Úterý 21. září 2021, svátek má Matouš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 21. září 2021 Matouš

Online reportáž

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím pražské Slavie poměrem 3:2. Sešívaní nevstoupili do druhého poločasu moc dobře, soupeř si totiž vybojoval pokutový kop, který poté dokázal proměnit. Vyrovnaný výsledek moc dlouho nevydržel, téměř ihned po rozehrávce vstřelil vedoucí branku Tomáš Holeš, který tak svému celku vrátil vedení, což vydrželo až do konce tohoto zápasu. Sešívaní tak zvládli vůbec první přípravné utkání.

90+2

Konec zápasu.

90+2

Ještě jeden rohový kop pro Slavii.

90
Důležité

Olayinka mohl přidat čtvrtou branku, jeho sólo přineslo zakončení špičkou kopačky, nicméně míč směřoval kousek vedle.

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Hráči Slavie se drží s míčem daleko od své šestnáctky, což jim maximálně vyhovuje.

88

Hlavní sudí musel přerušit hru, na zeleném pažitu se totiž ocitl Olayinka, jenž po krátkém časovém sledu opět vstal na nohy.

86

U míče se nacházela hned trojice hráčů, přičemž to nakonec na sebe vzal Baluta, jehož technický projektil skončil na dobře postavené zdi.

85

Olayinka upadl kousek od pokutového území, následovat bude skutečně hodně zajímavá standardní situace.

85

Holeš celkem čitelně nahrával mezi obránce na Balutu, navíc tento úmysl vystihl pozorný protihráč. Aby toho nebylo málo, tak sudí udělil napomenutí Frydrychovi.

84

Markovič se hned několikrát zapojil do kombinace svého celku, která se odehrávala v blízkosti pokutového území. Následně Král chyboval ve středu.

83

Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. Sešívaní stále vedou o jednu branku, nicméně v posledních minutách se pouze brání.

82

I tentokráte se do akce dostala ruka hráče, tentokráte v tom měl "prsty" Matić. Vznikla z toho nadějná standardka, rozehrávka nakrátko přinesla nepřesné zakončení od Holeše.

81

Dalekonosné přenesení hry mělo na levém křídle najít Demakua, avšak ten míč nezastihl. Místo toho budeme svědky dalšího autového vhazování.

76
Střídání

Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Mick van Buren, přichází Alexandru Baluta.

76

Zpětná přihrávka přinesla dalekonosný odkop v podání Markoviče, který zamířil až do ochozů stadionu. Následovat bude další autové vhazování.

75

Málem se do zakončení dostal Pichler, avšak nakonec to vypadalo na přihrávku do strany, kde se nacházela pouze početná přesila protihráčů.

74

Ven z branky musel Markovič, který to zkoušel dalekonosným výkopem na Tecla. Odkop byl velice přesný, avšak druhý jmenovaný nenahrál přes soupeře.

73

Další přihrávku za obranu tentokráte zachytil Holeš, avšak poté si nedovoleně počínal Olayinka. V těchto momentech sledujeme řadu nepřesností.

72

Nejvýše do vzduchu se dostal Hovorka, který hlavičkou našel naběhnuvšího Tecla, jenž se nedokázal dostat přes přehuštěný střed hřiště.

71

Nakonec do akce musel lékařský personál, který ošetřil otřeseného Matiće. Na nic vážnějšího to nevypadá, sám hráč by měl pokračovat ve hře.

70

Standardní situace také na druhé straně, avšak Zelený si pomohl útočným faulem. Na zemi skončil jeden z protihráčů, který dostal slušně naloženo.

69

Na jistotu se rozhodl zahrát Frydrych, který v pokutovém území za sebe nepustil Pichlera. Nekompromisní odklizení míče nabídne autové vhazování.

68
Důležité

Zřejmě další hraní rukou v podání hráčů Slavie. Soupeř tentokráte zahrával standardní situaci, přičemž zakončující Cavlan stočil míč kolem zdi, kam se natáhl Markovič.

67

Markovič se musel prolétnout vzduchem. Standardní situace totiž našla za pokutovým územím Serbesta, jehož pohotová rána proletěla kousek vedle.

66

Traoré se poprvé po svém příchodu na hrací plochu dostal k míči, přičemž postupoval po levém křídle, avšak včas se vracela také smečka protihráčů.

