Momentka ze zápasu Hradec Králové - Pardubice

Momentka ze zápasu Hradec Králové - Pardubice | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Pardubičtí fotbalisté získali skalp olomoucké rezervy

• 0
Rovný měsíc trvalo, než se pardubičtí fotbalisté střetli se soupeřem ze stejného druholigového „levelu“. A stejně jako na podzim v mistrovském klání, tak i ze sobotního přípravného souboje proti olomouckému béčku vzešla červenobílá jedenáctka vítězně, když uspěla poměrem 3:2.

„Inkasované góly byly určitě zbytečné. Pokazily nám dojem z prvního poločasu, se kterým jsme byli spokojení,“ prohlásil trenér Jiří Krejčí.

Narážel na fakt, že jeho tým vedl po dvou trefách kapitána Jeřábka a jedné z kopačky Senegalce Nianga po úvodním poločase již 3:0.

„Hráli jsme v pohybu a dobře kombinovali. Vypracovávali jsme si šance, do kterých jsme naopak soupeře nepouštěli,“ pochvaloval si kouč.

Po prostřídání sestavy se rezerva prvoligové Sigmy vrátila do hry zásluhou dvou branek Ševčíka. Pardubice však náskok ubránily a připsaly si šestou výhru v přípravném období.

„Představil se proti nám mladý tým s hráči, kteří mají ambice hrát nejvyšší soutěž, takže vítězství má svoji hodnotu,“ řekl Krejčí, jenž poprvé využil služeb testovaného obránce Petra Zavadila, který připravil novým spoluhráčům dva góly. „V první půli hrál solidně. Ve druhé bylo vidět, že mu docházely síly,“ dodal Krejčí.