Středa 28. září 2022, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 28. září 2022 Den české státnosti

Online reportáž

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Plzně, která svého soupeře porazila poměrem 1:0. Viktoriáni měli i v úvodu druhého poločasu více ze hry, navíc se o jedinou branku tohoto zápasu dokázal postarat Lukáš Hejda, jenž využil rohový kop svého celku. Následně se začal projevovat také ruský celek, avšak jeho největší příležitost jen o vlásek minula branku. Plzeň tak zvládla další přípravné utkání, herní projev ale nebyl zrovna ideální.

90+1

Konec zápasu.

90+1

Ufa se pokouší založit jednu z posledních akcí tohoto zápasu.

Sestava FC Ufa
Bělenov (70. Černov) – Alikin (69. Bizjak), Pucko, Tabidze (63. Giorgiobiani), Suchov – Alijev, Carp (73. Zasejev), Vaněk (63. Jokič), Thill (58. Fomin) – Igboun (39. Kozlov), Sysujev (66. Jemeljanov)
Náhradníci: Šafinskyj – Bizjak, Jemeljanov, Fomin, Jokić, Kozlov, Krotov, Nikitin, Trošečkin, Vlasov, Vombergar, Zasejev, Mochbaljev, Gjorgobjani, Černov

Sestava FC Viktoria Plzeň
Hruška – Havel (63. Řezník), Pernica, Brabec (46. Hejda), Kovařík (63. Hloušek) – Janošek (63. Hrošovský), Kalvach (63. Hořava) – Kayamba (63. Krmenčík), Čermák (46. Herc), Kopic (46. Mihálik) – Beauguel (46. Chorý)

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Plzeňští stále vedou nejtěsnějším možným způsobem, dost možná se bude nastavovat.

87

Kozlov si dokázal naskočit na standardní situaci, která směřovala zhruba metr vedle branky. Hruška se za tímto pokusem pouze ohlédl.

85

Do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut. Poslední minuty nepřinášejí nic moc zajímavého, naopak je k vidění plno nepřesností.

84
Důležité

Málem bylo srovnáno! Trestuhodně příliš prostoru měl kolem Fomin, jehož technické zakončení proletělo kousek vedle branky.

83

Viktoriáni mohli udeřit prostřednictvím rohového kopu, avšak ten dopadl pouze na hlavu jednoho z protihráčů. Černov bude vykopávat od branky.

82

Jemeljanov se na levém křídle dostal k centru, který přinesl pouze útočný faul Kozlova. Je pískáno, o rozehrávku se postará sám brankář Hruška.

81

Chorý se u pokutového území snažil přihrát na vedle stojícího Herce, jenomže tento záměr mu znemožnil jeden z protihráčů. Ufa je tak u balónu.

80

Defenzíva Viktorie se dostala z obtížné situace, přičemž to dalekonosným přenesením hry zkoušel Hrošovský, po jehož pasu se k míči dostal Řezník.

79

Po delší době si s míčem pohrál také ruský brankář Černov, který ho okamžitě vyhodil do strany, kde se o aktivní napadání stará Krmenčík.

74

Avšak ani ten nepřinesl vážnější nebezpečí pro celek ze západu Čech. Hruška musel urychleně jednat, úspěšně se mu podařilo najít Řezníka.

73

Ve skluzu se podařilo zasáhnout Hejdovi, který před branku nepustil centr z levé strany. Ufa se konečně dostala k náznaku šance, nyní bude zahrávat roh.

72

Už se opět pokračuje ve hře. Řezník si v souboji s Kozlovem pomáhal rukama, což odhalil také hlavní sudí, který Ufě nařídil standardní situaci.

71

Až nyní sudí nařídil "oficiální" přestávku na doplnění tekutin. Nutno dodat, že v místě konání tohoto zápasu panuje hodně teplé počasí.

70
Důležité

Hlouškova nabídka nakonec přinesla zajímavé zakončení v podání Chorého, který pravou nohou orazítkoval horní konstrukci branky.

