ilustrační foto

ilustrační foto | foto: Stanislav Heloňa, MAFRA

Divoký zápas. Sokolov prohrál na Žižkově až gólem v nastavení

• 0
Když opouštěli naštvaní sokolovští hráči hřiště, jeden z nich v návalu frustrace vykřikl. „Na co se tak honíme, když nakonec máme ho*no.“ A měl důvod. Fotbalisté Viktorie Žižkov ve druhé lize i bez dvou vyloučených hráčů doma zdolali Baník Sokolov 2:1 a poprvé v nové sezoně zvítězili.

Hostující Baník, který ve vyhroceném utkání dostal jednu červenou kartu, má po dvou kolech jediný bod. Utkání nedohráli žižkovští Diviš a Cabaňa, ani hostující Mejdr.

„Pokaždé chceme vyhrát. Proti Hradci jsme si dokázali, že i s velice silným soupeřem dokážeme hrát vyrovnanou partii. Dokonce jsme možná byli o trochu lepší. Vyhrát se dá všude a platí to i pro Žižkov,“ prohlásil před zápasem v rozhovoru pro klubový web sokolovský obránce Jan Hošek.

Jenomže domácí začali lépe a v sedmé minutě otevřel skóre Urbanec z penalty. Běžela čtrnáctá minuta, když se Ondřej Ševčík dožadoval dalšího pokutového kopu, tentokrát na druhé straně hrací plochy. Jenže před celou situací byl již zvednut praporek pomezního sudího.

Na začátku druhé půle Viktorii zkomplikoval situaci Diviš, jenž za tvrdý faul dostal červenou kartu.

Sokolov využil přesilovku už po pěti minutách díky brance střídajícího Selnara. Závěr nabídl velké drama. V 80. minutě byl vyloučen také hostující Mejdr po druhé žluté kartě a chvíli nato musel předčasně ze hřiště ještě další žižkovský hráč Cabaňa. Pražané se však i v devíti dokázali prosadit a ve třetí minutě nastavení zápas rozhodl Opluštil po standardní situaci.