Xaverovské tažení skončilo

Pardubice - Po čtyřech vítězstvích v řadě skončilo úspěšné jarní tažení Xaverova. Postarali se o to pardubičtí fotbalisté. Na domácím hřišti připravili svému soupeři první porážku v jarní části druhé ligy. Pardubice vyrukovaly na Xaverov s novým herním stylem. "Zariskovali jsme a nastoupili jsme v rozestavení 4-3-3, přestože jsme ho trénovali pouze čtrnáct dnů a hráli jsme se silným soupeřem," uvedl pardubický trenér Martin Pulpit. "Až na pár drobností to však hráči zvládli. Je vidět, že jdeme herně nahoru."

V úvodní půlhodině útočně laděného zápasu se hráči obou týmů spíše zastřelovali. Pak však přišly chvilky domácích. Nebezpečné hlavičky Vencla a Kaciáně však zlikvidoval gólman Víšek. Kapituloval až těsně před přestávkou a postaral se o to jeho spoluhráč. Přetažený přímý kop Kroulíka vrátil před branku Nohavica a xaverovský obránce Kolín si srazil míč do vlastní sítě.

"Byl to důležitý okamžik. Za stavu 0:1 jsme pak museli víc otevřít hru," poznamenal hostující trenér Juraj Šimurka. V úvodu druhé půle byl jeho tým aktivnější, ale snaha o vyrovnání vyzněla naprázdno.

V 56. minutě sice jarní xaverovský kanonýr Myšák šikovnou tečí Šafrovy přihrávky překonal Šimona, stál však při tom v ofsajdu a gól nebyl uznán. Naději Xaverova na prodloužení úspěšné série definitivně pohřbil v 78. minutě střídající Bukač.

Hosté špatně zahráli ofsajd systém, Kopp našel před brankou osamoceného Bukače a pro něho už nebylo problémem trefit odkrytou branku. Na výhře Pardubic 2:0 už nic nezměnila ani rušná závěrečná pětiminutovka. Nejprve Myšák nastřelil břevno a na druhé straně neúspěšně zakončil Kopp dvě slibné šance.

"Nesehráli jsme špatný zápas. Za výkon se určitě nemusíme stydět. Jediné, s čím jsem nespokojen, je výsledek," prohlásil Šimurka. "Bylo to kvalitní utkání a výrazně se na tom podílel i soupeř, který má v záloze spoustu výborných hráčů. Takovému zápasu by určitě slušelo více branek," pronesl Pulpit.

Spokojen byl i s debutem Petra Koppa, který přišel na hostování z Českých Budějovic. "Je to kvalitní hráč, jehož znám už z Přeštic. Předevedl to i v tomto utkání, když jeden gól vypracoval a jeden málem dal sám," řekl Pulpit.