Plzeňští fotbalisté v sobotu při obnovené soutěžní premiéře trenéra Miroslava Koubka v Teplicích herně i výsledkově (0:1) propadli. Navíc kvůli zranění kotníku odstoupil kapitán a stoper Lukáš Hejda, jehož čtvrteční start je nejistý. Zápas nedohrál ani záložník Roman Květ, který rozšířil početnou marodku. Na delší dobu jsou mimo i obránci Milan Havel, Luděk Pernica a Filip Čihák, zdravotní problémy měl také krajní univerzál Cadu.

Viktoria se loni po tříleté absenci vrátila do skupinové fáze pohárů. Ještě pod koučem Michalem Bílkem senzačně prošla z druhého předkola až do skupiny elitní Ligy mistrů, i když v konkurenci gigantů Bayernu Mnichov, Interu Milán a Barcelony skončila poslední bez bodu. V předkolech ale doma Plzeňští drží osmizápasovou vítěznou sérii.

Drita ještě nikdy nehrála hlavní fázi některé ze soutěží UEFA. Kosovští vicemistři ještě nový ligový ročník neodstartovali, v přípravě prohráli 0:2 s Craiovou a 0:1 s jiným rumunským týmem Iasi, poté porazili Vllaznii Požeran 6:0 a remizovali s dalším kosovským soupeřem Prištinou 1:1.

Plzeňský trenér Miroslav Koubek se po prohře v úvodním ligovém kole v Teplicích (1:0) rozhodl pro několik změn. Tou nejzásadnější je přechod z formace 4-2-3-1 na rozestavení 3-5-2. Nasazením dvou útočníků si trenér určitě slibuje větší střeleckou aktivitu.

Traoré
69. min Durosinmi o hráči
22 Cadu
Cadu
69. min Řezník o hráči
Vlkanova
46. min Bucha o hráči
23 Kalvach
Kalvach
10 Kopic
Kopic
55. min Mosquera o hráči
Sýkora
11 Vydra
Vydra
15 Chorý
Chorý
79. min Kliment o hráči

Selmani
78. min Prapashtica o hráči
8 Baftiu
Baftiu
64. min Dabiqaj o hráči
10 Jashari
Jashari
89. min Blerim Krasniqi o hráči
4 Broja
Broja
Hokemba Ovouka
64. min Ajzeraj o hráči
9 Tahiri
Tahiri
78. min Vitija o hráči

Rozhodčí: Nalbandjan - Kazarjan, Hovhannisjan

Hráčských změn udělal Koubek hned pět. Na hrotu nastoupí dvojice Vydra-Chorý, v obraně doplní zkušeného Hejdu nové posily Traoré a Dweh. Místo Řezníka nastoupí na pravé straně Cadu.

Hráči už jsou připraveni na hrací ploše, utkání brzy začne.

Úvodní výkop obstarají hosté z Kosova.

1

Začal první poločas utkání Plzeň - Drita

1

Drita se pokusila vstoupit do utkání ofenzivně, o balón však přišla a vykopávat bude Staněk.

2

Cadu se pokusil obejít Thaqiho, ale byl ubráněn. Plzeň pokračuje v rozehrávce okolo středu pole.

3

Kopic centroval do vápna, ale Vlkanova těžký míč nedokázal zpracovat. Odkopávat bude brankář Smakiqi.

4

Chorý zabojoval o zdánlivě ztracený míč a získal autové vhazování pro Plzeň.

5

Plzeň zatím velmi dobře napadá a dokáže se velmi rychle po ztrátě dostat zpět k míči.

6

Ovouku dvakrát odcentroval, ani jednou však nenašel své spoluhráče a míč získala Plzeň.

6

Sýkora centroval a Chorý se málem dostal k balónu. Brankář Smakiqi podklouzl, ale pomohl mu stoper Agyare.

8

Vlkanova si při snaze získat míč pomohl nedovoleně. Rozehrávat bude Drita z vlastní poloviny.

9

Dweh si i pod tlakem troufl na přihrávku patičkou, Plzeň i díky tomu udržela míč a bude se snažit překonat obranu soupeře.

11

Vydra centroval do vápna, před hloučkem plzeňských hráčů míč na roh odkopl Broja.

12

Roh byl sražený do autu, Plzeň si rozehrávku zopakuje.

12

Hejda se dostal hodně vysoko, byl však až příliš důrazný a kromě míče trefil i brankáře Smakiqiho - faul.

15

Jashari nemířil přesně a vysoko přestřelil branku z nařízeného přímého kopu.

14
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jindřich Staněk (Plzeň)
Staněk teď vůbec neodhadl výběh z branky a fauloval unikajícího Tahiriho.

17

Brankář Smakiqi si s rozehrávkou dává na čas, plzeňský trenér Koubek si ukazuje na hodinky a volá na rozhodčího.

18

Vlkanova byl faulován Brojou, Plzeň bude rozehrávat volný přímý kop.

19

Sýkorův centr našel hlavu Chorého, ten však nezamířil přesně.

