Jablonecký Tomáš Jablonský (vzadu) brání  Daniela Koláře z Plzně.

Jablonecký Tomáš Jablonský (vzadu) brání Daniela Koláře z Plzně. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Plzeň v domácím poháru porazila Jablonec 2:1 a čeká ji Evropská liga

• 147
Fotbalisté Plzně mají v závěru sezony přece jen důvod k oslavám. Ve finále Ondrášovka Cupu v Praze na Letné po velmi dobrém výkonu porazili Jablonec 2:1 a zajistili si start v kvalifikaci Evropské ligy.
Za vítěze skórovali Petržela a Bystroň, za poražené vyrovnával na 1:1 Lafata.
Říká se, že každý zápas začíná za stavu 0:0. Jenže než se jablonečtí fotbalisté stačili rozkoukat, Plzeň po rychlé kombinační akci a gólu Petržely vedla. A tak se vlastně začínalo od stavu 0:1, protože Jablonec byl uveden jako domácí.

Plzeň rychlý gól povzbudil, Severočeši se museli téměř v jednom kuse bránit a nebýt zbrklosti Limberského, mohlo to být 0:2.

Sledovali jsme ON-LINE

Až po čtvrthodině se hra vyrovnala a ke slovu se dostali Jablonečtí. Drsek ale střílel těsně nad a nebezpečný pokus Jablonského plzeňský gólman Daněk ekvilibristicky vyrazil na roh.

Fotbal to byl rozhodně zajímavý, oba týmy hrály s velkým nasazením, hráči netaktizovali a jakmile získali míč, okamžitě pádili k soupeřově brance. Tady ale byli pozorní zadáci, takže šancí bylo pomálu.

Devět minut před přestávkou se musel hodně natahovat plzeňský brankář Daněk, aby si poradil s ošemetným Jarolímovým centrem z přímého kopu.

Nástup do druhého poločasu sice patřil Plzni, dvakrát to v jablonecké šestnáctce zavánělo gólovou trefou, za chvíli zase brankář Špit jen s vypětím všech sil likvidoval tvrdou střelu Střihavky.

Poté se Jablonečtí oklepali, vydali si na protizteč a na jejím konci byl po hodině zápasu vyrovnávací gól koho jiného než střelce Lafaty.

Vzápětí se zaskvěl nádherným zákrokem po Pekhartově hlavičce brankář Daněk, ale potom už přišly velké chvíle plzeňských fotbalistů.

Klobouk dolů před nimi! Vyrovnání je nezlomilo, naopak spíš nastartovalo na ty nejvyšší obrátky. Soupeře sevřeli a za osm minut opět vedli. To když po centru z přímého kopu uklidil míč hlavou za Špitova záda Bystroň.

Do konce zápasu zbývalo něco přes dvacet minut, ale Plzeňští se k bránění těsného náskoku neuchýlili. Naopak, aktivní hrou nedovolili soupeři jít do soustředěného náporu.

Nakonec se tak jablonečtí fotbalisté museli v domácím poháru spokojit se stejným umístěním jako v lize. V Ondrášovka Cupu skončili rovněž druzí...

V Plzni se mohou těšit na letní vstup do kvalifikace Evropské ligy.

Totéž ale čeká i poražený Jablonec, který vstoupí do evropských pohárových bojů coby český vicemistr.