Prostějovský trenér Oldřich Machala

Prostějovský trenér Oldřich Machala | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Dvě penalty na konec, fotbalisté Prostějova ztratili výhru

• 0
V neuvěřitelné koncovce přišli fotbalisté Prostějova o výhru v druholigovém utkání s Chrudimí. Minutu před koncem přežili pokutový kop, který Sixta namířil pouze do břevna. V páté minutě nastavění ale hosté vyrovnali na 1:1 – opět z penalty po ruce Poláka. Zkušený borec navíc dostal červenou kartu. „Takový závěr jsem snad ještě nezažil. Dvě penalty v absolutním konci utkání se jen tak nevidí. Ztráta hodně bolí, měli jsme tři body v hrsti a v poslední minutě nám vyklouzly,“ zoufal kouč Prostějova Oldřich Machala.

Hosté začali odvážně a měli několik slibných šancí. Ovšem brankář Bréda byl pozorný, stejně jako pomezní rozhodčí, který při brankovém zakončení Kesnera viděl ofsajd. Mezi střelce se tak zapsal až domácí Biolek. Jeho střela vymetla šibenici chrudimské branky a zchladila nadšení hostujících hráčů.

„Dlouho jsme dopláceli na naši produktivitu, která nás hodně trápí. Herně je to dobré, nedokážeme ale proměnit své šance a to je problém. Stál už nás hodně bodů,“ poznamenal hostující trenér Jaroslav Veselý.

Po přestávce měli domácí několik příležitostí náskok pojistit. Tu největší měl střídající Rolinc. Průnik do pokutového území dvacet minut před koncem ale nezakončil přesně. Poslední minuty pak byly ve znamení hostujícího náporu. „Nemuselo k tomu vůbec dojít. Za stavu 2:0 už by bylo rozhodnuto. Špatně jsme vyřešili některé situace a Chrudim toho nakonec využila,“ posteskl si Machala.

Tlak hostů přinesl dvě penaltové situace. U té první rozhodčí naletěl, když zapískal po nezaviněné rybičce Rybičky. U druhé viděl ruku bývalého reprezentanta v prostějovských službách. „Mužstvo do poslední minuty bojovalo, i přesto, že jsme nedali penaltu. Tlak ještě vystupňovalo a zaslouženě vyrovnalo,“ komentoval koncovku Veselý.