20

Selmani se teď pokusil obejít Dweha, stoper Plzně ho však do žádné šance nepustil a navíc získal míč pro svůj tým.

21

Plzeň zatím více drží míč, kromě centrovaných míčů ale nedokáže ohrozit obranu soupeře a často ji trápí nepřesnosti na útočné polovině.

23

Kalvach zrychlil hru patičkou, výsledkem pěkné kombinace byl centr, který sklepl Kopic pod sebe. Našel ale pouze nohu obránce.

23

Sýkora opět centroval, tentokrát našel Vlkanovu, který bránu přestřelil o několik metrů.

25

Traoré napřáhl ke střele z velké vzdálenosti, skákavou střelu však brankář Smakiqi zlikvidoval.

26

Ovouka se hnal do šance a dokázal i vysřelit, rozhodčí však vzápětí signalizoval ofsajd.

27

A opět Ovouka. Tentokrát bylo vše v souladu s pravidly, ale dobře rozehranou akci zakončil Tahiri střelou vedle.

29

Plzeň využila ponechanou výhodu, Cadu odcentroval, ale pro míč si došel brankář Smakiqi.

30

Domácí fotbalisté se opět rychle dostali k balónu, jejich útočné snahy po zemi však nadále končí ještě před velkým vápnem.

32

Sýkora se pokusil v souboji obejít Selmaniho, ale podklouzl a míč se mu odkutálel až za brankovou čáru.

33

Drita opět de facto odevzdala Plzni míč, a domácí tak mohou nadále zkoušet překonat obranu svého soupeře.

33

Centr na Chorého byl přetažený, v klidu ho do rukavic sebral Smakiqi.

34

Hezká kombinace Plzně, Vydra si narazil nejprve s Vlkanovou a poté s Chorým, než stačil zakončit, vlétl mu pod nohy stoper Salihu.

35

Chorý si dobře pokryl míč a přiměl Broju k faulu. Plzeň bude rozehrávat přímý kop kousek od rohového praporku.

36

Centr Sýkory nebyl přesný, následná střela Cadua mířila nad bránu.

37

S brankářem Smakiqim už si promluvil i hlavní rozhodčí. Řekl mu, ať svou rozehrávku zbytečně neprotahuje.

38

Plzeňská snaha o kombinaci skončila faulem Sýkory na Krasniqiho.

40

Dweh velmi dobrým obranným zákrokem zastavil slibně rozjetou akci po ose Selmani-Jashari.

41
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ibrahim Traoré (Plzeň)
Traoré vlétl do souboje s Ovoukou až příliš agresivně a srazil křídelníka k zemi.

42

Ovouka si vyžádal ošetření a po chvíli se zvedl ze země.

43
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Blendi Baftiu (Drita)
Baftiu sestřelil unikajícího Sýkoru a rozhodčí s trestem neváhal.

44

Hra teď vinou faulů ztratila tempo, Plzeň se to pokouší změnit.

44

Kopic si při zpracování pomohl rukou, a ukončil tak útočnou akci.

45

Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty.

45

Další centry a opět neúspěšné. Nejprve Sýkora a po něm Vlkanova nedokázali přihrát přesně.

45

Obří tlak v závěru prvního poločasu. Úplně volný Traoré se dostal k míči na malém vápně, hradbu těl ale neprostřelil. Kalvach vzápetí vrátil míč do pokutového území, Chorého střelu však vychytal Smakiqi.

46

Bucha se ihned zapojil do hry, jeho střela z hranice vápna ale postrádala větší razanci.

46
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Raddy Hokemba Ovouka (Drita)

49

Chorý prodloužil centrovaný míč na Vydru, který byl ve vápně osamocený, ale trefil pouze břevno, odkud míč zamířil mimo.

50

Plzeň pokračuje v aktivní hře, Cadu s Chorým zabojovali a získali alespoň autové vhazování.

51

Sýkorův centr našel Chorého, ten ale hlavičku nedokázal usměrnit na bránu a míč pouze lehce posunul k obráncům Drity.

52

Plzeň začala druhý poločas velmi aktivně, Drita nemá kvůli napadání domácích téměř žádný prostor na rozehrávku.

54

Další zajímavá akce Plzně, Kalvach ale vystřelit nedokázal a Selmani se následně nechal faulovat Sýkorou.

55

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Jan Kopic, nahradil ho Jhon Mosquera

56

Útočná snaha Drity opět skončila velmi rychle, po autovém vhazování Selmanimu utekl míč do zámezí.

56
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Muharrem Jashari (Drita)

57

Sýkora si už tradičně staví míč k rozehrávce volného přímého kopu. Tentokrát však z centru žádný závar nebyl, obrana si s ním poradila.

58

Agyare a Mosquera se srazili hlavami, oba hráči jsou teď ošetřování.

60

Cadu se pokusil odcentrovat, jeho pokus srazil Thaqi pouze na rohový kop.

61
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Florjan Smakiqi (Drita)
Rozhodčímu došla trpělivost a udělil Smakiqimu trest za zdržování.

