Zakončí Pardubice podzim s body?

Pardubice - Zakončit podzim bodovým ziskem. Takovým přáním se netají fotbalisté druholigových Pardubic, které dnes čeká poslední utkání první poloviny sezony. Sehrají zápas na hřišti Vítkovic, které doma vyhrály zatím jen jednou. "Doufám, že si přivezeme úspěšný výsledek a před zimní přestávkou se v tabulce ještě posuneme," prohlásil útočník Jiří Mlika.

Ten se v minulém utkání proti Drnovicím blýskl hattrickem. Vítkovice, jejichž dres obléká expardubický obránce Martin Třasák, se trápí.

Nepomohla jim ani změna trenéra, když Lubomíra Vlka vystřídal na lavičce Jaroslav Pindor. Na vítězství čeká jeho tým, jehož ofenzíva patří k nejslabším v soutěži, už pět kol a v tabulce je předposlední.

Pardubice zatím nejsou venku příliš úspěšné. Ze šesti zápasů si přivezly jediný bod z Xaverova. Dnes však mohou nastoupit řádně nabuzeny.

Vždyť v minulém kole smetly Drnovice 4:0, když všechny góly nastřílely v úvodních 26 minutách, a posunuly se v tabulce na osmé místo.

"Poslední vítězství nám přineslo určitý klid před zápasem ve Vítkovicích i před nadcházející zimní přestávkou. Máme 17 bodů, což už má jistou váhu," prohlásil trenér Martin Pulpit.

"Budeme se snažit ve Vítkovicích bodovat, abychom si klid ještě zvětšili," dodal kouč.

Utkání Vítkovice - Pardubice začíná dnes v 16.30 hodin.