HRDINA. Na tomto snímku ho sice nevidíte, ale je tam - schovaný pod gratulanty....

HRDINA. Na tomto snímku ho sice nevidíte, ale je tam - schovaný pod gratulanty. Paul Pogba rozhodl osmifinále mistrovství světa. | foto: Reuters

Francie - Nigérie 2:0, tlak sílil v závěru, po břevnu přišly i góly

• 93
Poslední jedenáct minut určilo dalšího čtvrtfinalistu fotbalového mistrovství světa. Francouzi porazili Nigérii 2:0 díky gólů ze 79. a 90. minuty. Jejich příští soupeř vzejde z večerního duelu Německo vs. Alžírsko.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

„Jsme šťastní. Soupeř nám sice situaci hodně ztížil, ale dokázali jsme si s tím poradit,“ prohlásil francouzský kouč Didier Deschamps. „Teď jsme mezi osmi týmy turnaje, ale to nám nestačí. Chceme ještě dál.“

Jak se blížil závěr, francouzský tlak sílil. Během deset minut měli Benzema a spol. čtyři obrovské šance. Nejprve si útočník narazil s náhradníkem Griezmannem, už stál před gólmanem Enyeamou a míč přece jen mířil do sítě, ale před brankovou čárou ho odvrátil Moses.

Pak pálil Cabaye, jeho rána práskla do břevna a skočila do pole, Benzemovu hlavičku výborně vyškrábl Enyeama.

Tři hvězdy zápasu

1. Valbuena (F)
2. Moses (N)
3. Debuchy (F)

Po rohu už se Nigerijci neubránili. Enyeama vykročil od brankové čáry proti centru, ale míč nedokázal stáhnout ze vzduchu ani vyrazit, jen ho posunul k Pogbovi a tomu stačilo nastavit hlavu - snadno trefil odkrytou bránu.

„Ten gól nás vysvobodil a přinesl velkou úlevu. Trefit se a rozveselit celý národ je neuvěřitelný pocit. Je to jeden z nejsilnějších momentů mé kariéry,“ líčil záložník Paul Pogba.

Francie pojistila postup do čtvrtfinále druhým gólem. Benzema po rozehrání rohu poslal přízemní přihrávku na malé pokutové území a nigerijský obránce Yobo si srazil míč do vlastní brány.

„Ukázali jsme, že patříme k nejlepším týmům na světě, ale tentokrát to prostě nestačilo,“ řekl Stephen Keshi, trenér Nigerijců, kteří prohráli také třetí osmifinále na mistrovství světa. V 19. minutě dali gól, když centr tečoval Emenike, ale sudí trefu neuznali kvůli těsnému ofsajdu.

Už o víkendu postoupily do čtvrtfinále mistrovství světa také domácí Brazílie, Kolumbie, Nizozemsko a Kostarika. Poslední dva osmifinálové duely jsou na programu v úterý.