Hlučín - Slavia: Ondráček (vpravo) a Pešír

Hlučín - Slavia: Ondráček (vpravo) a Pešír - Hlučínský Michal Ondracek (ve žlutém) v souboji se slávistou Tomášem Pešírem. | foto: Alexandr Satinský, MF DNES

Hlučínští dostali gól a sesypali se

Hlučín - Dostali gól a sesypali se. Fotbalisté Hlučína ve včerejším třetím kole Českomoravského poháru odolávali pražské Slavii 50 minut. Pak gólman Kosmál vyrazil střelu Fořta, ale na následnou ránu volného Pešíra už nedosáhl. Výsledkem byl debakl 0:4. V příštím kole slávisté přijedou do Ostravy, čekají je Vítkovice.

„Výsledek je krutý,“ vydechl hlučínský trenér Pavel Hajný. „Ve druhém poločase nás položily chyby v obranné fázi, takové hráči neudělají ani na úrovni... ne, nechci pošpinit nějakou nižší soutěž.“

Při dalších gólech chybovali především stopeři Daniel Barcal a Ondráček. „Tři góly šly přes naše stopery, přestali hrát,“ povzdechl si hlučínský kapitán Petr Veselý. „A to Slavia přijela s béčkem, zkušenost byla na naší straně. Fyzicky jsme to nezvládli, zklamali jsme.“

Do přestávky se ale hosté nedostali k ničemu. Zato domácí měli tři dobré příležitosti během dvou minut. Skotnicovu ránu z voleje obránci tečovali těsně nad břevno.

Po následujících rozích Veselého nebezpečně hlavičkoval Jiří Barcal. „Při první hlavičce jsem nevěřil, že gólman míč ještě vytáhne,“ povzdechl si Jiří Barcal. „To byl důležitý moment,“ uznal slávistický trenér Karel Jarolím. „Brankář Slavík nás podržel.“

Podle Jarolíma bylo utkání o tom, kdo dá první branku. „A to se podařilo nám. Gólem jsme se zklidnili, a pak potrestali chyby domácí obrany.“

Jiří Barcal připustil, že první gól Hlučínské položil. „Soupeř nás potom přehrával.“ Domácím nepomohlo ani to, že Slavia přijela bez největších opor.

„Příležitost dostali hráči širšího kádru, ale domácí jsme nepodceňovali. Jeli jsme sem postoupit,“ uvedl Karel Jarolím.

Výsledek
Hlučín - Slavia 0:4 (0:0)
54. a 70. Pešír, 77. Fořt, 85. Krajčík. Rozhodčí: Gallo. Diváků: 1320. Poločas: 0:0
Hlučín: Kosmál - Veselý, D. Barcal, Ondráček, J. Barcal - Novosad, Melecký, Dohnal (71. Bogdaň), Skotnica (57. Žižka) - Hanus, Langer (57. Dombi).
Slavia: Slavík - Kováč, Suchý, Zábojník, Hubáček - Kratochvíl, Vondráček, Hrdlička (63. Krajčík), Held (46. Švento) - Pešír (79. Černoch), Fořt.