69

Do kombinace svého celku se zapojil také brankář Hruška, který na pravém křídle dokázal najít nohu Hejdy, jenž trefil pouze napadajícího Kozlova.

68

Nakonec se jednalo o zadáka Alijeva, který na malý moment musel za postranní čáru, avšak krátce poté se dostavil zpět na hrací plochu.

67

Nehraje se něco málo přes minutu, zatím to nevypadá příliš optimisticky. Ostatní hráči okamžitě seběhli k postranní lajně, kde doplnili tekutiny.

66

Hlavní sudí nyní přerušil hru, na zemi se totiž ocitl jeden z hráčů ruského celku. Na scénu přispěchal lékařský personál, který již hráče ošetřuje.

64

Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, Plzeň stále vede o jednu branku. Navíc se na hrací plochu dostala celá řada nových tváří.

63
Střídání

Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jan Kovařík, přichází Adam Hloušek.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Joel Ngandu Kayamba, přichází Patrik Hrošovský.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Dominik Janošek, přichází Tomáš Hořava.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Milan Havel, přichází Radim Řezník.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Lukáš Kalvach, přichází Michael Krmenčík.

59

Plzeňský brankář rovněž okusil práci s hracím předmětem, jednalo se o rutinní odkop od branky, který zamířil na hlavu forvarda Chorého.

58

Ufa je i nadále směrem dopředu naprosto neškodná, což se potvrdilo také při další akci, přičemž se míč snesl pouze za Hruškovu svatyni.

57

Bělenov celkem dlouho váhal s rozehrávkou, přičemž i v tomto případě zkoušel hru roztáhnout na levou stranu, kde se Viktoria dostala k míči.

56
Góly

Plzeň právě vstřelila branku!
Až nyní se český celek konečně dostal kýžené branky! Viktoriáni totiž zahrávali další rohový kop, pro který si chtěl seběhnout brankář Bělenov, avšak na padající bochánek nakonec nedosáhl, čehož využil LUKÁŠ HEJDA, jenž míč usměrnil do sítě.

56

Rohový kop byl rozehrán nakrátko, načež se jeden z hráčů Plzně dostal k ráně zpoza pokutového území, jenomže tu zablokoval pozorný protihráč.

55

Na pravém křídle si o přihrávku řekl Havel, po jehož přihrávce se do zakončení dostal Kalvach, jehož střelecký projektil přinese další rohový kop.

54

Hlavní sudí uviděl další z řady nedovolených zákroků, tentokráte v blízkosti středového kruhu. Krátce poté se za obranu chtěl vydat Kozlov, jenž se nacházel v ofsajdu.

53
Důležité

O rozehrávku z levé strany se nakonec postaral Kovařík, který v pokutovém území našel naprosto osamoceného Chorého, jenž netrefil branku.

52

Nakonec budeme sledovat standardní situaci pro český celek. Jeden z hráčů fauloval kousek od pokutového území, vznikne z toho zkrácený roh.

51

Chorý nedokázal ustát souboj s protihráčem, navíc se jako první dostal k míči Carp, který ho nekompromisním způsobem poslal do bezpečí.

50

Ufa jednala v tísni, přičemž nakonec vyprodukovala zpětnou přihrávku na Bělenova, jenž polovysokým pasem přihrával k postranní lajně.

49

Hruška se tak mohl postarat o rozehrávku od své branky, kterou konstruktivně rozehrál do strany na Janoška, jenž ještě roztáhl hru na Havla.

48

Na útočnou polovinu se dokázal dostat Suchov, jenž se nakonec dostal k centrované nabídce do pokutového území, která přinesla pouze ofsajd.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hráči ruského celku, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.

46
Střídání

Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jean David Beauguel, přichází Tomáš Chorý.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jan Kopic, přichází Ondřej Mihálik.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jakub Brabec, přichází Lukáš Hejda.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Aleš Čermák, přichází Christian Herc.

46

Začal druhý poločas.

Máme za sebou první poločas, který nám nepřinesl vůbec nic zajímavého. Viktoriáni sice drželi častěji míč na svých kopačkách, avšak za celou dobu se nedostali do žádné kloudnější příležitosti. I hra ruského celku zatím zůstává hodně za očekáváním, Hruška nemusel ani jednou zasahovat. Doufejme, že druhý poločas bude o něco záživnější.

