Mistrovství světa 2018
Angličtí fotbalisté se radují ze vstřeleného gólu v utkání mistrovství světa s...

Angličtí fotbalisté se radují ze vstřeleného gólu v utkání mistrovství světa s Tuniskem. | foto: Reuters

5. den MS: Panama při premiéře padla. Belgie měla pohodu, Anglie potíže

• 2
Zatímco o víkendu favorité ztráceli, během pondělí, pátého dne mistrovství světa, nezaváhaly Belgie ani Anglie. Chválen byl opět videorozhodčí, alespoň tedy za to, jak nařídil penaltu v odpoledním utkání Švédska s Jižní Koreou (1:0).

Už méně se zamlouvala jeho práce Angličanům, kteří cítili, že proti Tunisku měli minimálně jednou kopat penaltu. „Zvlášť, když se podíváte na faul, po kterém měl pokutový kop soupeř...“ divil se kapitán Kane.

Mimochodem hrdina večera, který dvěma góly zajistil Angličanům vítězný vstup do turnaje. Z toho se radují ve stejné skupině G rovněž Belgičané, kteří zejména díky povedené druhé půli porazili Panamu.

Pro středoamerickou zemi to bylo první vystoupení na světovém šampionátu. Panamané bojovali, dřeli, ale kvalitou na belgické hvězdy neměli. Dvě branky jim vstřelil Lukaku.

Během pátého dne fotbalového mistrovství svět zaujala zpráva z chorvatského tábora. Domů odcestoval útočník Kalinič, oficiálně ze zdravotních důvodů, podle médií však proto, že v sobotním utkání proti Nigérii odmítl nastoupit na poslední minuty.

Program 6. dne

V úterý jdou poprvé do akce Japonci, zaskočeni zprávami o ničivém zemětřesení v Ósace. Utkají se s Kolumbií, která možná bude postrádat největší hvězdu Jamese Rodrigueze.

„Musíme počkat na finální Jamesovu prohlídku, rozhodne se těsně před zápasem,“ připustil trenér José Pekerman.

Hrají také Poláci se Senegalem a večer odstartují druhou rundu zápasů Rusové proti Egyptu. Naskočit už by měl i uzdravený Mohamed Salah.