Fotbalisté Sokolova se radují z vítězství.

Fotbalisté Sokolova se radují z vítězství. | foto: ČTK

Fotbalisté Sokolova se po výhře dotáhli na předposlední Vítkovice

• 0
Teprve druhé vítězství v této druholigové sezoně si připsal Sokolov, který díky brance Marka Krátkého z 15. minuty udolal Vyšehrad 1:0. „Pro nás nepříjemné procitnutí, první půli jsme prospali. Sokolov byl běhavý, hodně pohyblivý i agresivní, zatímco my pomalí, a tak jsme nezachytili ani tempo zápasu,“ řekl o rozhodujících okamžicích utkání Roman Veselý, trenér Vyšehradu.

Ve druhé půli byli přitom podle něj hosté na hřišti jasně lepší. „Jenomže na jeden poločas se zápas nevyhrává. Ten první byl z naší strany hodně špatný a z jedné střely na branku jsme inkasovali. Ve druhé půli jsme zlepšili pohyb i přihrávku, takže jsme měli už víc prostoru, vytvořili si tlak i spoustu situací v pokutovém území domácích, kteří ale přitom své vápno přehustili, a navíc jim výborně zachytal gólman Fryšták. Za první poločas jsme tak draze zaplatili ztrátou všech bodů,“ dodal pro klubový web hostů kouč Veselý.

Sokolov vzdává druhou ligu. Majitelé skončí s profesionálním fotbalem

Západočeši po středečním utkání 18. kola ztrácejí na nesestupovou pozici už jen pět bodů a bodově se dotáhli na patnácté Vítkovice. Slezané proti favorizovanému Žižkovu sice dlouho drželi krok a měli i několik šancí, žádnou ale neproměnili a v 86. minutě inkasovali jediný gól od Žežulky.

Viktoria v druhé lize počtvrté za sebou vyhrála a z šestého místa ztrácí tři body na Jihlavu. Na opačné straně tabulky stačila Pardubicím k výhře nad Prostějovem také jediná branka, kterou ve 23. minutě vstřelil ve skluzu na zadní tyči dorážející Hlavatý. Východočeši doma zvítězili v osmém z devíti zápasů této druholigové sezony a využili pondělního zaváhání Jihlavy, které se vzdálili už na šest bodů.

První zápas po více než dvouměsíční koronavirové přestávce vyhrál také Hradec Králové, který i v oslabení zásluhou branky Jana Mejdra získal tři body ve Varnsdorfu. Ve zbylých zápasech brněnská Líšeň podlehla Vlašimi 0:2 a Třinec zdolal Chrudim 1:0. Už v pondělí Dukla Praha porazila Jihlavu 2:1. Kolo dnes zakončí dohrávka mezi Ústím nad Labem a Zbrojovkou Brno.