65

K rozehrávce se postavil Hušbauer, který u penaltového puntíku našel hlavu Frydrycha, jenž tentokráte mířil nad branku. Lucic tak nemusel zasahovat.

64

Van Buren zkoušel nadvakrát procedit míč do pokutového území, avšak ani ve druhém případě se to nepodařilo. I tak bude Slavia zahrávat rohový kop.

61
Střídání

Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jakub Hromada, přichází Ibrahima Traoré.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Abdalláh Júsuf Hilál, přichází Stanislav Tecl.

59

U postranní čáry se Hilálovi nepodařilo zastihnout míč, který se tak svezl až ke střídačkám. Maudo mohl vhazovat, jako adresáta si nakonec vybral Lulice.

58

Hromada chtěl přenést hru na celkem nenápadného Olayinku, který se míče nakonec vůbec nedočkal. Před ním zasahoval Demaku, jenž odvracel balón.

57

Hluboko ke své šestnáctce si seběhl Král, který si poradil s napadajícím Saxem. Sešívaní pozvolně kombinují, soupeř se snaží kombinaci napadat.

56

Rakouský celek hned dvakrát vhazoval, čímž se dokázal posunout do bezpečnějšího prostoru. Pas na Yatékého včas odehrál pozorný Hovorka.

55

O rozehrávku volného kopu se postaral sám brankář Lucic, který trefil pouze napadajícího Hilála, od kterého se balón odrazil k postranní lajně.

54

Hrací předmět doskákal až do moci brankáře Markoviče, který raději počkal na podporu svých spoluhráčů. Krátce poté se v ofsajdu zjevil Hušbauer.

53

Úvod druhého poločasu nám přináší hodně zajímavou zápletku, nicméně Slavia je opět ve vedení o jednu branku. Soupeř tak opět musí dotahovat.

52
Góly

Slavia právě vstřelila branku!
Vyrovnaný stav moc dlouho nevydržel! Jeden z hráčů Slavie si seběhl na levou stranu, odkud poslal centr ke vzdálenější tyči, kde se nacházel TOMÁŠ HOLEŠ, jenž nekompromisní ránou prostřelil brankáře, čímž tak trochu napravil své předchozí "zaváhání".

51
Góly

Austria právě vstřelila branku!
Máme opět srovnáno! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil MAXIMILIAN SAX, který zamířil na pravou stranu, zatímco se brankář Markovič pohnul na druhou stranu. Nicméně ještě nutno dodat, že pokutový kop se kopat neměl. Holeš totiž zcela evidentně zahrál hrudí, chybný výrok sudího!

51
Důležité

Je tu pokutový kop pro Austrii! Ruka v pokutovém území!

50

Holeš si na pravém křídle dokázal vyměnit balón s van Burenem, avšak poté zasahovala dvojice protihráčů, jenž nekompromisně odpálila hrací předmět.

49

Poprvé se k míči dostal brankář Markovič, který nejprve naznačil výhoz na pravou stranu, načež raději spolupracoval s naběhnuvším záložníkem Králem.

48

Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali autové vhazování v podání Holeše, který si na útočné polovině vybral Hilála, jenž po ztrátě vybojoval míč zpět.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hráči Slavie, jenž budou pro změnu hrát zleva doprava.

46

Začal druhý poločas.

Máme za sebou první poločas, který nám přinesl hodně zajímavou podívanou. Sešívaní se dostali do brzkého vedení, avšak soupeř dokázal stejně tak rychle reagovat. To vedlo k velkému tlaku pražského celku, který si nakonec vzal vedení zpět, což vydrželo až do konce prvního poločasu. Doufejme, že ten druhý bude minimálně stejně tak atraktivní.

45

První poločas skončil.

43

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem tří minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.

42

Král nedokázal ustát souboj s Grünwaldem, avšak fatální následky to nakonec nemělo. Madl narazil do protihráče, na druhé straně se málem do šance dostal Hilál.

41

Centrovaná nabídka pouze proletěla pokutovým územím, Markovič se tak nedostal do akce. Sešívaní už celkem dlouho nepřešli z vlastní poloviny.

40

Fitz to zkoušel přihrávkou mezi obránce, s čímž pozorný Frydrych počítal. I tak přišel na řadu nedovolený zákrok, Austria si vyzkouší standardní situaci.