45+1

První poločas skončil.

45+1

Na útočnou polovinu pohodlně doběhl Janošek, který na pravém křídle našel Havla, jehož centrovaná nabídka skončila daleko za brankou.

43

O dalekonosné autové vhazování se postaral obránce Alikin, který našel kopačku vedle stojícího Pucka, jenž pořádně zahnal k postranní lajně Suchova.

42

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem tří minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.

40
Střídání

Střídání v týmu FC Ufa: ze hřiště odchází Igboun Sly, přichází Kozlov.

39

Po delší době se k balónu dostal také brankář Hruška, který rozehrál na levou stranu hrací plochy, kde se o rozehrávku stará Tabidze. Následně se na zemi ocitl Igboun, dost možná se bude střídat. Na scénu byl opět přivolán lékařský personál Ufy.

38

Následné přenesení hry opět nebylo vůbec přesné, míč se dostal pouze za brankovou čáru. Bělenov si tak vyzkouší další rozehrávku od branky.

37

Po celkem dlouhém přerušení se už opět pokračuje ve hře. Mezitím Kovařík potáhl míč ke středu hrací plochy, kde se nacházel Kayamba.

34

Viktoriáni zahrávali další rohový kop, který tentokráte plachtil k hranici malého vápna, kde se jeden z plzeňských dostal k hlavičce nad branku.

33

Bělenov si dával s odkopem od své branky celkem dost načas. Nakonec na druhé straně zkoušel najít Sysujeva, kterému nedal šanci Pernica.

32

Ven z branky musel Hruška, který hlavičkou poslal míč do bezpečí. Tam se dobře zorientoval Vaněk, jenž se daleko za obranu nedokázal dostat.

31

Ten nakonec směřoval k přední konstrukci, kam si pokoušel seběhnout Beauguel, avšak před ním pohotově zasahoval pozorný Igboun.

30

Sám na sebe to zkoušel vzít Kopic, jehož přízemní centr nakonec zablokovala pozorná obrana ruského celku. Na řadu přijde rohový kop.

29

Igboun přeci jenom prostrčil míč na kolegu Thilla, který se s balónem ocitl za postranní čárou. Hlavní sudí přisoudil autové vhazování soupeři.

28

Bělenov odkopával daleko na druhou stranu, kde nikdo ze spoluhráčů míč nezasáhl. Ten tak proskákal do zámezí, vhazovat bude moci Havel.

27

Kombinace u pokutového území nakonec přinesla nepřesnou přihrávkou v podání Čermáka, který na pravém křídle zkoušel hledat nenápadného Kayambu.

26

Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám žádnou branku nepřinesla. Směrem dopředu je i nadále nebezpečnější Viktoria Plzeň.

25

Uběhla necelá minutka a bude se opět pokračovat ve hře. Oba celky doplnily tekutiny, následovat bude Kovaříkovo autové vhazování.

24

Přihrávkou podél autové čáry ro zkoušel Kovařík, který se pokoušel najít Kopice, jenž byl faulován. Hlavní sudí nařídil krátkou přestávku.

23

Ufa se na útočné polovině moc dlouho neohřála, naopak čistým způsobem zasáhl Havel, který následně úspěšně přenesl hru na levou stranu.

22

Nedovoleným zákrokem si u postranní čáry pomohl Suchov, který lehkým kontaktem zavadil o nohu Janoška. Viktoriáni okamžitě rozehráli nakrátko.

21

Beauguel se nakonec v době přihrávky nacházel v ofsajdu, je tak po akci českého celku. Naopak se k rozehrávce od své svatyně postavil Bělenov.

16

Hrací předmět se opět dostavil k postranním bannerům, logicky přišlo na řadu autové vhazování, po kterém se Brabcovi nepodařilo přenést hru.

15

Kovařík celkem dlouho váhal, nakonec se mu pro spolupráci nabídl Beauguel, který před napadající smečkou přihrával zpět prvně jmenovanému.

