Filip Zorvan (vlevo) v dresu Hradce Králové

Filip Zorvan (vlevo) v dresu Hradce Králové | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Hradečtí fotbalisté ztratili hned na startu druhé ligy, šance nestačily

• 0
Fotbalový Hradec Králové v zápase s Táborskem prohrával, ve druhém poločase přes velký tlak stačil jen vyrovnat a do druholigové sezony vstoupil remízou 1:1.

Hned první zápas hradeckému týmu, na jaře ještě prvoligovému, ukázal, že to mezi druholigovými týmy nebude mít vůbec jednoduché.

Duel se soupeřem, o němž se před sezonou tvrdilo, že po letních změnách nebude nejsilnější, pro ně nebyl jednoduchý. Byla z toho remíza a bodová ztráta na úvod sezony.

Hned na úvod se na Hradec přilepila smůla. Stoper Nosek se při předzápasovém rozcvičení zranil koleno, místo na hřiště putoval na vyšetření do nemocnice a do základní jedenáctky místo něj nastoupil Plašil.

Druhý zásah do složení obrany přinesla 31. minuta. Nová a zatím jediná letní posila Hradce Funda si totiž při jednom ze sprintů zranil levý stehenní sval a nemusel střídat.

A aby smůly na úvod sezony nebylo málo, chvíli před přestávkou se přilepila i na brankáře Radima Ottmara. Zkušený gólman, před zápasem vyhlášený nejlepším hráčem týmu té minulé, totiž na podmáčeném terénu špatně rozehrál a pro hostujícího Musiola nebyl problém dát do prázdné branky gól.

Smutné zakončení poločasu, v němž Hradec sice svého soupeře vyloženě neválcoval, ale šance si vypracoval. Obrovskou neproměnil ve 26. minutě Martan, kterému do ní výborně přihrál Zorvan, Martan ale vysoko přestřelil.

Další přišly po deseti minutách, kdy Hradec hrozil po rohových kopech, jenomže v největší Vlkanova brankáře Tomu nepropálil a podobně dopadl ve 38. minutě i letní kanonýr Pázler, jemuž Toma vzal radost poté, co se hradecký útočník v pokutovém území pěkně otočil kolem obránce a tvrdě vypálil.

Přestávka domácí tlak ještě zvýraznila. Hradec hru zrychlil a soupeře, který evidentně přestával fyzicky tlačit, mačkali jako citrón. V 60. minutě to přineslo vyrovnání. Rychlonohý Vlkanova sebral špatně kombinujícím obráncům míč, po brejku našel Schwarze a ten zamířil přesně.

Víc už toho domácí střelecky ale nestihli, byť šancí měli na dva zápasy. Jenomže nikdo z nich Schwarze už nenapodobil.