Olomouc vypadla z Poháru s divizní Konicí

• 35
Praha - Fotbalisté Sigmy Olomouc se s Pohárem ČMFS rozloučili hned ve druhém kole. V úterním utkání na hřišti divizní Konice prohrál prvoligový favorit na penalty 4:5. V normální hrací době gól ani na jedné straně nepadl. Obětavě bojující domácí ve spolupráci se Štěstěnou postoupili do třetího kola.

Sokol Konice - Sigma Olomouc 0:0, pen. 5:4

Sigma spálila během utkání osm velkých šancí a pak nezvládla pokutové kopy, které v sedmé sérii rozhodl domácí záložník David Macháček. Sigma zápas možná podcenila, když do hry poslala především hráče z béčka a náhradníky, ale i v kombinované sestavě mohla duel už v první půli rozhodnout.

Hosty ale vychytal jejich bývalý brankář Slovák Peter Kmecík, jenž do přestávky zneškodnil sedm čistých šancí olomouckých útočících hráčů. Největší příležitosti měli Brazilec Melinho a Bajer, kteří běželi dvakrát sami na konického brankáře. Melinho trefil, stejně jako Lukšík, břevno.

V druhém poločase už Olomoučtí neměli takový tlak, jedinou tutovku spálil v 71. minutě hlavou Lukšík. Při penaltách prokázali pevnější nervy domácí, za soupeře neproměnili Hudec, Bueno a Bodeček. Rozhodlo se v sedmé sérii, kdy Macháček zachoval chladnou hlavu a panenkovským lobem poslal outsidera dál. Sigma opět ukázala, že se jí v Poháru ČMFS nedaří: loni vypadla s 1. HFK Olomouc, předloni s třetiligovým Uničovem.

Kouč prvoligového klubu Martin Pulpit litoval toho, že jeho tým zahodil v prvním poločase spoustu jasných příležitostí. "Pokud neproměníme ani takové šance, nemůžeme porazit nikoho. Vyřazení mě strašně mrzí, jsem zklamaný, na druhou stranu nám tento zápas ukázal, že někteří hráči, kteří nedostávají příležitosti v lize, nevyužili svoji šanci, že patří do základní sestavy," řekl Pulpit.

Rozhodčí: Hájek - Peřina, Gallo. Diváci: 300. Sestava Olomouce: Lovásik - Jindřišek, Komárek (66. Bodeček), Hudec, Jurkič - Rossi (52. Randa), Melinho, Bajer - Lukšík, Bueno, Petr (46. Klesnil).

Rýmařov - Opava 3:2 (1:1)

Druholigoví opavští fotbalisté ztroskotali rovněž ve druhém kole Poháru ČMFS na Rýmařově.

Divizní tým na domácím trávníku favorita porazil 3:2 a v dalším kole si může zahrát s Libercem.

Opavští vedli ještě 18 minut před koncem, ale závěr nezvládli. Soupeř nečekaně skóre obrátil po gólech Krajčoviče a Žmolíka.

Branky: 39. Orságh z pen., 72. Krajčovič, 81. Žmolík - 41. Kozák, 69. Halaška. Rozhodčí: Matějek. Diváci: 570.