Jan Jeřábek

Jan Jeřábek | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Kapitán pardubických fotbalistů se chystá spravovat vykopnuté drny

• 0
Po zápase s Vlašimí, který Pardubice vyhrály 2:0, vypadalo hřiště Pod Vinicí jako po paravýsadku krtků. Prakticky každý metr čtvereční rozrytý od kopaček; ušetřeny zůstaly snad jen prostory uvnitř branek.

Úkol dát tohle do pořádku nyní stojí před nejlepším hráčem zápasu Janem Jeřábkem - kapitán pardubického mužstva totiž společně s parťákem ze záložní řady Petrem Kudrnou o zdejší trávník pečuje.

„Díval jsem se na to, bude to veselý,“ povídal 31letý fotbalista po utkání. „Je to hodně mokrý, takže jsou tam velké díry. V pondělí budeme mít co dělat,“ pokračoval Jeřábek. Dobrou náladu z vítězství, které se dostavilo po dvou nešťastných remízách (Východočeši ztratili vedení v nastaveném čase), mu však vidina práce nemohla pokazit. „Je důležité, že jsme to zvládli,“ oddechl si. „Myslím, že jsme zápas měli pod kontrolou až do konce. Oni neměli žádné šance,“ řekl.

Hlavně v prvním poločase motal soupeřovy beky tak, že je jim z toho nevolno možná ještě teď. Než vstřelil těsně před přestávkou úvodní gól, ocitl se ve dvou slibných šancích. Vždy pálil do gólmana - jednou po zemi z úniku po levé straně, podruhé na dlouhou nohu po centru Fouska. Ujala se však až lehká teč hlavou po rohu Kakrdy.

„Na takový centr od Vojty čekám asi čtyři nebo pět zápasů,“ dobíral si krajního obránce. „Pořád se mu to nedařilo, teď to trefil a já zaplaťpánbůh taky,“ dodal.