Viktoria Plzeň si účast ve třetím předkole Konferenční ligy zajistila minulý týden vítězstvím v odvetě proti kosovské Dritě (2:1). Kvůli nefunkčnímu osvětlení bylo utkání několikrát přerušeno a rozhodl ho až gólem v 21. minutě nastavení Erik Jirka.

Pro Západočechy to byla první soutěžní výhra v letošní sezoně. Hned o víkendu na ni navázali prvním ligovým triumfem, v domácím prostředí porazili Baník Ostrava 3:1.

Maltský tým Gzira United už má za sebou dvě předkola Konferenční ligy. V tom prvním zdolala severoirský Glentoran (2:2, 2:1 a 14:13 na pen.), ve druhém si poradila s lucemburský celkem Dudelange (2:0, 1:2).

Pro Gziru to zároveň byly prozatím jediné soutěžní zápasy v této sezoně, maltská ligová soutěž se rozehraje až v září.

o hráči
16. min Mosquera o hráči
20 Bucha
Bucha
o hráči
75. min Vlkanova o hráči
23 Kalvach
Kalvach
o hráči
22 Cadu
Cadu
o hráči
75. min Kopic o hráči
Durosinmi
o hráči
56. min Kliment o hráči
15 Chorý
Chorý
o hráči
31 Šulc
Šulc
o hráči
75. min Traoré o hráči

o hráči
79. min Riascos o hráči
20 Romero
Romero
o hráči
47 B. Borg
B. Borg
o hráči
90. min Pace o hráči
21 Essaka
Essaka
o hráči
46. min A. Borg o hráči
8 Scerri
Scerri
o hráči
87. min Ewertton o hráči
74 Wilkson
Wilkson
o hráči
79. min Azizi o hráči

Rozhodčí: Thorarinsson - Sigurdsson, Sigurdarson
Počet diváků: 10 142

1

Začal první poločas utkání Plzeň - Gzira United

2

První střelecký pokus mají na kontě hosté. Mendoza napřáhl z uctivé vzdálenosti, trefil prostor branky. Staněk byl připraven a bez potíží zasáhl.

3

Bucha nahrál přímo soupeři, Plzeň se musí vracet.

4

Essaka se zkusil protáhnout po levém křídle, domácí ho zavčasu zastavili.

5

Chorý v náběhu na dlouhý centr. Sklepl ho do území, kde nebyl nikdo, a jako první se míče stačili zmocnit hosté.

6

Wilksonovi strčil do pokusu o střelu jeden z plzeňských hráčů.

7

Jirka se pokusil převzít přihrávku na levém křídle, jako skála se mu postavil Chabá. Domácí hráč od něho odpadl.

8

Dweh si seběhl k rohovému praporku, přes nedovolené atakování stačil míč v klidu předat Staňkovi.

9

Rychlý přechod Plzně do útoku korunoval Šulc střelou ze střední vzdálenosti do středu branky.

10

Pavel Bucha (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Gzira United 1:0
Plzeň si rozehrála aut na levém křídle, po několika výměnách nakrátko zatočil centr směrem k brance Bucha a míč proletěl až do sítě. Dobrou práci před brankou udělal Chorý, který dával najevo, že chce zakončovat, a brankář hostí do poslední chvíle nevěděl, na co má reagovat.

13

Před pokutovým územím Plzně zůstává ležet Jirka, hosté pokračují v útoku.

13

Až to byl Durosinmi, kdo dokázal odkopnout balon do autu.

14

Jirka leží na boku a maséři ho opatrně prohlížejí.

15

Pro Jirku jede vozík s nosítky.

16

Plzeňský fotbalista za sebou při nastupování na vozík táhne pravou nohu. Evidentně má obrovské bolesti, tohle je smutný moment.

16
Střídání

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Erik Jirka, nahradil ho Jhon Mosquera

17

Nyní pro změnu leží na zemi zranění Dias, drží se za kontík.

18

Aniž by rozhodčí přerušil hru zvedá se Dias na nohy a běží si pro balon. Tak to asi nic vážného nebylo.

19

Essakův útočný faul dává míč Plzni.

19

Dwehův pas přeletěl všechny spoluhráče, kteří si nabíhali.

