Ondřej Kúdela (v bílém) z Mladé Boleslavi odkopává míč před Janem Kopicem z...

Ondřej Kúdela (v bílém) z Mladé Boleslavi odkopává míč před Janem Kopicem z Plzně. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Plzeň v domácím poháru končí, prvním finalistou je Mladá Boleslav

• 79
Fotbalisté Mladé Boleslavi jako první mohou slavit postup do finále Mol Cupu, domácího poháru. V odvetném semifinálovém utkání v Plzni remizovali 0:0, což jim po vítězství 1:0 v prvním zápase stačilo. Velký podíl na jejich úspěchu má brankář Diviš, který ve druhé půli chytil několik velkých šancí.

Středočeši jsou ve finále poprvé od roku 2012 a celkově potřetí v historii. O tom, s kým se o trofej utkají, zatím není jasno.

Sparta by měla semifinále s Jabloncem odehrát 27. dubna a 4. května, ale termíny se ještě mohou měnit, pokud pražský tým ve čtvrtek postoupí přes Villarreal mezi čtyři nejlepší týmy Evropské ligy.

Plzeň v základní sestavě nastoupila bez Kozáčika, Limberského či Koláře, šanci tak dostal i jednadvacetiletý útočník Černý.

Hostům kvůli menším zraněním chyběli autor branky z prvního utkání Čermák a Baroš.

Úvodní půlhodina nabídla pouze boj ve středu hřiště. Nejzajímavějším momentem tak bylo úsměvné „zápasnické“ objetí plzeňského Holendy se stoperem Čmovšem. Až v 35. minutě hostující Rada z přímého kopu o kousek minul branku. Viktoria si v prvním poločase žádnou vyloženou šanci nevypracovala.

Plzeň - Mladá Boleslav

Domácí trenér Krejčí v 53. minutě poslal na hřiště Limberského a Kovaříka. Krátce po jejich příchodu těsně minul boleslavskou branku střelou z dálky Vaněk. Jeho spoluhráč Kopic pak z individuální akce nevyzrál na gólmana Diviše.

Obě mužstva hrála mnohem ofenzivněji než v první půli. Po Chramostově průniku zakončil nad břevno plzeňské branky Ščuk. Hostující brankář zase vyrazil rány Kopice a Vaňka.

Viktoria si okolo 70. minuty vytvořila velký tlak, ale brankář Diviš výrazně podržel Středočechy po dvou rohových kopech. Nejdřív reflexivně vychytal Kopice, pak i střídajícího Fořta. Hosté mohli v závěru definitivně rozhodnout, ale náhradník Klobása po Jánošově přihrávce zblízka trefil jen tyč prázdné branky.