David Sixta z Chrudimi (vlevo) a Rajmund Mikuš z Jihlavy.

David Sixta z Chrudimi (vlevo) a Rajmund Mikuš z Jihlavy. | foto: ČTK

Nevěšíme hlavy, říká po zakopnutí ve Vlašimi kouč Chrudimi

• 0
V předchozích čtyřech kolech vyválčili chrudimští fotbalisté deset bodů ze dvanácti možných. Až v neděli ve Vlašimi poprvé od restartu druhé ligy v Třinci, tedy od 26. května, opět narazili. Přestože se v zápase brzy po přestávce ujali vedení, nakonec středočeskému soupeři podlehli 1:2.

V tabulce jsou aktuálně osmí; už v sobotu je předskočilo Ústí nad Labem, které otočilo duel s pražskou Duklou.

„Podle očekávání to byl náročný zápas. Vlašim má v posledních zápasech ohromnou formu, jak výsledkovou, tak i herní,“ uvedl trenér Chrudimi Jaroslav Veselý. „Není třeba věšet hlavu, je potřeba i na této porážce stavět. Nemáme se za co stydět,“ pokračoval dále Veselý.

Vlašim podle něho měla do utkání lepší vstup, ale chrudimské mužstvo hru později vyrovnalo. Dokonce se radovalo z dosažené branky, když si domácí Hašek dal vlastence, ovšem rozhodčí ji neuznali pro chrudimský ofsajd.

Jediný regulérní gól hostí tak vsítil ve 49. minutě utěšenou střelou z rohu vápna k zadní tyči forvard Ujec. Vzápětí však odpověděl vlašimský Kadlec, což byl pro Chrudim hodně drsný kontradirekt.

„Strašně mě mrzí, že jsme si nechali velmi rychle vyrovnat z brejkové situace, o které jsme věděli, že přijde,“ řekl Veselý. „Je to škoda, tohle ten zápas rozhodlo.“

Domácí mančaft gól nastartoval; jednu obrovskou šanci mu ještě stačil zlikvidovat gólman Zíma, ale na únik Fotra, jejž trenér Šmejkal poslal na zteč až na druhý poločas, už byl krátký. Chrudimští pak vrhli veškeré úsilí v honbě za „plichtou“, jenže tu už se jim vybojovat nepoštěstilo.

„Utkání bylo ve vlnách, oba týmy chvilku vnutily svoji hru druhému. Řekl bych, že i remízové bylo,“ přemítal kouč Veselý. „V závěru jsme měli tlak a mohli srovnat, tentokrát se nám to ale nepodařilo.“