14

Hezká kombinace na levém křídle přinesla přetažený centr, který Kalvach nedokázal ideálním způsobem zpracovat. Vhazovat tak bude Alikin.

13

Z levé strany se o centr do pokutového území pokoušel Kovařík, avšak trefil hned prvního protihráče, který zablokoval centr za cenu autového vhazování.

12

Hruška tak trochu zahnal spoluhráče, což vedlo k špatné rozehrávce. Naopak se ruský celek nastěhoval před brankáře, kde Sysujev nezakončil přesně.

11

Na pravém křídle se k centru do pokutového území dostal Tabidze, avšak jeho centr nenašel kýženého adresáta. Ufa je i nadále u hracího předmětu.

10

Nakonec jsme se dočkali úvodního střeleckého pokusu. Beauguel se ihned po zisku míče pokoušel o zakončení, jenomže míč zasáhl vnějším nártem.

9

Pernica v tísni raději volil zpětnou přihrávku na brankáře Hrušku, který pro změnu roztáhl hru na pravou stranu, odkud Pernica přenášel hru na Havla.

8

Centrovaná nabídka přeletěla kompletně celé pokutové území, načež míč zamířil ven z hrací plochy. O autové vhazování se tedy postaral Kovařík.

7

Carp to zkoušel velice nebezpečným centrem před Hrušku, nicméně tomu se přeci jenom podařilo míč vyrazit před sebe, načež Vaňkovu ránu vykopl Pernica.

6

K rozehrávce se dostal brankář Hruška, který to raději zkoušel dalekonosným odkopem na druhou polovinu, kde Beauguel dokázal prodloužit za sebe.

5

Za obranu si pokoušel seběhnout Igboun, avšak včas ho zastavil praporek pomezního rozhodčího, který signalizoval ofsajdové postavení.

4

Přenesení hry našlo u postranní čáry Havla, avšak jeho přihrávku kolegové vůbec nepochopili. I přesto si český celek zajistil autové vhazování.

3

Hned v úvodu utkání jsme sledovali dalekonosný nákop na levou stranu, kam si nabíhal Kopic, jenomže dopad míče zkontroloval zadák Pucko.

2

Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, úvodní rozehrávku si vzali na starost hráči Plzně, kteří budou hrát zprava doleva.

1

Utkání právě začalo.

FC Viktoria Plzeň

Na opačné straně stojí plzeňská Viktorka, která v loňském ročníku marně sahala po mistrovském titulu, jenž se stal kořistí pražské Slavie, která si koncovku ročníku pohlídala na jedničku. Viktoriáni se tak v letošní sezóně budou pokoušet o podobný úspěch, navíc už mají za sebou šest přátelských zápasů, ve kterých se jim celkem daří. Úvodní čtyři zápasy přinesly čtyři vítězství, Plzeň si postupně poradila s Domažlicemi, Sokolovem, Liptovským Mikulášem a Craiovou. Poté přišla na řadu první prohra, Viktoria totiž nestačila na Legii, která vyhrála poměrem 3:0. Poslední souboj navíc přinesl remízu s Karabachem 1:1.

FC Ufa

Fotbalisté Ufy měli v loňské sezóně nepříjemné starosti, neboť do poslední chvíle bojovali o setrvání v ruské nejvyšší soutěži. Ufa se nakonec po základní části umístila na čtrnácté pozici, což znamenalo barážový dvojzápas. V něm Ufa nakonec dokázala uspět, čím si uhájila prvoligovou příslušnost. Ruský celek má za sebou tři přípravné utkání, nicméně hned dvakrát prohrál. V úvodním duelu překvapivě nestačil na rakouský Horn poměrem 0:1, posléze podlehl také Karabachu, avšak výsledkem 1:2. Doposud jediné vítězství přišlo v minulém utkání, Ufa porazila rumunské Botosani 1:0.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Příprava na novou sezónu je v plném proudu, my budeme společně sledovat přátelské utkání mezi FC Ufa a FC Viktoria Plzeň.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Mohlo by vás zajímat