Daniel Tetour z Dukly (vpravo) se raduje z gólu do zlínské sítě. Zleva jsou...

Daniel Tetour z Dukly (vpravo) se raduje z gólu do zlínské sítě. Zleva jsou jeho spoluhráči Branislav Miloševič a Patrik Brandner. | foto: ČTK

Dukla v domácím poháru vyhrála na Žižkově, Opava vyřadila Jihlavu

• 5
Dvě těsné výhry prvoligových týmů se soupeři z druhé nejvyšší soutěže přinesla páteční klání 3. kola domácího fotbalového poháru. Opava se poprvé v sezoně představila na vlastním stadionu a gólem z penalty v závěru utkání porazila Jihlavu 1:0. Stejným výsledkem uspěla i Dukla na hřišti Žižkova. I tady se rozhodlo až v posledních minutách.

Slezané, kteří museli v úvodu sezony hrát v brněnském azylu, byli na začátku aktivnější. Zavadil ani Juřena však slibné možnosti neproměnili. Krátce před pauzou Opavu podržel brankář Fendrich dobrým zákrokem proti střele Šumského.

ONLINE: Opava - Vysočina Jihlava

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Ve druhém poločase se obě mužstva dlouho trápila v koncovce. V 82. minutě mohl Jihlavu poslat do vedení Ljovin, ale technickou střelou trefil tyč. O chvíli později byl v šestnáctce faulován opavský záložník Kayamba a pokutový kop před více než pěti tisíci diváků bezpečně proměnil Jurečka.

„Zvolili jsme náročný způsob hry, který nás stál dost sil. Stále nám ale chyběl klid v předfinální i finální fázi. Soupeř byl nebezpečný v brejcích. Jednou trefil tyčku a pak měl i dvě další nebezpečné šance. Jsem rád, že jsme mohli odehrát tak kvalitní zápas v reprezentační pauze a navíc jsme ho zvládli,“ uvedl trenér Opavy Ivan Kopecký pro klubový web.

Na Žižkově dlouho zářili domácí brankář Hrubeš a jeho protějšek Hruška, jehož v první půli také zachránilo břevno a po změně stran tyč. Malé pražské derby rozhodl až v 81. minutě tečovanou ranou slovenský záložník Bilovský. Poslední tým prvoligové tabulky Dukla prodloužil sérii bez porážky na tři soutěžní duely.

ONLINE: Viktoria Žižkov - Dukla

„Dnes jsme vyhráli se štěstím, protože jsme nebyli lepším týmem, i když jsme většinu zápasu míč drželi. Soupeř na nás byl výborně připraven a hluboký blok nám dělal problémy. Měli jsme štěstí i kvalitu v bráně, Hruška nás při třech brejkových situacích jednoznačně podržel,“ řekl kouč Dukly Roman Skuhravý.

SFC Opava - FC Vysočina Jihlava 1:0 (0:0)

Branky: 88. Jurečka. Rozhodčí: Dubravský – Podaný, Pochylý. ŽK:87. Zavadil, 90+5. Jursa - 21. Preisler, 53. Vedral, 58. Javůrek, 87. Levin. Diváci: 5019.

SFC Opava Fendrich – Simerský, Svozil (46. Schaffartzik), M. Helebrand – Kayamba, Zavadil, Janetzký, Jursa, Kuzmanović – Juřena (77. Jurečka), Puškáč (46. Smola).

FC Vysočina Jihlava Vízek – Fulnek, Štěpánek, Vedral (77. Tlustý), Preisler – Šefčík, Šumský (77. Novotný), Machuča, Levin, Javůrek – Zoubele.

Přejít na on-line reportáž

FK Viktoria Žižkov - FK Dukla Praha 0:1 (0:0)

Branky: 81. Bilovský. Rozhodčí: Berka – Vaňkát, Leška. ŽK:40. Musa - 79. Ostojic. Diváci: 1 121.

FK Viktoria Žižkov Hrubeš – Stříž, Vilotič, Švejdík (C), Urbanec – Batioja, Žežulka – Bazal (61. Sintean), Rondić, Halgoš (80. Čermák) – Musa

FK Dukla Praha Hruška – Chlumecký, Doumbia (90. Kott), Brandner (72. Tetour), Bilovský, Ostojic, Miloševič (C), Duranović (67. Bezdička), Bezpalec, Schranz, Ďurica