HFK Olomouc drží postupovou naději

• 17
Olomouc - Fotbalisté HFK Olomouc porazili v dohrávce 18. kola druhé ligy Vítkovice 2:1 a dál se drží mezi adepty na postup. O jejich výhře rozhodli svými brankami Kropáček a Korčián, hosté zásluhou Černého v poslední minutě jen snížili, ale na vítězství už nedosáhli.

18. kolo:
HFK Olomouc - Vítkovice 2:1 (1:0)

Po celý první poločas bylo hostující mužstvo nebezpečnější a po závarech v pokutovém území musel několikrát zasahovat domácí brankář Doležal. První střelu na branku Vítkovic poslal až po půlhodině hry Kropáček.

Ve 35. minutě Třasák z volného přímého kopu nastřelil tyč a dobíhající Černý poslal odražený míč nad branku. Tři minuty před přestávkou měli stejnou výhodu domácí, Lošťák vyslal kolmicí podél zdi Kropáčka, který bombou z 12 metrů překonal brankáře Kella.

Ve druhém poločase Vítkovičtí přidali na důrazu a hrálo se převážně na polovině domácích, kteří spoléhali jen na protiútoky. Deset minut před koncem střídající Janeček v nadějném brejku dva na jednoho pokazil přihrávku.

V 83. minutě se však Korčián prosadil proti obraně hostí a zvýšil na 2:0. V poslední minutě Olomoučtí nepohlídali hostujícího Černého, který střelou k tyči snížil. V dramatickém závěru už si domácí vítězství pohlídali.
42. Kropáček, 83. Korčián - 90. Černý. Rozhodčí: Ardeleánu - Sláma, Zelinka. ŽK: Matěj, Kalvoda - Třasák, Opršal. Diváci: 323.
Sestavy:
HFK Olomouc:
Doležal - Lošťák, Kalvoda, Kotůlek, Matěj - Dadák, Šíma (88. Čižmar), Lukášek, Jurga - Červenec (63. Korčián), Kropáček (71. Janeček).
Vítkovice: Kello - Hejdušek, Opršal, Švrček, Třasák (83. Lukšík) - Černý, Derych, Kaloč, Kušnír (76. Fujerik) - Knapp (46. Rygel), Jakus.

17. kolo:
Hlučín - Ústí nad Labem 2:0 (1:0)
Po třech porážkách za sebou dokázali fotbalisté Hlučína opět naplno bodovat a výhrou 2:0 zabránili Ústí nad Labem v posunul na druhé místo tabulky. Dosud poslední tým tabulky jednoho z aspirantů na postup za celých 90 minut téměž k ničemu nepustil.

Od úvodní minuty měli fotbalisté Hlučína hru pod kontrolou. Hosté měli jedinou šanci, ale Fousek v 16. minutě z hranice velkého vápna nastřelil pouze záda obránce Ondráčka. Domácí naopak kromě dvou branek stejně jako v předešlých zápasech řadu dalších šancí promarnili.

V 10. minutě Novosadovu střelu vykopl z brankové čáry Fürbach a vzápětí nastřelil Žižka levou tyč ústecké branky. Meleckého pokus odvrátil na rohový kop Merzič a v 75. minutě vypálil opět Melecký, ale jeho dělovku z velkého vápna reflexivně