Kamerunský záložník Georges Mandjeck (vlevo) se snaží zastavit francouzského...

Kamerunský záložník Georges Mandjeck (vlevo) se snaží zastavit francouzského fotbalistu Kingsley Comana v mezistátním utkání v květnu 2016. | foto: AP

Švédsko bez Ibrahimovice hrálo se Slovinci 0:0, Francie udolala Kamerun

• 5
Fotbalisté Švédska bez Zlatana Ibrahimovice remizovali v Malmö v přípravě na nadcházející mistrovství Evropy se Slovinskem 0:0. Pořadatelská země šampionátu Francie zdolala v Nantes gólem z 90. minuty Kamerun 3:2.

Trenér Švédů Erik Hamrén nechal dva týdny před začátkem turnaje čtyřiatřicetiletého kanonýra Ibrahimovice odpočívat kvůli problémům s lýtkovým svalem. Švédy čeká před startem Eura ještě 5. června přípravný duel s Walesem, do té doby by měl být hvězdný útočník opět v pořádku.

V Nantes padly tři branky už do poločasu. Na vedoucí gól Matuidiho Kamerunci rychle odpověděli, ale v 41. minutě poslal domácí tým znovu do vedení střelou z voleje Giroud.

Po změně stran Francouzi neproměnili několik slibných šancí a po vyrovnání Choupo-Motinga v 88. minutě se už zdálo, že o vítězství přijdou, ale Payetův přímý kop jim zachránil letošní stoprocentní bilanci. Francie vyhrála i třetí přípravný zápas, v březnu zvítězila nad Ruskem i Nizozemskem a pokaždé přitom rovněž dostala dva góly.

Příprava na fotbalové mistrovství Evropy

ŠVÉDSKO - SLOVINSKO 0:0
Švédsko:
Isaksson (C) – Lustig (46. Jansson), Lindelöf, Granqvist, Durmaz – Larsson, Hiljemark, Wernbloom (71. Rohdén), Forsberg (46. Zengin) – Guidetti, Thelin.
Slovinsko: Belec – Skubić (85. Jović), Al. Struna, Krajnc, Jokić (C) – Kronaveter (57. Kurtić), Krhin (88. Rotman), Kampl – Iličić (90. Struna), Berić (60. Novaković), Bezjak (82. Crnić).

FRANCIE - KAMERUN 3:2 (2:1)
20. Matuidi, 41. Giroud, 90. Payet - 22. Aboubakar, 88. Choupo-Moting.
Francie: Lloris – Sagna, Rami, Koscielny, Evra – Pogba (65. Sissoko), Diarra (46. Kanté), Matuidi – Payet, Giroud (65. Gignac), Coman (76. Cabaye).
Kamerun: Ondoa – Nyom, Chedjou (80. Djetei), Teikeu, Oyongo – Mandjeck (70. N'Jie), Enoh (46. Siani) – Salli (46. Choupo-Moting), Toko Ekambi (76. Kom), Zoua – Aboubakar (70. Abang).