36

Hovorka zkušeně pustil míč za sebe, kde se nacházel brankář Markovič. Na půlící čáře fauloval Král, který místo balónu trefil nohu protihráče.

35

U středového kruhu si nedovoleně počínal Hilál, který si pomáhal rukama, což sudímu neuniklo. Ebner rozehrál přihrávkou na kolegu Martschinka.

34

Pokus o další centr i tentokráte přistál u brankáře Markoviče, který ho schoval do rukavic. Následovalo uklidnění hry, přičemž jsme sledovali přízemní rozehrávku.

33

Rohový kop se tak logicky opakoval, i tentokráte u rozehrávky stála dvojice hráčů. Markovič musel ven z branky, boxoval totiž míč z pokutového území.

32

Austria tak zahrávala rohový kop, který byl rozehrán nakrátko. Grünwald si potáhl míč k pokutovému území, avšak centrem našel hlavu protihráče.

31

Za obranu si dokázal naběhnout Klein, který se chystal k zakončení, avšak na poslední chvíli se přiřítil Olayinka, který předvedl klíčový zákrok.

30

I další akce pražského celku skončila až u rakouského brankáře. Lulic rozehrál do strany na Jarjueho, který pořádně zahnal kolegu Grünwalda

29

Po delší době se k míči dostal brankář Markovič, který konstruktivně rozehrál na volného Hovorku, jenž ještě přihrál k postranní lajně na Zeleného.

28

Sešívaní se tak dostali zpět do vedení, nicméně v posledních minutách byli výrazně aktivnější. Rakouský celek tak bude muset opět dotahovat.

27
Góly

Slavia právě vstřelila branku!
Sešívaní se opět dostávají do vedení! Hušbauer přihrával na pravé křídlo na Holeše, jenž ještě dokázal odehrát míč před čárou, přičemž pod sebou našel MICKA VAN BURENA, který prostřelil Lucice. Austria neuspěla se stížností při Holešově počínání.

27

Hušbauer to zkoušel zhruba ze třiceti metrů, avšak do dráhy letu míče se postavil protihráč. Tentýž hráč ještě hledal Hilála, jenž měl k balónu daleko.

26

Za nákopem se pokusil vydat středopolař Hromada, avšak velice rychle ho schoval do své náruče brankář Lulic, jenž ihned rozehrál do strany na Prokopa.

25

Zelený vhazoval z levé strany, přičemž ve středu hrací plochy našel volného Olayinku, po jehož přihrávce pálil do protihráče obránce Holeš.

23
Důležité

Hromada dokázal mezi obránci najít van Burena, který si nepochopitelně píchl míč daleko od nohy. Lucic navíc velice rychle vystartoval z branky.

19
Důležité

Lulic v akci! Holeš totiž našel na malém vápně naprosto volného van Burena, který z velké blízkosti trefil pouze rakouského brankáře do nohy.

18

Austria i tentokráte rozehrávala nakrátko, přičemž Klein odkopával míč na druhou stranu, kde ve vzdušném souboji dokázal uspět obránce Hovorka.

17

K rozehrávce se nakonec postavil Hilál, jenž to zkoušel pořádnou dělovkou. Ta nakonec vystoupala nad branku, Lulic tak nemusel zasahovat.

16

Rakouský brankář Lulic raději rozehrál do strany, což vedlo ke zbytečné ztrátě. Na hranici pokutového území byl faulován Král – standardní situace.

15

Hra se celkem svižně přesunula na druhou stranu, kde se van Burenovi nepodařilo spolupracovat s Hilálem. Na pořadu dne bude odkop od branky.

14
Góly

Austria právě vstřelila branku!
Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat! Sešívaní naprosto zaspali při bránění autového vhazování, reagovali totiž na pohyb jiného míče, přičemž se za obranu dostal BRIGHT EDOMWONYI, který pohodlně překonal Markoviče.

14

U středového kruhu chyboval Ebner, který poté ještě zatáhl za dres Olayinku. Sudí snad neponechal ani výhodu, druhý jmenovaný přišel o míč.

13

Ihned po rozehrávce jsme sledovali autové vhazování v podání Kleina, který si pro spolupráci vybral Prokopa, který narazil pouze do Zeleného.

