Ruská radost

Ruská radost - Ruští fotbalisté Roman Pavljučenko (vpravo), Dinyr Biljaledtinov (vlevo) a Dmitrij Torbinski se tadují z gólu v přípfravě s Litvou. | foto: Reuters

Fotbalisté Ruska si v generálce s Litvou zastříleli

• 8
Fotbalisté Ruska porazili v posledním přípravném zápase před mistrovstvím Evropy v německém Burghausenu Litvu 4:1. Svěřenci Guuse Hiddinka sice s pobaltským týmem, jenž před týdnem prohrál 0:2 v Praze, od 24. minuty prohrávali, bez větších problémů však vývoj otočili.

Ještě do přestávky vyrovnal Zyrjanov a sedm minut po přestávce poslal Rusko do vedení Aršavin. Petrohradský kanonýr hrál od začátku, přestože nemůže v prvních dvou zápasech na Euru nastoupit kvůli disciplinárnímu trestu.

Vítězství favorita pojistili Pavljučenko a Bystrov, v 62. minutě navíc Biljaletdinov neproměnil penaltu.

Generálka se vydařila i prvnímu soupeři ruského týmu na Euru. Španělé porazili v Santanderu tým Spojených států 1:0, a vyhráli tak i svůj čtvrtý zápas v tomto roce. I tentokrát však vstřelili vítězný gól až v závěru. Jeho autorem byl dvanáct minut před koncem barcelonský záložník Xavi.

Trenér Luis Aragonés základní sestavu ve srovnání se sobotním výhrou nad Peru změnil jen na dvou místech. V záloze nastoupili od začátku Fábregas a Cazorla místo Iniesty a Villy.

Rusko - Litva 4:1 (1:1)
33. Zyrjanov, 52. Aršavin, 64. Pavljučenko, 80. Bystrov - 24. Savenas. Diváci: 2850.

Estonsko - Faerské ostrovy 4:3 (3:0)
9. a 15. Zahovaiko, 28. Kink, 75. Novikov - 63. a 66. Holst, 70. S. Olsen z pen.

Španělsko - USA 1:0 (0:0)