Radost fotbalistů Bohemians / archivní foto

Radost fotbalistů Bohemians / archivní foto | foto: ČTK

Bohemians porazili v zimní lize Táborsko, dva góly dali z penalt

• 0
Fotbalisté Bohemians 1905 vstoupili do Tipsport ligy výhrou 3:1 nad Táborskem. „Klokani“ vstřelili v Xaverově v úvodním duelu zimní přípravy dvě branky z penalt.

Sedmý celek po podzimní části nejvyšší soutěže otevřel skóre v 38. minutě, kdy se trefil Drchal. Do druhého poločasu nastoupila téměř odlišná jedenáctka Pražanů a střídající Prekop z dalšího pokutového kopu zvýšil na 2:0. V závěru Jihočeši snížili, ale konečný výsledek stanovil v nastavení jiný hráč z lavičky Novák.

Tipsport liga se tentokrát nehraje v klasickém lednovém termínu, ale už na přelomu listopadu a prosince. Tradiční přípravný turnaj vyplňuje devíti z 16 účastníků české ligy část dlouhé pauzy poté, co podzimní sezona kvůli mistrovství světa v Kataru skončila nezvykle brzy. Celkem 20 účastníků je rozděleno do pěti čtyřčlenných skupin, 26. ročník vyvrcholí 10. prosince.

Bohemians Praha 1905 - FC SILON Táborsko 3:1 (1:0)

Branky: 38. Drchal, 54. Prekop, 90+4. Novák - 87. Svátek.

Bohemians Praha 1905 1. poločas: Soukup – Vilotić, Beran, Jánoš, Mužík, Kadlec, Krch, Dostál, Drchal, Nový, Zeman
2. poločas: Soukup – Köstl, Křapka, Hůlka – Vala, Farkaš, Jindřišek, Vilotić – Novák, Vrána – Prekop

FC SILON Táborsko Pastornický – Mach, Plachý, Pragr, Sojka, Mezera, Kosek, Kopřiva, Černický, Kone, Šašinka

1. SK Prostějov - MFK Skalica 2:2 (1:1)

Branky: 16. Zapletal, 55. Zapletal - 42. Haša, 77. Mašík.

MFK Skalica Junas – Václav, Podhorin, Černek, Mihalík, Hollý, Nagy (C), Yao, Fábry, Vlasko, Haša.

MFK Chrudim - FK Varnsdorf 2:0 (2:0)

Branky: 6. Juliš, 17. Látal.

MFK Chrudim Mach – Sotorník, Harušťák, Hašek, Svoboda, Sotorník – Juliš, Řezníček, Kejř, Kesner – Látal

FK Varnsdorf Šerák – Richter, Kouřil, Kubista, Ludvíček – Švanda, Michal, Kříž, Pajkrt – Kolařík – Vachoušek