NEPROMĚNĚNÁ PENALTA. Ostravský Koukal zahodil penaltu. Jeho tým kvůli tomu vypadl z poháru. | foto: Jan Karásek, MAFRA

Ostrava se ztrapnila i v poháru, nepřešla přes Slavičín. Liberec jde dál

• 240
Ostravští fotbalisté pokračují v ostudných výsledcích. Po brzkém vyřazení z evropských pohárů a mizérii v lize se jim nezadařilo ani v domácím poháru. Ve 2. kole Ondrášovka Cupu vypadli po penaltách s třetiligovým Slavičínem. Naopak Liberec v pohodě vyhrál v Kolíně 3:0.

"Hráčům nemůžu nic vytknout, dřeli jako koně. Bohužel, není nám přáno," řekl navzdory porážce ostravský kouč Miroslav Koubek, který se o svůj post nemusí bát. "Kdepak, zůstávám. Je to vyřešená věc, probírali jsme to s majitelem klubu."

Slavičín - Baník Ostrava 0:0, na penalty 5:4

Po devadesáti minutách hry skončil zápas 0:0, na penalty Slavičín vyhrál 5:4. Za Ostravu pokutový kop neproměnil Koukal.

Přitom prvoligový favorit měl v utkání dost šancí, v nichž mohl rozhodnout. Tu největší odmítl v 82. minutě Neves, který zahodil penaltu po faulu brankáře Mendla.

ON-LINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Další šanci měl v 61. minutě Varadi, ale z těžkého úhlu trefil tyč.

V tu dobu už ale Ostravané hráli bez vyloučeného Marka, jenž nervově neunesl troufalou kličku soupeře a Hnaníčka naštvaně srazil k zemi.

Nadšeně hrající Slavičín dotáhl duel do penaltového rozstřelu i za cenu červené karty. V 89. minutě tak domácí zabránili tomu, aby šel Frejlach sám na brankáře. A poslední minuty se dohrávalo v deseti na obou stranách.

Po penaltách už si hráči Slavičína mohli s fanoušky začít vychutnávat postup do třetího kola.

Ostrava tak neprožívá úspěšné období. V srpnu vypadla ve 3. předkole z Evropské ligy s Mogilevem, navíc prohrála posledních pět ligových zápasů a v tabulce je až poslední.

Přesto majitel klubu Petera v pondělí vyhlásil: "V příštích sedmi zápasech neprohrajeme." (viz rozhovor)

Ve Slavičíně sice Ostrava neprohrála, i tak se ale s domácím pohárem rozloučila.

Kompletní los

Podívejte se na kompletní los 3. kola Ondrášovka Cupu

Penaltu proměnili: Otépka, Řihák, Hnaníček, Šamánek, Stýskala - Neves, Šenkeřík, Frejlach, Pilík. Penaltu neproměnil: Koukal (Ostrava). Rozhodčí: Možíš. ČK: 89. Hořák - 43. Marek. Diváci: 1 650.
Slavičín: Mendl - Fábry, Šamánek, Otépka, Hořák - Stýskala, Hnaníček, M. Švach, Jaroš (60. Melichárek) - Kříž (76. Remeš), Lysáček.
Ostrava: Daněk - Řezník, Neuwirth, Bolf, Šmejkal (58. Neves) -
Lukeš, Marek, Greguš (90. Pilík) - Šenkeřík, Varadi (78. Frejlach), Koukal.

Kolín - Liberec 0:3 (0:1)

Branky: 19. Dejmek, 63. Štajner, 88. Gecov. Rozhodčí: Nenadál.
Sestava Liberce: Hauzr - Gebre Selassie, Holeňák, Dejmek, Fleišman - Vácha, Štajner, Gecov, Bosančič (74. Liška) - Kerič (80. Zeman), Nezmar (63. Vojta).