Rvačka hradeckých fandů s těžkooděnci v utkání s Ústím | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Šampaňské i obušky. Kulisy hradeckých fotbalových oslav v Ústí

• 3
Postupové veselí mezi kopanci a ranami obuškem. Zatímco lídr druhé fotbalové ligy Hradec Králové po výhře 2:1 v Ústí roztáčel další postupový mejdan, osm jeho kotelníků nocovalo v cele.

Příznivci byli obviněni z útoku na veřejného činitele a z výtržnictví; tři z trestného činu a pět z přestupku. Alkoholem posilnění se chtěli dostat na hřiště a slavit se svým týmem, těžkooděnci je tam nepustili, byli dost nekompromisní.

„Fanoušci nás vždy podporují. Tohle je podle mě zbytečné. Nerozumím, proč se to děje. Oni jsou opilí, s policajty se pokaždé takhle perou,“ podivoval se po utkání hradecký brankář Jiří Lindr.

Jeho mužstvo před malou tribunou, kterou hradečtí fans obsadili, rozvinulo transparent Díky za podporu - nic než Hradec. Už při zápase hostující příznivci děkovali zraněnému kapitánu Pavlu Krmašovi, jenž ukončil po postupu kariéru. Bývalé opoře Teplic napsali: Přišel, slíbil, splnil. Krmi, díky!

Hradec Králové má v posledním kole volno, Ústí ještě čeká duel na hřišti Táborska, v sobotu to byla domácí derniéra. Sledovalo ji 692 diváků a domácí nad lídrem soutěže vedli díky gólu Procházky. Favorit, kterého do první ligy doprovodila Karviná, ve druhém poločase otočil v rozmezí čtyř minut díky trefám Trubače a Pázlera z penalty.

„V kombinované sestavě mě tým v první půli překvapil až mile, hráli jsme opravdu dobře,“ řekl ústecký trenér Petr Němec. „Ale tihle mladí nezkušení hráči si neumějí rozložit síly a soupeř toho využil.“