Královéhradecký obránce Tomáš Holeš (vpravo) se snaží odkopnout míč před...

Královéhradecký obránce Tomáš Holeš (vpravo) se snaží odkopnout míč před Danielem Holzerem z Ostravy. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Hradec se chystá na pohár. U výhry v generálce byl i Holeš

• 0
Na místo v základní jedenáctce pro soutěžní zápasy, které mužstvo Hradce sehraje tento týden, to ještě není, ale i tak jde o dobrou zprávu. Závěrečnou čtvrthodinu posledního přípravného duelu před vstupem do jara totiž odehrál obránce Tomáš Holeš.

Ještě nedávno člen české reprezentace do 21 let tímto krokem ohlásil svůj návrat po zranění, jež ho vyřadilo na větší část zimní přípravy. „Trénuje, nyní si i zahrál, ale ještě to chce čas, tento týden s ním ještě nepočítáme,“ uvedl trenér hradeckého mužstva Bohuslav Pilný.

Holeš přišel na hřiště zápasu, v němž Hradec vyzval svoji třetiligovou farmu z Převýšova, za stavu 3:1 a ten se v závěrečné čtvrthodině už nezměnil.

Hradečtí tak půjdou do sezony s příznivou bilancí z přípravných duelů, z osmi jich pět vyhráli, v jednom remizovali a porazila je jen Mladá Boleslav a Varnsdorf, v obou případech šlo o duely základní skupiny zimní Tipsport ligy.

Na přírodní trávě areálu Slavie v Orlické kotlině doprovodily úvody obou poločasů branky z pokutových kopů. V tom prvním ho proměnil hradecký Mareš už ve 4. minutě, v tom druhém zase převýšovský Urbanec, který po dvanácti minutách hry vyrovnal na 1:1.

Chvíli na to ale skóre na hradeckou stranu opět přetočil Nworah, pro kterého to byla premiérová trefa v hradeckém dresu. Poslední gól pak vstřelil Vlkanova v 71. minutě, nikdo další se už netrefil.

Hradečtí vstoupí do soutěžní části sezony už v úterý, o pár dnů dřív, než jeho druholigoví konkurenti. Právě zítra totiž nastoupí na Všesportovním stadionu k prvnímu čtvrtfinále pohárového Mol Cupu, jejich soupeřem bude Mladá Boleslav, aktuálně třetí tým nejvyšší soutěže.

Druholigovou jarní premiéru Hradečtí absolvují v sobotu dopoledne, kdy je v Pardubicích čeká prestižní derby. První domácí druholigový zápas na Hradec čeká o týden později. Kvůli pohárové odvetě (15. března) se bude hrát netradičně v sobotu (12. března), kdy přijede Sigma Olomouc B.