Zdeněk Linhart (vlevo) z Českých Budějovic v hlavičkovém souboji s vlašimským...

Zdeněk Linhart (vlevo) z Českých Budějovic v hlavičkovém souboji s vlašimským Lukášem Kryštůfkem. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Musíme vyhrát oba zápasy venku, plánuje budějovický útočník Linhart

• 0
Šance měl, tentokrát je však neproměnil. Českobudějovický útočník Zdeněk Linhart nepotvrdil v utkání Fotbalové národní ligy doma proti Vlašimi pověst střelce. Zápas i proto skončil 0:0. Jihočeši teď budou hrát dvakrát na podzim venku. Ztráta z posledního letošního mistrovského zápasu doma je může později mrzet.

Českobudějovického odchovance nejprve skvěle vychytal brankář Švenger. Ve druhém poločase pak nejlepší střelec Jihočechů zblízka přestřelil. "Měli jsme doma potvrdit tři body z Karviné. Víc by nám to pomohlo," prohlásil po utkání 19letý útočník Linhart.

Jak byste popsal vaši gólovou příležitost z úvodu utkání?
Dobře jsem míč trefil. Ale hostující brankář byl správně postavený a chytil to. Byl to dobrý zákrok gólmana Vlašimi.

Rána to byla slušná. Dala se lépe umístit?
Asi jsem měl zamířit na zadní tyč. Tam by se gólman Švenger nestihl přemístit. Ale moc možností jsem neměl.

Kdybyste vstřelili první gól v utkání s Vlašimí, nejspíše byste se uvolnili a zápas bez problémů dohráli za tři body.
To je klasika. Když dáme brzy v utkání gól, hraje se nám dobře. Naopak, když na něj dlouho čekáme, na hřišti se pak trápíme. Tentokrát jsme potřebovali štěstí při hře dopředu.

Vaše druhá velká šance přišla ve druhém poločase po centru Machovce. Co v té chvíli chybělo ke gólu?
To byla ještě větší šance než ta v úvodu zápasu. Nevím, co k tomu mám říct. Chtěl jsem střelu umístit, ale poslal jsem míč nad branku. Tohle buď hráč trefí, nebo jde střela mimo.

Berete jeden bod s Vlašimí jako ztrátu vašeho týmu?
Ano. Doma jsme měli potvrdit tři body z Karviné. Víc by nám to pomohlo.