Kladenský kapitán Lukáš Killar v utkání proti Spartě.

Kladenský kapitán Lukáš Killar v utkání proti Spartě. | foto: Josef Vostárek, MF DNES

Killar: Vyřazení z poháru nám může jedině prospět

• 1
Mezi dva důležité ligové zápasy se kladenským fotbalistům vklínil jeden pohárový. Ve středu večer hráli Středočeši čtvrté kolo Poháru ČMFS na hřišti Slovácka, kde remizovali 1:1, v penaltovém rozstřelu pak prohráli 6:7. Po předloňském vyřazení od Hradce Králové a loňském na penalty od Bohemians Praha vypadlo Kladno potřetí v řadě s druholigovým týmem a podruhé na penalty.

Kladenští fotbalisté přitom nebyli na Slovácku horším týmem. "Určitě jsme měli proměnit víc šancí, hlavně v prvním poločase. Druhou půli už jsme hůř bránili a hráli zakřiknutě, nebylo to podle našich představ," našel příčiny vyřazení kapitán Lukáš Killar.

Jak jste k zápasu přistupovali? Řada českých klubů staví Pohár na druhou kolej.
Na zápas jsme se připravovali dobře, postoupit jsme rozhodně chtěli. Ale už ze sestavy bylo jasné, že šanci dostanou hráči, kteří většinou nehrají ligu. Třeba proto, že někteří nejsou v takové formě. Řada z nich pak ukázala, že ligu hrát rozhodně může.

Kdo konkrétně?
Nechci jmenovat. Ti hráči to vědí. Bylo by to zbytečné ovlivňování.

Jak ovlivnilo vyřazení od druholigového týmu atmosféru v kabině? Ta byla po výhře nad Žižkovem dobrá.
Určitě neovlivnilo! Neprohráli jsme o pět gólů, ale dostali jeden z penalty.

Jaká je tedy v kabině nálada před důležitým zápasem v Příbrami?
Úplně skvělá ne. Ta by byla, kdybychom vyhráli. Zase na druhou stranu jsme si ukázali chyby. Prohra nám před Příbramí jenom prospěje.