Tomáš Chorý

Tomáš Chorý | foto: Tomáš Frait, MF DNES

Góly nebyly náhodné, šlo nám to, těšilo olomouckého střelce Chorého

• 2
Měl to být souboj pozorných defenziv, ale nakonec se ze souboje první Sigmy na půdě čtvrtých Českých Budějovic vyklubala solidní přestřelka. Za výhrou 5:2 nasměroval Hanáky prvním zásahem ve 35. minutě Tomáš Chorý, když levačkou poslal míč přesně do pravého koutu. „Čekali jsme těžší zápas,“ přiznal 22letý útočník, pro kterého to byl osmý letošní gól.

Dynamo vás nedostalo do potíží?
Hráli jsme proti týmu z vršku tabulky, takže jsme čekali, že Budějovice budou silnější. Ale od nás tam bylo zbytečné polevení v okamžiku, kdy jsme vedli 2:0. To si musíme pohlídat, ještě jsme si to říkali. Zápas pro nás sice dopadl dobře, ale ještě že jsme dali pět gólů a zklidnilo se to, protože Budějovice byly stále na dostřel a mohlo se stát cokoliv. Bylo to jako hokej. Od dvou týmů s dobrou defenzivou se sedm branek nečekalo. Možná se nám to vrátilo z Třince, kde jsme hráli ze zabezpečené obrany a skončilo to jen 1:0. Dali jsme pět gólů, jsme spokojení.

Zlomil Budějovice druhý gól těsně před poločasem?
Je to možné. První gól byl hezky nachystaný od Plši, druhý gól trefil Kuba Petr i s menší tečí fantasticky. To nás trochu uklidnilo, škoda že jsme dostali branku hned na začátku druhého poločasu a zbytečně jsme začali panikařit. Naštěstí jsme to ale rychle otočili na svoji stranu.

Přitom za předchozí tři kola jste se trefili dvakrát. Čím to?
Snažíme se hlavně hrát ze zabezpečené obrany a víme, že většinou nějaký gól dáme. Takže když to zvládneme vzadu s nulou, vyhrajeme aspoň 1:0 a to stačí.

Góly padaly po pěkných akcích. Měli jste den?
Nebyly to žádné náhodné věci, všechno to bylo v náběhu, v rychlosti, tedy to, co chceme hrát. Šlo nám to, snad bude i trenér spokojený.

Dynamu jste odskočili na patnáct bodů, už vás nebude zlobit?
Jsme za to určitě rádi, ale uvidíme, jak to teď půjde dál. Jdeme pořád zápas od zápasu a věřím, že to bude dobré.