Ostrava se na postup nadřela

• 9
Jakubčovice - Jediný gól rozhodl o úspěchu fotbalistů Baníku Ostrava ve třetím kole Poháru ČMFS na hřišti třetiligových Jakubčovic. Postup obhájce trofeje zařídil v 56. minutě po individuální akci David Bystroň. Bez potíží naopak postoupily Teplice, které vyhrály 5:0 na hřišti divizních Čelákovic.

Jakubčovice - Baník Ostrava 0:1 (0:0)
Do přestávky se favorit proti lídrovi MSFL skoro neprosadil. Gólmana Pospěcha protáhli jen Čížek s Lukešem. Hlavně úvod druhé půle už byl ale ze strany hostů o něčem jiném. Baník proti uvadajícímu soupeři zpřesnil i zrychlil přechod do útoku a přišly šance. Ostravané však proměnili jedinou, když Bystroň po dvacetimetrovém sprintu levačkou umístil svou ránu ke vzdálenější tyči.

Když hosté náskok nepojistili, málem je krutě ztrestal zapomenutý Opic, ale v nastavení se do jeho dělovky vrhl Vašek a zachránil svůj tým od penaltového rozstřelu. Domácí tak utrpěli první letošní porážku v soutěžním utkání.

Kouč vítězů Pavel Hapal si stýskal nad neproduktivním zakončením. "Chybělo nám i trochu štěstí, abychom z mnoha šancí dali druhý gól, který by vše řešil. Druhá půle byla z našeho pohledu mnohem aktivnější, dostávali jsme se daleko častěji do koncovky," řekl Hapal.

"Nečekali jsme ale, že to bude jednoduché. Domácí jsou rozjetí, ve své soutěži ještě neprohráli a v závěru málem vyrovnali. Proto jsme rádi, že jsme postoupili i těsným výsledkem," dodal.

Branka:
56. Bystroň. Rozhodčí: Tacina. ŽK: Metelka. Diváci: 1476.
Sestava Ostravy: Vašek - Hoffmann, Klimpl, Besta, Čoupek - Metelka, Bystroň, Slončík (90. Racko), Čížek - Lukeš (69. Žůrek), Papadopulos (75. Staněk).

Union Čelákovice - FK Teplice 0:5 (0:2)
Dvěma góly se blýskl Benát, který se chopil dirigentské taktovky místo Jirsáka,
jenž bojoval v Helsinkách s jednadvacítkou o postup na mistrovství Evropy. Z obvyklé základní sestavy Severočechů chyběli ještě Verbíř s Maškem, které kouč Vlastislav Mareček šetřil na nedělní zápas v Jihlavě.

Nepříjemnou starost mu ale přidělal obránce Kaufman, který odstoupil na konci prvního poločasu se zraněním nohy. Teprve středeční vyšetření ale ukáže, nakolik jsou problémy vážné. Kaufman s Rilkem opustili v pátek jednadvacítku, neboť dostali druhou žlutou kartu a v Helsinkách nemohli nastoupit.

V dalším dějství soutěže se Teplice střetnou s jiným ligovým týmem Slováckem. O pořadateli zápasu, jenž se bude hrát za dva týdny ve středu, rozhodne los.

Branky: 13. a 70. Benát, 45. vlastní, 73. Varadi, 78. Krmaš. Rozhodčí: Adam. Diváci: 521.
Sestava Teplic: Poštulka - Kaufman (39. Rosa), Rada, Hunal (72. Karlík), Krmaš - Doležal, Sabou, Benát, Koukal - Rilke (53. Verbíř), Varadi. Trenér: Mareček.