12

Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli dlouho čekat, Slavia se dostala do kýženého vedení. V tuto chvíli je na tahu rakouský celek.

11
Góly

Slavia právě vstřelila branku!
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Pražský celek měl k dispozici rohový kop, který plachtil k zadní tyči, kde se nacházel Olayinka. Jeho náramně přesný centr našel hlavu MICHALA FRYDRYCHA, který mířil k levé brankové konstrukci.

11

Na útočné polovině fauloval právě Edomwonyi, který zákrokem zezadu poslal k zemi Hušbauera. Slavia se rozhodla rozehrát pasem na Holeše.

10

Dalekonosný nákop se opět snesl do moci brankář Markoviče, který i tentokráte rozehrával po zemi. Zeleného pas navíc doletěl na nohu Krále.

9
Důležité

Austria mohla jít do vedení! Sešívaní sice zahrávali rohový kop, avšak po levém křídle pláchl Edomwonyi, jenž orazítkoval pouze břevno.

9

Olayinka si nabíhal za obranu, přičemž po kontaktu s brankářem upadl na zem. Penalta to nebude, avšak se jednalo o hodně sporný okamžik.

8

Následoval další nedovolený zákrok, po kterém se o rozehrávku postaral brankář Markovič, který nakonec rozehrával na vedle stojícího Hovorku.

7

Lucicovi se nepodařilo ideálně odkopnout od své branky, míč totiž poslal pouze ven z hrací plochy. Sešívaní se daleko nedostali, s míčem hraje Jarjue.

6

Na pořadu dne byl úvodní rohový kop, o který se postaral Hušbauer. Na přední tyč si pokoušel seběhnout Král, který se jako poslední dotkl balónu.

5

Poprvé si s míčem zahrál brankář Markovič, který konstruktivně rozehrál na pravou stranu, odkud Frydrych posílal dalekonosný pas na kolegu Holeše.

4

Aby toho nebylo málo, tak si o faul řekl také Edomwonyi, který sváděl osobní souboj s Hovorkou. Grünwald obstaral standardku, jenž skončila u Frydrycha.

3

Hned v úvodu tohoto zápasu fauloval vracející se Král, který povalil k zemi jednoho z protihráčů. Soupeř tak bude moci rozehrávat z vlastní poloviny.

2

Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hráči Austrie, kteří budou hrát zleva doprava.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

FK Austria Vídeň: Lucic – Jarjue, Jeggo, Grünwald, Prokop, Klein, Edomwonyi, Ebner, Martschinko, Madl, Fitz

SK Slavia Praha: Marković – Holeš, Frydrych, Hovorka, Zelený – Král, Hromada – van Buren, Hušbauer, Olayinka – Hilál.

FK Austria Vídeň

Na opačné straně stojí rakouská Austria, která se po základní části uplynulé sezóny umístila na páté pozici, což automaticky znamenalo boj ve skupině o titul. Austria se nakonec vyškrábala na čtvrtou příčku, což v konečném důsledku znamená kvalifikaci o Evropskou ligu. Celek z Vídně za celou sezónu prohrál hned čtrnáctkrát, navíc ztrácel na mistrovský Salcburk propastných pětadvacet bodů, což je skutečně velké manko. Austria má už za sebou jedno přátelské utkání, v souboji proti Bad Erlachu si zastřílela, neboť dokázala vsítit hned jedenáct branek.

SK Slavia Praha

Na druhé straně stojí pražská Slavia, která zažila velice povedenou sezónu. Sešívaní v ní dokázali dosáhnout na double, což znamená zisk mistrovského titulu a také trofej z domácího poháru. Slavia zaujala nejenom svým výsledky, ale také povedenou hrou, která ji přinesla postup do čtvrtfinále Evropské ligy, ve kterém se utkala proti londýnské Chelsea. Sešívaní nepředvedli vůbec špatné výkony, nicméně z postupu se nakonec radoval právě londýnský celek, který se dokonce stal vítězem celé Evropské ligy. Slavia si i tak připsala skalp španělské Sevilly, která se z této soutěže loučila v osmifinále.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Příprava na novou sezónu je v plném proudu, my budeme společně sledovat přátelské utkání mezi FK Austria Vídeň a SK Slavia Praha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Mohlo by vás zajímat