:3.

25. 11. 2023: Brémy – Leverkusen 0:3 (0:2)

Branky: 9. Deman (vl.), 42. Frimpong (Hincapié), 76. Grimaldo (Adli).

Žluté karty: 14. Bittencourt (BRM), 36. Friedl (BRM), 54. Deman (BRM) – 77. Grimaldo (LEV).

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 1:5. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 15:4.

Werder Brémy: Zetterer – Veljković, Friedl (C), Jung (83. Stark) – Weiser, Bittencourt (72. Njinmah), Stage, Schmid (83. Lynen), Deman (56. Agu) – Borré (72. Woltemade), Ducksch.
Hlavní trenér: Ole Werner.

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Kossounou, Andrich, Hincapié – Frimpong (81. Tella), Xhaka (89. Puerta), Palacios, Grimaldo – Hofmann (89. Amiri), Wirtz (81. Hložek) – Boniface (71. Adli).
Hlavní trenér: Xabi Alonso.

WERDER BRÉMY (12. místo)
28 Z, 8–7–13, 36:44 (-8), 31 bodů

Brémám se minulý víkend podařilo po čtyřech porážkách v řadě zastavit krvácení, z duelu s trochu tápajícím Frankfurtem totiž vydřely bod. Mohly přitom pomýšlet i na tři, jenže po vyloučení Stageho na Veljkovićův gól odpověděl Tuta a zařídil výsledek 1:1.

Ač se jednalo jen o remízu, tým trenéra Wernera jí potřeboval jako sůl. Díky ní totiž aspoň trochu oddálili obávanou šestnáctou barážovou pozici, kterou okupuje Mohuč, a na kterou momentálně mají jen pětibodový náskok. Inu, uvidíme, jak se jim bude dařit dnes.

Poslední zápasy Brém
5. 4. (liga): Frankfurt – Brémy 1:1
30. 3. (liga): Brémy – Wolfsburg 0:2
21. 3: (přát.): Hannover – Brémy 3:1

Nejlepší střelci Brém
Marvin DUCKSCH – 27 Z, 9 branek
Justin NJINMAH – 24 Z, 6 branek
Mitchell WEISER – 24 Z, 3 branky

BAYER LEVERKUSEN (1. místo)
28 Z, 24–4–0, 69:19 (+50), 76 bodů

Chybí už jen poslední krok. Aby měli svěřenci Xabiho Alonsa už dnes večer jistotu toho, že jejich neuvěřitelná sezóna skončí ziskem historicky prvního titulu, musí Werder porazit. Bayernu se Stuttgartem v případě tříbodového zisku Leverkusenu zbydou jen oči pro pláč.

Werkself si krom Meisterschale brousí zuby i na další dvě trofeje, stále totiž figurují v poháru i v Evropské lize. Ve druhé jmenované soutěži mají navíc nakročeno do semifinále, jelikož ve čtvrtek po ohromném tlaku zlomili vzdorující West Ham a góly Hofmanna a Bonifaceho si vytvořili dobrý základ do odvety.

Poslední zápasy Leverkusenu
11. 4. (EL): Leverkusen – West Ham 2:0
6. 4. (liga): Union Berlín – Leverkusen 0:1
3. 4. (pohár): Leverkusen – Düsseldorf 4:0

Nejlepší střelci Leverkusenu
Victor BONIFACE – 17 Z, 10 branek
Alejandro GRIMALDO – 28 Z, 9 branek
F. Wirtz, J. Frimpong – 8 branek

Příjemnou neděli u sledování Bundesligy! V BayAreně se dnes možná bude psát historie, Leverkusen si proti Brémám totiž může zajistit mistrovský titul.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.