Žižkov vypadl v poháru s druholigovým týmem

• 15
Praha - Viktoria Žižkov neobhájí vítězství v domácím poháru. Druhý nejlepší tým fotbalové ligy skončil už v osmifinále, zastavila ho druholigová Mladá Boleslav. Vítězství 1:0 zařídil Bosák dvanáct minut před koncem. "Triviálně jsme ztratili míč ve středu pole," zlobil se kouč poraženého týmu Zdeněk Ščasný. Na druholigový tým neměly ani Drnovice, které prohrály v Mostě 0:2. Dva góly Kuliče posunuly do čtvrtfinále i Příbram, která porazila 2:0 Brno. O úspěchu Ostravy v Olomouci rozhodly až penalty. Už dříve si postup do čtvrtfinále zajistily Sparta, Slavia, Teplice a Liberec.

Žižkov postavil několik náhradníků, v neděli totiž hraje o první místo v lize se Spartou. Volno dostali Hunal, Mikulík a Michal Ščasný, Pospíšil šel do hry až ve druhé půli. Stracený zase musel kvůli drobnému zranění střídat už o přestávce.

Mladá Boleslav - Žižkov 1:0 (0:0)
Rozhodnutí padlo v 78. minutě, kdy Svoboda naservíroval míč novicovi v mladoboleslavském dresu Bosákovi, a ten prostřelil Kučeru. V závěrečném náporu hostů měl šanci vyrovnat Šebesta, ale gólman Miller mu výtečným zákrokem příležitost zmařil.
Branka: 78. Bosák. Rozhodčí: Liba. ŽK: Zelenka, Rajnoch, Jakubec - Mlejnský, Vávra, Pospíšil. Diváků: 2053.
Žižkov: Kučera - Klimpl, Mlejnský, Buryán - Stracený (46. Chihuri), Sabou (46. Pospíšil), Pikl, Vávra - Janoušek, Šebesta, Oravec.

Most - Drnovice 2:0 (2:0)
Oba góly padly během jediné minuty. Hosté nedokázali dvakrát ubránit střídajícího Peteříka, který se poprvé prosadil po centru střelou z hranice šestnáctky. Na druhý gól nečekal střelec dlouho - těsně po výkopu se zmocnil míče i zásluhou Perglovy chybné rozehrávky a zvýšil.

Hosté nepřijeli kompletní, místo zraněných či nemocných Tumy, Formánka a
Pařízka i odpočívajícího Gomése dostali šanci dorostenci.

Branky: 37. a 38. Peteřík. Rozhodčí: Čuřín. ŽK: Štěpaník, Hamouz, Vizingr, Pilař - Šíma, Víšek. ČK: 86. Víšek (Drnovice). Diváků: 1636.
Drnovice: Kollár - Schindler - Randa, Hodinář, Holub (75. Kučera) - Vavřík, Pergl (40. Maniatis), Kore, Šíma, Víšek - Adamec (46. Janoviak).

Olomouc - Ostrava 0:0, na penalty 2:3
O postupu musely rozhodnout penalty. V nich byli lepší Ostravané, rozhodující proměnil Bystroň. Zápas příliš šancí nepřinesl. V první půli měl jedinou slovenský kanonýr Reiter. Jeho krajan v brance Ostravy Susko ale míč pod břevno vyrazil.

Do druhého poločasu poslal olomoucký kouč Vaďura tři čerstvé hráče a jeho tým získal převahu, ale šance si nevytvářeli. Hosté hrozili hlavně z brejků. V 73. minutě protáhl brankáře Vaniaka Žůrek. Přesto gól v ze hry nepadl.

Rozhodčí: Šedivý - Kašný, Goňa. ŽK: Kováč (Olomouc). Diváci: 2512.
Olomouc: Vaniak - Novosad (46. Glos), Rozehnal, Špilár, Kučera - Kobylík, Zbožínek (46. Mucha), Kováč, Urbánek (46. Vlček) - Siegl, Reiter.
Ostrava: Susko - Drozd, Besta, Bolf, Pospěch - Papoušek, Látal, Bystroň, Lukeš - Žůrek, Svěrkoš (75. Červenka).

Příbram - Brno 2:0 (1:0)
První šanci zápasu měl ve 2. minutě brněnský Valnoha, ale Blažek ji zlikvidoval, a od té doby převzali režii zápasu hráči Příbrami. Ve 25. minutě našel Němec centrem Kuliče, jenž střelou do šibenice proměnil převahu Příbrami ve vedoucí branku.
I po přestávce si domácí vynutili tlak a už ve 48. minutě se podruhé trefil Kulič.

Náskok Příbrami pak mohl zvýšit Kučera a Kulič, ale tomu už další dvě šance zmařil gólman Přibyl. "Hráče jeho typu jsme neměli," litoval brněnský trenér Karel Večeřa, jehož tým až v závěru hosté hru trochu vyrovnal. Kuliče chválil i příbramský trenér Kotrba. "Odehrál vynikající zápas, velmi dobrý výkon ale podal i Čížek."

Branky: 25. a 48. Kulič. Rozhodčí: Řehoř - Bouše, Pastyřík. Diváci: 2280.
Příbram: Blažek - Mácha, Krejčík, Šmejkal, Janů (32. Rychlík) - Otepka, Němec (46. Čížek), Novák, Kučera - Siegl (88.Slepička), Kulič.
Brno: Přibyl - Kotůlek, Křivánek, Schuster, Drga - Živný, Polák, Zúbek, Valnoha (57. Šustr) - Došek (57. Pacanda), Cupák (69. Krško).