Příjemný fotbalový podvečer! Pražskou Slavii čeká třetí utkání v základní skupině Evropské ligy, tentokrát se představí na hřišti FC Kodaň. Duelem, který má výkop v 18.55, vás provedeme v podrobné online reportáži. Vítejte u ní.

Slavii stále trápí zranění zejména jejích ofenzivních hráčů. V nominaci není Milan Škoda, aspoň na lavičku náhradníků se posadí Stanislav Tecl. Na hrotu útoku tak dostává místo Alexandra Baluty šanci mladý Jan Matoušek.

Domácím chybí kvůli disciplinárnímu trestu záložník Zeca, problémy s kolenem nepustí do zápasu českého stopera Michaela Lüftnera, který do Kodaně přestoupil právě ze Slavie. Ve středu pole nastoupí Ján Greguš, bývalý hráč Ostravy či Jablonce.

Zápas mají na starosti rozhodčí z Itálie. Hlavním arbitrem je Luca Banti, asistovat mu budou Lorenzo Manganelli a Matteo Passeri.

Sestavy a rozestavení

FC KodaňFC Kodaň(4-4-2)

Andersen
o hráči
Ankersen
o hráči
Papagiannopoulos
o hráči
Bjelland
o hráči
Bengtsson
o hráči
29 Skov
Skov
o hráči
84. min Kodro o hráči
33 Falk
Falk
o hráči
84. min Vavro o hráči
16 Greguš
Greguš
o hráči
Fischer
o hráči
71. min Holse o hráči
Sotiriou
o hráči
14 N'Doye
N'Doye
o hráči

SK Slavia PrahaSlavia(4-5-1)

Kolář
o hráči
5 Coufal
Coufal
o hráči
15 Kúdela
Kúdela
o hráči
Ngadeu Ngadjui
o hráči
18 Bořil
Bořil
o hráči
17 Stoch
Stoch
o hráči
85. min Frydrych o hráči
Hušbauer
o hráči
90. min Deli o hráči
22 Souček
Souček
o hráči
27 Traoré
Traoré
o hráči
8 Zmrhal
Zmrhal
o hráči
Matoušek
o hráči
72. min Tecl o hráči

Rozhodčí: Banti - Manganelli, Passeri
Počet diváků: 0

Za Slavií dorazilo do dánské metropole přibližně 1 200 fanoušků. Asi tři stovky z nich uspořádaly pochod Kodaní, ke stadionu Parken dorazili lehce po páté.

Jak jsme avizovali včera, zatahovací střecha arény zůstala otevřená. V Kodani dnes bylo chladněji proti středě, příčinou byl velmi silný vítr.

Zhruba půl hodiny před výkopem vyběhli slávisté na čerstvě nakropený trávník, aby se před třetím zápasem v Evropské lize patřičně rozcvičili.

Domácí hlasatel se deset minut před výkopem statečně pral se jmény slávistů, pár hráčů ale znělo poněkud komicky. Třeba Kufal, Šmrhal, nebo Sušek.

Stadion Parken bude dnes večer velmi slušně obsazený. Slávistický sektor je plný, to samé platí o kotli domácích. A na protilehlé tribuně je jen několik prázdných místeček.

Kodaňští fanoušci vytáhli obrovské choreo sympatizující s absentujícím kapitánem Zecou, který nemůže hrát kvůli kartám. A sudí mezitím přivedli fotbalisty obou týmů na hřiště. Za chvíli začínáme!

1

Začal první poločas utkání FC Kodaň - Slavia

1
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Pieros Sotiriou (FC Kodaň)
Ostrým zákrokem Sotiriou sestřelil Kúdelu.

3

Bořil se po dlouhém Hušbaurově nákopu sice k míči dostal, nedokázal jej ale nasměrovat na žádného ze svých spoluhráčů, domácí budou vhazovat.

5

Hodně blízko nechal k sobě Kolář doběhnout dotírajícího Sotiria a riskantní kličkou ho obelstil. Trenéru Trpišovskému zřejmě zatrnulo...

