Momentka z pohárového utkání Písek - Zlín.

Momentka z pohárového utkání Písek - Zlín. | foto: MAFRA

V domácím fotbalovém poháru nezaváhal Zlín ani Slovácko

• 11
Český pohár fotbalistů zná další dva osmifinalisty. Obhájce trofeje ze Zlína ve třetím kole Mol Cupu zvítězil na hřišti třetiligového Písku 2:0 a stejným výsledkem zvládlo svůj souboj proti druholigovému Ústí nad Labem i Slovácko.

Zlín potvrdil na jihu Čech roli favorita, dohrávaný duel rozhodli pro účastníka skupiny Evropské ligy svými góly Senegalec Dame Diop a Robert Bartolomeu.

Mol Cup 2017/2018: kompletní výsledky

Hostující trenér Páník dal poprvé šanci náhradnímu brankáři Zlámalovi a zamíchal se sestavou i na několika postech v poli.

Osmý celek třetí ligy vzdoroval úřadujícím šampionům téměř celý první poločas a dostal se i do několika slibných šancí. Jenže žádnou neproměnil a ve 40. minutě po Bartolomeuově přihrávce snadno doklepl míč do domácí sítě Diop.

V 58. minutě pak Bartolomeu vystřelil z dálky a jeho pokus zapadl pod břevno písecké branky. Závěr zápasu a postup si už Zlín, který díky vítězství v minulém ročníku poháru prošel přímo do skupiny Evropské ligy, s přehledem pohlídal.

Třináctý tým druhé ligy Ústí nad Labem drželo proti favoritovi bezbrankový stav déle než Písek proti Zlínu. Slovácko v první půli navázalo na gólové trápení z nejvyšší soutěže a o postupu rozhodlo až po změně stran.

Nejprve v 53. minutě po Havlíkově střele do brankové konstrukce dorazil míč do sítě Vlastimil Daníček a za sedm minut přidal pojistku krátce po příchodu na trávník střídající Jakub Petr. Slovácko v soutěžním utkání zvítězilo poprvé od 12. srpna a po šesti zápasech.

Momentka z pohárového utkání Ústí nad Labem - Slovácko.

Všech šestnáct účastníků osmifinále Mol Cupu bude známo ve čtvrtek, kdy Plzeň, suverénní lídr první ligy, od 17.00 hostí druholigovou Opavu - minulého finalistu a svého loňského přemožitele.

Do osmifinále už dřív postoupily Sparta, Slavia, Jablonec, Teplice, Liberec, Olomouc, Jihlava, Mladá Boleslav, Karviná, Ostrava, Hradec Králové (2. liga), Vlašim (2. liga), Domažlice (3. liga).

FC Písek - FC Fastav Zlín 0:2 (0:1)

Branky: 40. Diop, 57. Bartolomeu. Rozhodčí: Julínek – Nádvorník, Polák.. ŽK:31. Avdić - 71. Bartošák, 73. Janíček.

FC Písek Hajdušek – Běloušek, Rendla, Avdić, Hanzlík, Benetka, Milec, Held J., Hrachovec, Held M., Řezáč.

FC Fastav Zlín Zlámal – Hronek, Diop, Traore, Janíček, Bartošák, Kopečný, Bartolomeu, Bačo, Železník, Vukadinović.

FK Ústí nad Labem - 1.FC Slovácko 0:2 (0:0)

Branky: 53. Daníček, 60. Petr. Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Petřík; delegát: Helebrant. ŽK:34. Peterka - 76. Hofmann. Diváci: 626.

FK Ústí nad Labem Tvrdoň – Gilian, M. Richter, Pimpara, L. Vaněk, Leibl – J. Peterka, Miskovič (60. Martykán) – Pilík, D. Procházka (71. Matějka) – Jindráček (75. Kacafírek). Trenéři: Jiří Skála, Petr Fousek.

1.FC Slovácko Daněk – Reinberk, Hofmann, Břečka, Šimko – Šumulikoski, Daníček, Sadílek (88. Yu) – Kubala (57. Petr), Navrátil (79. Juroška), Havlík. Trenéři: Michal Kordula, Jan Palínek.