20

Bucha vypíchnul přihrávku hostí, míč mu ale odskočil daleko od nohy, takže nemohl jít za ohrožením branky.

20
Důležité

To se Buchovi povedlo o pár vteřin později. Vypálil z nějakých dvaceti metrů, střela před gólmanem Gziry „zaplaval“ a tak ho raději vyrazil na roh.

21

Mosqura si v pokutovém území soupeře nerozuměl s Šulcem, nahlas si to vysvětlují.

23

Rafiu Durosinmi (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Gzira United 2:0
Rychlými narážečkami před pokutovým územím si Plzeň vypracovala šanci, sám před brankářem se zjevil Durosinmi a obhodil ho. Cassar mu to výrazně usnadnil tím, že šel moc brzo na zem, takže v okamžiku střely už seděl a nemohl udělat zákrok.

27

Kalvach se tancem nad míčem uvolnil, střelu poslal vysoko nad.

27

Pokus vysunout Essaku dlouhým pasem hostům nevyšel, pas letěl nepřesně.

28

Chabá dostává varování od rozhodčího za to, jak podrazil Cadua.

30

Chorý znepříjemňuje rozehrávku Mentzovi.

32
Důležité

Kalvachova přihrávka ideálně našla Chorého, který si z opačné strany pokutového území dostal náběhem až na přední tyč. Odtud hlavičkoval těsně vedle.

34

Osobní souboj s Mosquerou odnesl Wilkson přišlápnutou nohou.

34

Thiaguinho to kopl skoro stejně dobře jako Bucha při gólové akci, míč se z jeho kopačky také stáčel k brance. Plzeň ale měla prostor před malým vápnem dobře pokrytý.

36
Důležité

Kalvach orazítkoval tyč!

36

Mosquera přetáhl svůj centr na zadní tyč, Chorý vracel do ohně, brankář Cassar si míč stahuje pro sebe.

38
Důležité

Také Hejda trefuje tyč, hlavou téměř perfektně prodloužil dobře zahraný rohový kop.

38
Důležité

Ve stejné minutě břevno, orazítkoval ho hlavičkou Durosinmi!

40

Šulcův centr skončil u Cassara, přetížená obrana hostí si teď na pár vteřinek vydechne.

41

V další akci Plzně Durosinmi svůj centr přetáhl až do zámezí.

41

Chorý si na levém křídle obhodil Romera, bez potíží ho obešel, v pokutovém území ale narazil na Diase a oba spadli. Na zemi si svůj souboj vysvětlují.

44

Po jednom hráči z obou stran je po srážce hlavami na trávníku. Z plzeňské strany je to Bucha.

45

Nastavují se čtyři minuty.

45

Po přerušení kvůli ošetření hráčů ztratila hra trochu tempo, blíží se přestávka. Domácí kontrolují míč.

45

Nepovedený Romerův odkop málem ohrozil branku hostí.

45
Důležité

Nepřehledná situace na hranici velkého vápna soupeře, kde byl zřejmě podražen Kalvach. Rozhodčí nezapískal, hned po zákroku pálil Chorý těsně vedle tyče.

46

Čtyřicet vteřin stačilo Chorému, aby si Durosinmimu řekl o přihrávku a vystřelil těsně vedle.

48

Krátký moment, kdy si i Gzira užila míče. Její rozehrávku přerušil ostrým faulem při pokusu o napadání Cadu.

50

I přes naražení nebo postrčení prošel Kalvach do pokutového území, předal do levé strany Mosquerovi, tomu se ale nepovedl centr.

51

Zase plzeňští nenechali soupeře v klidu kombinovat a přejít polovinu hřiště. Gzira se odhodlala k nákopu, který skončil ofsajdem.

52
Důležité

Durosinmi zblízka hlavičkoval k zadní tyči, Cassar jeho zakončení dokázal vyrazil před sebe. Dobíhající Hejda z otočky promáchl.

54

Plzeň pokračuje v soustředěném tlaku z první poloviny zápasu, její fanoušci se na tribunách dobře baví.

56

Zdravotní potíže má Durosinmi, protahuje si nohy, možná má křeč.