5

Sotiriou je zatím u všeho podstatného. Tentokrát inkasoval úder od Traorého a zůstává ležet na hrací ploše.

7

Slávisté začínají utkání s balonem u nohy. Kombinují po celém hřišti, Kodaň co možná nejaktivněji napadá.

8

Po Stochově rohu se k zakončení na zadní tyči dostal Coufal. V obtížné pozice tísněný několika protihráči branku gólmana Andersena přestřelil.

10

Bořil okamžitě předával míč Zmrhalovi, sám však stál v ofsajdu, jeho kolega z levé strany tak v akci pokračovat nemohl.

11

O konstruktivní rozehrávku se pokusil gólman Kolář. Svůj dobrý úmysl ve skutečnost nepřetavil, míč skončil v zámezí.

13

Další nepřesnost ve slávistické kombinaci. Kúdelovu přihrávku Coufal nezkrotil, domácí budou opět vhazovat.

14

Za obranu směřoval svůj pas Hušbauer, všichni jeho ofenzivní spoluhráči však byli v pohybu úplně na opačnou stranu, než slávistický špílmachr potřeboval.

15

Zdálo se, že budou domácí kopat roh, Kolář byl ale rychle na zemi a zachytil míč ještě na hrací ploše.

16

Sotiriou si koleduje. Přestože už má žlutou kartu, prohodil pár nelichotivých slov směrem k rozhodčímu Bantimu. Hlavní arbitr mu důrazně domlouvá.

18

Kodaňští mají se založením útoku velké problémy. Místo kombinace po zemi míče pouze nakopávají kupředu, přes stoperskou dvojici Slavie však zatím cesta nevede.

20

Pěkný centr posílal do vápna Stoch, před naskakujícím Matouškem ovšem odhlavičkoval míč do bezpečí stoper Papagiannopoulos.

22

Poněkud laxně si počínal Ankersen v souboji s Traorém a o míč přišel, podle mínění rozhodčího si ale hostující záložník počínal nedovoleně, píská tedy faul.

23
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Dame N'Doye (FC Kodaň)

24

Na trávníku zůstává po předchozím úderu loktem od N'Doyeho ležet Kúdela, ostatní hráči využívají krátkou přestávku k doplnění tekutin u postranní čáry.

26

Slavia drží balon a trpělivě kombinuje, domácí příznivci bouřlivě pískají.

27

Pod velkým tlakem byl na hranici vlastního pokutového území Fischer a je zřejmě hodně rád, že ho Coufal tak trochu zbytečně fauloval a vysvobodil ze svízelné situace.

29

Při každém Kúdelově dotyku s míčem domácí příznivci hlasitě hvízdají, zřejmě se jim nelíbilo předchozí ošetřování a následný rychlý návrat do hry slávistického stopera.

31

Do klinče zmáčkli Ngadeu s Bořilem pronikajícího N'Doyeho. Domácí forvard se ve vápně skácel na trávník, obranný zákrok byl ale v rámci pravidel, Kodaňští se rozčilují marně.

32

Ankersen se snažil odclonit míč až do zámezí, došlo ale k jeho lehké nechtěné teči, Slavia tak bude kopat roh.

33

Už se zdálo, že Kodaň se dostane do velké šance. Na poslední chvíli vložil Ngadeu hlavu do Fischerova centru a útočnou akci domácího mužstva zastavil.

35

Utkání nemá příliš velký spád. Zakládání akcí je pomalé, vyložené šance k vidění zatím nebyly.

36

Na centr z levé strany naskočil N'Doye, svou hlavičku však nenasměroval přesně, Kolář nakonec zasahovat nemusel.

37

Další pád domácího fotbalisty ve vápně, ani tentokrát ale Skov faulovaný nebyl, pokračuje se ve hře.

38

Neohrabaně si počínal Traoré a povalil Ankersena. Naštěstí pro hosty to však bylo daleko od jejich branky, na přímou střelu tohle není.

39
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Bořil (Slavia)

40

Obrovskou chybu vyrobil Bjelland a přenechal balon Stochovi, ten ovšem následně přihrál Zmrhalovi velice mizerně, slávistický kapitán tak zakončit nemohl.