60

Chorý fantasticky prodloužil centru z rohu na Mosqueru, který prudkou hlavičkou trefil vyběhnuvšího gólmana Smakiqiho. Balón si následně našel Sýkora, ale trefil pouze hlavu právě Mosquery, od níž se míč odrazil do zámezí.

63

Drita se pokusila o rychlý protiútok, míč na Tahiriho byl však příliš prudký a doletěl až ke Staňkovi.

64

Vydra se dostal k hlavičce po centru Mosquery, mířil ale vedle.

64

Střídání Drita: ze hřiště odešel Blendi Baftiu, nahradil ho Albert Dabiqaj

64

Střídání Drita: ze hřiště odešel Raddy Hokemba Ovouka, nahradil ho Almir Ajzeraj

65

Další neúspěšný protiútok Drity, domácí zatím ve druhém poločase nemají problém těmto snahám zabránit.

68

Plzeň má nadále územní převahu a zkouší štěstí centrovanými balóny. Jeden takový zakončil Mosquera slabou hlavičkou přímo do rukavic Smakiqiho.

69

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Cadu, nahradil ho Radim Řezník

69

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Ibrahim Traoré, nahradil ho Rafiu Durosinmi

69

Řezník byl hned po svém nástupu u obří šance. Hlavou se štěstím sklepl na Chorého, kterého opět vychytal Smakiqi.

70

Plzeňský roh sice nepřinesl úspěch, domácí se však vzápětí opět dostal k míči a vymýšlí, co s ním provedou.

71

Dweh se po odkopu svíjel na zemi, ale vypadá to, že bude v zápase pokračovat.

72

Chorý pohotově vystřelil z otočky na hraně vápna, nemířil ale přesně a branku minul.

72

Bucha opět střílel z podobné pozice jako v úvodu druhé půle, i tentokrát si s jehou slabou střelou doprostřed brány Smakiqi poradil.

74

Kalvach zkusil střelu z voleje, míč se ale odrazil od obránce do autu.

75

Durosinmi zkusil dlouhý aut na Chorého, míč se odrazil před vápno k Sýkorovi, který nastřelil obránce Drity.

75

A další centr, Mosquera hledal opět Chorého, který sice udržel míč ve hře, ale Krasniqi ho odkopl mimo vápno.

76

Tlak Plzně vrcholí, Vydra se dostal k odraženému míči a z voleje zamířil pouze vedle tyče.

77

Dritě se nedaří pořádně dostat na útočnou polovinu a nadále se musí bránit.

78

Durosinmi na míč nedosáhl, odkopávat bude Smakiqi.

78

Střídání Drita: ze hřiště odešel Ardit Tahiri, nahradil ho Leonat Vitija

78

Střídání Drita: ze hřiště odešel Kastriot Selmani, nahradil ho Albin Prapashtica

79

Durosinmi na kraji vápna nabil Buchovi, který tentokrát vypálil prudkou ránu, která ale minula bránu.

79

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Tomáš Chorý, nahradil ho Jan Kliment

80

Další břevno. Mosquera se dostal k míči, který propadl celým vápnem, ale Smakiqi opět zasáhl a míč se od něj odrazil do břevna a mimo hřiště.

81

Po rohu byl ve vápně Drity zmatek, jeden z obránců nakonec dokázal míč odkopnout až na polovinu hřiště. Plzeň se nadechuje k dalšímu útoku.

83

Protiútok Drity nepřinesl žádné nebezpečí pro obranu Plzně. Thaqi si následně lehl na zem kvůli křečím a vypadá to, že nemůže pokračovat.

86

Z ničeho nic šla Drita do šance dva na dva, Dabiqaj ale sám před Staňkem selhal a zamířil vedle.

87
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Rron Broja (Drita)

87

Nepříjemný střet mezi Durosinmim a Smakiqim. Oba hráči ale vyvázli bez vážnější zdravotní újmy.

89

Plzeň opět obléhá pokutové území Drity, tentokrát se ke střele nedostala.

89

Střídání Drita: ze hřiště odešel Muharrem Jashari, nahradil ho Blerim Krasniqi

90

Zbytečná chyba Dweha při snaze přenést hru na druhou stranu. S blížícím se koncem základní hrací doby získává míč Drita.

90

Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

90

Drita začne nastavení v rohu útočné poloviny a s rozehrávkou autu nikam nepospíchá.

90

Thaqi to udělal chytře a získal pro svůj tým autové vhazování. Drita tak Plzeň zatím nepustila k závěrečnému náporu.

90

Plzeň už se dostala k míči a rozjíždí jeden z posledních útoků dnešního utkání.

90

Durosinmi byl teď příliš důrazný ve vzdušném souboji a fauloval stopera Salihua. Plzeňská akce tak velmi rychle skončila.

90

Krasniqi získal na Hejdovi faul a další cenné vteřiny pro svůj tým.

90

Ajzeraj odcentroval pouze do rukavic Staňka, u míče je opět Plzeň.

90

Dweh zastavil rychlý protiútok, ale u míče bude následující vteřiny Drita poté, co míč zamířil do autu.