Portugalce Cristiana Ronalda štve nepovedená akce.

Portugalce Cristiana Ronalda štve nepovedená akce. | foto: AP

17. den MS: Dasvidania, Ronaldo a Messi. Postupuje Francie s Uruguayí

• 8
Už v osmifinále se s mistrovstvím světa loučí dva nejlepší fotbalisté současnosti. Argentinu s Messim vyřadili vítězstvím 4:3 Francouzi, Ronalda s Portugalskem zdolala Uruguay 2:1. Deset gólů během jediného dne vyřazovacích bojů na světovém šampionátu padlo naposledy v semifinále 1970.

Hvězdou dne je francouzský rychlík Mbappé, který se na postupu do čtvrtfinále podílel vybojovanou penaltou a především dvěma zásahy.

Argentinci v duelu s Francií brzy prohrávali, když Griezmann proměnil pokutový kop. Před přestávkou ale krásnou ranou z dálky vyrovnal Di María a pak otočil skóre šťastnou tečí Messiho střely Mercado.

Vzápětí ale francouzský bek Pavard z voleje vstřelil snad nejhezčí gól probíhajícího mistrovství a po něm přidal zmiňované dvě trefy Mbappé, po 60 letech první teenager, jenž na světovém šampionátu dokázal dát dvě branky v jednom zápase.

Naposledy se podobná věc podařila Pelému v roce 1958.

Agüerovo snížení v nastavení už nic neřešilo, Argentina jede domů, ani čtvrtý Messiho světový turnaj neskončí úspěchem.

PROGRAM 18. DNE

Ve večerním klání padly tři branky, o dvě z nich se postaral uruguayský kanonýr Cavani. Nejprve v sedmé minutě otevřel skóre hlavou po centru Suáreze a po změně stran rozhodl krásnou technickou ranou na portugalskou zadní tyč.

Na 1:1 srovnal o sedm minut dříve Pepe. Pro Uruguay šlo o vůbec první inkasovaný gól v letošním roce, ve čtvrtfinále se utká s Francií.

V neděli se rozhodne o prvních dvou postupujících z druhé poloviny pavouka, nejprve se Španělsko utká s domácím Ruskem a večer je na programu souboj Chorvatska s Dánskem.