41

Ke střele z dálky se odhodlal Greguš. Nebyla vůbec špatná, mezi tyče ale nakonec nemířila.

43

Stoch marně rozhazuje rukama, Traoré si ho totiž nevšiml a nahrával na obsazeného Zmrhala. Volný byl i Matoušek, středový hráč Slavie tuto akci v pokutovém území soupeře nevyřešil dobře...

43

O první přímou střelu na branku v zápase se postaral Hušbauer, jeho pokus však postrádal razanci, navíc mířil do míst, kde se pohyboval připravený gólman Andersen.

44

Přes dva hráče přešel Matoušek, na třetím ale ztroskotal. Velká škoda pro Slavii, jinak by postupoval sám na branku.

45

Hlavní arbitr přidá k řádné hrací době v prvním poločase dvě minuty.

45

Trochu krkolomně dával hrudí malou domů Ankersen, záměr mu ale vyšel, jeho skorojmenovec Andersen už skrývá míč v náručí.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání FC Kodaň - Slavia

46
Góly

Jan Matoušek (Slavia) vstřelil gól. FC Kodaň - Slavia 0:1
Napoprvé spolupráce Coufala s Matouškem ještě nezafungovala, druhý pokus už ale končí v síti! Mladý útočník stál přesně tam, kde měl, a ostrý přízemní centr z pravé strany uklidil sebevědomě do branky.

48

Kodaň okamžitě pochopila, že musí začít útočit. Drží míč na soupeřově polovině, slávisté se brání.

50

Matoušek má chuť. Hezky obešel Bengtssona, ten však se ještě stihl do souboje vrátit a útočníka Slavie o míč připravil.

51

K vidění je teď jen taková nakopávaná. Míč létá vzduchem ze strany na stranu, žádná souvislejší kombinace.

53

Slavia aktivně napadá, domácí fotbalisty se jim ale o balon obrat nedaří. Ani Kodani ale není držení míče nic platné, k brance hostů to má stále daleko...

55
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Vladimír Coufal (Slavia)
Po Coufalově faulu se na zemi svíjí Fischer a ukazuje směrem ke střídačce, že bude potřebovat ošetření.

58

Na hřišti se přiostřuje. Ngadeu nedovoleně zastavil N'Doyeho a kodaňští fotbalisté se sběhli kolem hlavního arbitra, žluté potrestání ale následovat nebude.

60
Důležité

Nenápadně se do šance dostal Zmrhal, z první zkoušel levačkou přehodit gólmana Andersena, jenže branku těsně minul!

61

Coufal zahodil oběma rukama Fischera a může být rád, že se nemusí po druhé žluté kartě pakovat ze hřiště. Tentokrát byl sudí Benti shovívavý.

63

A další tvrdý zákrok. Sotiriou, který taktéž hraje ověnčený žlutou kartou, srazil Zmrhala. Faul, ale bez trestu. Trenér brankářů Štěpán Kolář je následně vykázaný za protesty na tribunu.

64
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ibrahim Traoré (Slavia)
Kolem gólem Andersena si píchl míč Traoré, jenže místo zakončení z bezprostřední blízkosti nepochopitelně nafilmoval pád.

66

Stoch si všiml rozběhnutého Zmrhala, přihrávku ale vyslal o chvíli později, než slávistický kapitán potřeboval. Ofsajd.

68

Do vápna se prodíral N'Doye, slávistická defenziva však zareagovala perfektně a už trochu frustrovaný domácí útočník o balon brzy přišel.

69

Slavia se už soustředí především na defenzivu. Téměř v plném počtu je nastěhovaná ve vlastním pokutovém území a odráží nájezdy domácích fotbalistů.

71
Střídání

Střídání FC Kodaň: ze hřiště odešel Viktor Fischer, nahradil ho Carlo Holse

72

Přímý kop z poměrně dobré pozice rozehrával Skov. Střela mu nevyšla, branku netrefil.

