• 0
Desetinásobný prvoligový střelec a bývalý útočník Českých Budějovic Tomáš Stráský se opět prosadil v dresu Hluboké nad Vltavou. V duelu 13. kola přeboru Jihočeského kraje proti Oseku několik minut před koncem vstřelil gól, který rozhodl o konečné remíze mezi mužstvy. Podívejte se na video.

Nejprve vedla domácí Hluboká, pak hostující Osek a nakonec se soupeři rozešli smírně 2:2.

Další videa

Pusťte si také sestřihy z dalších soutěží

Tomáš Stráský, jenž na začátku července odešel z dnes druholigových Budějovic do krajského přeboru, se prosadil až v 87. minutě, když si mezi dvěma obránci Oseku sklepl balon a ze strany propálil hostujícího gólmana Chaluše.

Přitom domácí mohli litovat ztraceného vedení, kterého se ujali v 28. minutě zásluhou Kuraliho, jenž po standardní situaci a několika následných hlavičkách získal míč na hranici šestnáctky a vystřelil přesně ke vzdálenější tyči.

Jenže hostující Osek skóre obrátil ve svůj prospěch během pětadvaceti minut druhé půle. Nejprve v 60. minutě domácí brankář Kříž po centru ze strany neudržel balón v rukavicích a Pavlovič z otočky z bezprostřední blízkosti vyrovnal.

A následně v 85. minutě zvýšil vedení hostů Uher, když poslal míč podél gólmana. Jenže o dvě minuty později vyrovnal Stráský a oba týmy z první poloviny tabulky získaly jeden bod.

Videa, tabulky...

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Jihočeskému přeboru vládnou Dražice, vyhrály i po třinácté, tentokrát na hřišti Lažiště přesvědčivě 3:0. V dosud odehraných zápasech nastřílely čtyřicet gólů a inkasovaly jich jen devět. Na druhé Roudné, exdivizní klub, mají stále náskok čtrnácti bodů. V příštím kole hraje vedoucí celek tabulky s posledními Prachaticemi.

Zrodí se debakl, anebo překvapení?

Výsledky 13. kola: Písek B - Čimelice 0:0, Hluboká n. V. - Osek 2:2, Rudolf - Veselí n. L. 2:3, Sedlice - Bavorovice 0:0, Dačice - Soběslav 3:2, Roudné - Třeboň 3:0, Lažiště - Dražice 0:3, Prachatice - Jankov 0:3.