Z beznaděje vybojovali Hlučínští bod

• 1
Hlučín - Už to byla beznaděj. Fotbalisté Hlučína v souboji s Vítkovicemi hráli od 77. minuty bez dvou vyloučených a v 94. minutě dostali gól. Přesto ještě vyrovnali. Všichni hráči i s brankářem se při rohu natlačili do šestnáctky soupeře. Míč poskakoval od nohy k noze, až ho střídající Hanus kopl pod břevno.

Gól! Běžela sedmá minuta nastavení. Konec.

Bitva mužstev bojujících o záchranu ve druhé lize, kterou protáhlo časté zdržování, skončila 1:1.

"Věděli jsme, že je to poslední standardka," komentoval vyrovnání hlučínský útočník Martin Hanus.

"Míč se odrazil ke mně. Už jsem se jen snažil kopat nahoru, protože dole bylo hodně lidí, hodně hráčů leželo.

Ještě, že to vyšlo." Vítkovická euforie byla najednou pryč.Vedoucí mužstva Miroslav Karas vztekle mrštil lahví minerálky o zem. Vzduchem létaly nadávky.

"Přál bych vám vidět hráče v šatně, někteří brečeli," povzdechl si vítkovický trenér Alois Grussmann.

"Je to pořád dokola. Dostáváme góly v závěru a ze standardek." Grussmann přiznal, že před zápasem by bod bral. "Teď jsem z něj strašně zklamaný. Měli jsme o dva hráče více, dali jsme gól. Vedení jsme měli udržet." Byť Hlučínští vydřeli bod, stále jsou předposlední o dva body za Vítkovicemi.

A oběma týmům i sobě včera hodně pomohl Třinec, který porazil poslední Bystrc 1:0.

"Potřebovali jsme vyhrát," moc dobře věděl hlučínský trenér Erich Cviertna. "Naše situace už hraničila s beznadějností, takže s bodem musím být nakonec spokojený." To, že utkání bude pořádně vyhrocené, ukázal ostrým skluzem už po šesti vteřinách duelu hlučínský Hornyak.

Hned dostal žlutou kartu. Na ty doplatili jeho spoluhráči Bogdaň v 57. minutě a Toth v 77. Oba sudí Kocourek potrestal červenou kartou.

"Vyloučil je po naivních, stupidních faulech," zlobil se trenér Cviertna. Jenže početní převaha Vítkovicím dlouho nebyla k ničemu.

"Bohužel jsme si nedokázali pořádně nahrát po zemi. Pořád jsme to zkoušeli vzduchem místo, abychom hru více roztáhli," řekl vítkovický útočník Marek Jandík.

Právě on dal gól hostů, když domácí brankář Valach nezvládl souboj s Černým. "My jsme v devíti hráli lépe než v jedenácti," prohlásil Erich Cviertna. "Udrželi jsme míč, hráli jsme dál od naší šestnáctky." Bod pro oba týmy nic neřeší.

"O sestupu rozhodne poslední kolo," shodli se Erich Cviertna a Alois Grussmann.