72
Střídání

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Jan Matoušek, nahradil ho Stanislav Tecl

75

Po dlouhé době se do útoku vydali hosté. Zmrhal získal autové vhazování, zůstává ale po kontaktu s Papagiannopoulosem ležet na hřišti.

76

Už se tlačil N'Doye v blízkosti Koláře k míči, jenže stál v ofsajdu, veškeré vzrušení před slávistickou brankou je tak zbytečné.

77

Tak dlouho visel Ngadeu na protivníkovi, až mu hlavní arbitr odpískal faul. Takticky to ale udělal dobře, dostal čas se vrátit na svoji pozici do středu obrany.

78

Ve vlastním vápně trefil Stoch odkopem jen N'Doyeho, naštěstí pro hosty se míč odrazil přímo ke Kolářovi.

80

Útočnou akci vedl po pravém křídle Skov, přihrávka se mu ale nepovedla, pak navíc ještě podklouzl, do brejku tak míří Slavia.

82

Domácí reklamují nedovolenou malou domů, Stochovo přiťuknutí míče Kolářovi ovšem bylo podle mínění rozhodčích v souladu s pravidly.

83

Jako skála působí dnes Ngadeu. Na hranici pokutového území naznačil N'Doye kličku doleva, vydal se vpravo, ale přes slávistického stopera neprošel.

84
Střídání

Střídání FC Kodaň: ze hřiště odešel Robert Skov, nahradil ho Kenan Kodro

84
Střídání

Střídání FC Kodaň: ze hřiště odešel Rasmus Falk, nahradil ho Denis Vavro

85
Střídání

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Miroslav Stoch, nahradil ho Michal Frydrych

86

Po rohovém kopu se opřel do míče z dálky Ngadeu. Jeho pokus mířil do středu branky, gólman Andersen ránu kryje.

87

Zajímavá statistika? Kodaňští fotbalisté v tomto utkání ještě netrefili prostor branky ani jednou...

89
Důležité

Fantasticky vyběhl Kolář a čistě ukradl míč z nohy Sotiriovi! Výborný zákrok slávistického gólmana. Domácí trenér Solbakken pobíhá podél postranní čáry jako splašený.

90

Slavii ještě čeká perných pět minut, to je totiž doba, kterou sudí Benti nastaví ve druhém poločase.

90
Střídání

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Josef Hušbauer, nahradil ho Simon Deli

90

Ve vápně se skácel Deli, jenže tohle penalta nebude. Slávistický obránce musí rychle zabrat zpátky.

90

Dlouhý nákop z vlastní poloviny až do vápna poslal Andersen, tam byl však připravený Bořil, který míč zbrkle neodkopl, ale takticky podržel.

90

Do vypršení nastavení zbývá minuta, kvůli dlouhému střídání Hušbauera za Deliho možná ještě o něco více.

90

Kodani se vůbec nedaří zaútočit, dokonce ani přejít polovinu hřiště.

90

Počet diváků 0

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:1

Vzájemné zápasy

8. listopadu 2018 21:00Slavia-FC Kodaň 0:0
25. října 2018 18:55FC Kodaň-Slavia 0:1
Play-off

Skupina C

Zenit Petrohrad
Zenit Petrohrad
2:0
FC Kodaň
FC Kodaň
Girondins Bordeaux
Bordeaux
0:1
Girondins Bordeaux
Bordeaux
2:0
Zenit Petrohrad
Zenit Petrohrad
FC Kodaň
FC Kodaň
1:0
FC Kodaň
FC Kodaň
0:0
Girondins Bordeaux
Bordeaux
Zenit Petrohrad
Zenit Petrohrad
1:1
FC Kodaň
FC Kodaň
0:1
Zenit Petrohrad
Zenit Petrohrad
Girondins Bordeaux
Bordeaux
2:1
Zenit Petrohrad
Zenit Petrohrad
1:0
Girondins Bordeaux
Bordeaux
FC Kodaň
FC Kodaň
1:2
Girondins Bordeaux
Bordeaux
1:0
FC Kodaň
FC Kodaň
Zenit Petrohrad
Zenit Petrohrad
1:1