Mistrovství světa 2018

ŠVÉDSKÁ RADOST. Fotbalisté ve žlutém jásají nad brankou v síti Itálie. | foto: Reuters

Švédsko zahájilo baráž o MS vítězně. V Itálii bude hájit výhru 1:0

• 15
Švédští fotbalisté si k pondělní odvetě do Itálie přivezou náskok 1:0. První duel baráže o mistrovství světa 2018 rozhodl v 61. minutě prvním dotykem s míčem střídající Jakob Johansson, který oslavil premiérovou trefu v reprezentaci.

Itálii před pondělní domácí odvetou hrozí, že poprvé od roku 1958 bude na světovém šampionátu chybět.

Švédsko si připsalo první výhru nad Itálií po pěti zápasech a poprvé od roku 1998. Úvodní velkou šanci měli ve Stockholmu v šesté minutě hosté, ale gólově se dokázali prosadit jen domácí.

Sedmadvacetiletý záložník Johansson přišel na trávník v 57. minutě a už za čtyři minuty překonal brankáře Buffona střelou z hranice vápna, jejíž směr změnila teč. Středopolař AEK Atény si připsal ve čtrnáctém zápase za reprezentační A-tým první branku.

Italové si mohli zajistit lepší výchozí pozici do odvety, ale Darmian v 71. minutě trefil pouze tyč. Mistři světa z roku 2006 potvrdili současné trápení v ofenzivě, neboť za posledních pět zápasů dali jen tři góly.

Švédsko - Itálie 1:0 (0:0)

Branky: 61. Johansson. Rozhodčí: Cüneyt Çakır – Bahattin Duran, Tarik Ongun (vš. TUR). ŽK:2. Berg - 29. Verratti.

Švédsko Olsen – Krafth (84. Svensson), Lindelöf, Granqvist (C), Augustinsson – Claesson, Seb. Larsson, Ekdal (57. Johansson), Forsberg – Toivonen, Berg (74. Kiese Thelin).

Itálie Buffon (C) – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Candreva, De Rossi, Parolo, Verratti (76. L. Insigne), Darmian – Immobile, Belotti (65. Éder).