Fotbalisté Liberce slaví Šuralův gól.

Fotbalisté Liberce slaví Šuralův gól. | foto: ČTK

Liberec vyhrál v poháru v Rosicích 4:1 a vykročil k postupu

• 0
Fotbalisté Liberce zvítězili v úvodním utkání osmifinále Poháru České pošty na hřišti třetiligových Rosic 4:1 a vykročili k postupu do dalšího kola. Úřadující mistr pro sebe rozhodl předehrávku během prvních dvanácti minut, ve kterých vstřelil tři ze čtyř branek. Odveta je na programu v listopadu na severu Čech.

Liberecký kouč Jaroslav Šilhavý postavil na stadionu dvanáctého týmu MSFL nejsilnější sestavu a hosté si zvedli sebevědomí po posledních ligových nezdarech. Činili se především Šural s Rabušicem, kteří vloni přišli do Slovanu z Brna, vzdáleného od Rosic asi dvacet kilometrů.

Šural se prosadil hned ve druhé minutě, kdy přesně zakončil akci po Kušnírově přihrávce. V deváté minutě střelec úvodní trefy připravil gól pro Rabušice, stejný hráč pak za chvíli zvýšil na 3:0. Domácí Mičko v 27. minutě z první střely Rosic na branku snížil, po pauze ale po individuální akci přidal svůj druhý gól v utkání také Šural.

"Splnili jsme roli favorita a myslím, že jsme mohli dát ještě více gólů. To mě mrzí, že jsme nějaké další šance nedotáhli. Ale jinak jsem spokojený, nějaký takovýhle výsledek jsme potřebovali," řekl po zápase Šilhavý.

Většina zbylých úvodních zápasů pohárového osmifinále se hraje na konci října, Žižkov a pražskou Spartu čeká ještě dohrávka 3. kola.

Rosice - Liberec 1:4 (1:3)

Branky: 27. Mičko - 2. a 64. Šural, 9. a 12. Rabušic. Rozhodčí: Lerch - Peřina, Vlasjuk.
Sestava Liberce: Hauzr - Kušnír, Nezmar, Kelič, Fleišman - Šural, Janů, Bosančič (46. Morozenko), Delarge (77. Hadaščok) - Štajner (63. Blažek) - Rabušic. Trenér: Šilhavý.