56
Střídání

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Rafiu Durosinmi , nahradil ho Jan Kliment

57

Poměrně nebezpečná akce Gziry. Na centr si v pokutovém území Plzně počkal Thiaguinho, pustil si míč na nohu a dokázal i vystřelit. Staněk si počíhal na brankové čáře a zasáhl.

59

Hosté si chtějí zahrát fotbal, to je vidět. Snaží se o přihrávky po zemi, domácí obrana musí být pozorná.

60
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jackson Mendoza (Gzira United)
Šulc unikal středem, tak ho Mendoza musel zastavit.

60

Bucha si po Kalvachově přiťuknutí udělal prostor na ose hřiště, dal si míč na levačku, trefil ale Borga.

63

Plzeň pokračuje v dobývání obrany fotbalového trpaslíka.

65

Domácí to zkusili narážečkami v pohybu, Chorému míč sjel po kopačce. Chvilku bude hrát Gzira.

65

Už ne, rychle po zisku míče pálí Kliment. Těsně minul horní roh po brankářově levici.

66

Kalvach se snažil vytlačil Scerriho až na polovinu maltského týmu, počínal si u toho až příliš důrazně.

68

Hranáčovi nesedla průniková přihrávka, poslal ji až k Cassarovi.

68
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Carlos Chabá (Gzira United)

70

Šulcovu střeli kryje Cassar.

71

Cadu už byl zády do hřiště, pomohl si patičkou. Nastřelil soupeře a vybojoval aut.

73

Chorý se probíjí pokutovým územím, soupeř ho brání rukama nohama, na závěr akce ho povalil.

73

Pavel Šulc (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Gzira United 3:0
Obrana Gziry se nechala zcela rozhodit dvěma centry ze strany, uprostřed pokutového území nechala zcela volného Šulce a ten po Mosquerově ideálním pasu bez potíží zvyšuje.

75

Plzeň už je v klidu a chystá si několik hráčů na střídání.

77

Plzeň napadala ve dvou hráčích, Cassar raději odkopává balon na tribunu.

Střídání

Střídání Gzira United: ze hřiště odešel Jackson Mendoza, nahradil ho Luis Riascos

80

Chorý si pro míč došel hlouběji do pole, tam byl faulován.

80

Počet diváků 10 142 (87 % z kapacity 11 700)

80

Pro Kalvachův centr si došel Cassar.

81
Důležité

Tak i Kliment trefuje tyč! To už je čtvrtá v podání Plzně.

82

na Mosquerův centr nedoskočil Chorý.

83

Kopicův pas před branku Gziry vyvolal velký zmatek kolem malého vápna, postupně se tam skáceli tři nejspíš zranění hráči.

83

Z domácí strany jsou to Chorý a Hejda.

83

Opakovaný záznam ukazuje, že Hejdu při vybíhání lehce strčil Cassar a Hejda narazil do Chorého.

84

Kapitán Plzně už je na nohou, a vypadá to, že brzo bude i Chorý.

85

Už se zase hraje, po míči rozhodčího kombinuje směrem dozadu Plzeň.

86

Hosté už toho mají dost, každý osobní souboj je bolí, i když nejde o faul.

87

Na trávníku zůstává Scerri, říká si o střídání.

87
Střídání

Střídání Gzira United: ze hřiště odešel Zachary Scerri, nahradil ho Ewertton

89

Plzeň zápas s radostí a na míči dohrává.

90

Mosquera se na levém křídle pokusil protáhnout kolem A. Borga. Asi by byl raději, kdyby rozhodčí odpískal faul, ale je z toho roh a to je v tomto případě jedno a to samé.

90

Nastavuje se pět minut.

90

na začátku nastavení vletěl Chorý do Cassara, a ukázal mu, jak se chodí do hlavičkových soubojů v Plzni.

90

Vlkanova se dostal do souboje s Ewerttonem, a všechno nasvědčuje tomu, že hráč hostí Vlkanovu po spadnutí na zem kopnul.

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ewertton (Gzira United)

90
Střídání

Střídání Gzira United: ze hřiště odešel Brooklyn Borg, nahradil ho Deyan Pace

90

Jan Kopic (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Gzira United 4:0
Ještě jedna gólová radost pro Plzeň. Traoré na vzdálenost několika desítek metrů viděl zapomenutého Kopice, který stál sám proti brankáři a mazácky ho obhodil.